Sny zmizelých králů

Kniha popisuje nejen známých sedm divů světa (z nichž se do současnosti zachovat ten nejstarší - egyptské pyramidy), ale i další významné stavby, které přečkaly jak své tvůrce, tak i svou dobu a dodnes je můžeme obdivovat. Doplněno celou řadou černobílých fotografií.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45486/sny-zmizelych-kralu-45486.jpg 3.727
Literatura naučná, Architektura, Historie

Vydáno: , Lidové nakladatelství

7 i 37 čuděs, 1980

Kniha Sny zmizelých králů

Bakana
02.04.2021

Není to špatná kniha. Je zastaralá, to ano, ale za to nemůže. Ale taky to není žádná bomba, na kterou byste roky vzpomínali.

Lessana
28.09.2020

Dva-tri divy sveta na jeden jesenný (pod)večer, sediac pri peci so šálkou horúceho čaju alebo kakaa - a dobrodružstvo môže začať! Áno, hoci nejde o beletriu, príbeh toho-ktorého dych vyrážajúceho architektonického počinu je autorom podaný veľmi pútavo. Schéma je v celej knihe opakujúca sa: historické udalosti, okolnosti vzniku, zapadnutie "prachom" a následné vykopávky a výskum. No štýl je chytľavý a dozviete sa množstvo zaujímavých vecí (o divoch na každom kontinente), veď napokon ide o náučný cestopis. Škoda len autorovej nedôvery voči vplyvu iných rás (z iných planét) na pozemský život...

kannibal28
14.08.2020

Pán Možejko smekám klobuk..Velmi putavo napisaný cestopis pri ktorom som sa nenudil a mnoho veci ešte naučil...Určite si kupim aj dalšiu knihu o divoch sveta.

Atanone
14.09.2018

Ani jsem nechtěla psát komentář,nějak mi tato publikace vypadla z paměti,ale protože tady žádný komentář nemá,jsem tu,abych jí pomohla na světlo. Stojí za přečtení a protože přesně vím,kde v mojí knihovně jsou knihy z této knižní řady uložené,měla bych si je znovu přečíst.
Lidem,kteří jsou stejně jako já postižení zájmem o historii a tajemno doporučuji.