Sny umírají s králi

Sny umírají s králi https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56947/sny-umiraji-s-krali-56947.jpg 4 40 13

Lucemburská sága série

Kdo zavraždil posledního přemyslovského krále? Jaké k tomu měl důvody? Tak se ptá Jan Lucemburský, když se setká s domnělým útočníkem Konrádem z Botenštejna na jeho tvrzi v německém Mulhově. Nevědomky tak rozehrává dramatický boj o budoucí podobu českého státu. V něm prohrává nejen on, ale také královna Eliška; jednou z obětí mocenských intrik se totiž stává rytíř Čeněk z Libořez...... celý text

angelika29
24.05.2023 2 z 5

Mám ráda historické romány. Do této knihy jsem se moc začíst nedokázala. Velmi rozvláčně napsané, nemělo to tu správnou šťávu, kdy sedněte a jedním dechem přečtěte.

malýčtenář
25.03.2023 2 z 5

Jak mám ráda historii, tak tato kniha mě moc neupoutala. Sice jsem ji nakonec přečetla ,ale myslím si, že toto téma již bylo od vícero autorů lépe zpracováno.

Knihomol2108
23.01.2021 5 z 5

Skvělá, čtivá. Autora jsem neznala, budu sledovat.

Luigi1
13.05.2020 5 z 5

Překvapilo mě jak spisovatel,kterého jsem před tím vúbec neznal se výborně vcítil do tohoto tématu ve kterém jsou zase jiné poznatky do historie našeho lidu.Doporučuji

Sarah01
15.03.2020 5 z 5

Zajímavé zpracování počátku kralování Jana Lucemburského v Čechách, dalo by se říct skoro až detektivní. Autor si dal určitě velkou práci s pátráním po pachatelích vraždy posledního Přemyslovce Václava III. a musím říct, že tato verze je mi dost blízká. Určitě doporučuji k přečtení, hlavně těm, které tato záhada zajímá.

jarin58
09.01.2020 5 z 5

Kniha byla pro mne překvapení a to v dobrém.Vlastně jsem spisovatele pana Jindru vůbec nezaznamenal.Určitě si od něho zase něco přečtu.

oka3408
01.10.2019 4 z 5

Krásně napsaná historická kniha. Těším se na další od tohoto autora.

Dandulka
25.06.2019 3 z 5

Děj knihy je vcelku ucházející. Unavovaly mě překlepy a chyby v textu. Pak se mi taková kniha ani číst nechce. Je to velká škoda, ale s chybami v textu se setkávám stále častěji.

Marcela52
25.03.2019 4 z 5

Po delší době jsem si přečetla historický román. Přestože osudy Elišky Přemyslovny jsou známé, zaujal mě zase jiný pohled na její osobnost i dobu, ve které žila. Kniha se četla dobře, ale styl aura není tak výjimečný, abych si od něho přečetla něco dalšího. Hodnotila bych to, jako dobrý průměr...

KikiZ
12.11.2018 4 z 5

Mě se kniha pana Jindry moc líbila, pokud bude psát i nadále historické romány, tak nebudu váhat a další knížku si určitě pořídím. A jako beznadějné romantičce mě, přiznám se bez mučení dojal osud nešťastného Čeňka z Libořez

katka134
17.09.2018 5 z 5

Zajímavý historický román, ve kterém mladý král Jan pátrá po vrahovi svého předchůdce, se četl moc hezky.
Trochu neobvyklé, ale proč ne. Pro Jana Lucemburského bylo určitě důležité znát pravdivou minulost, pro jeho budoucí panování.

čef
16.08.2018 4 z 5

Romantický historický román psaný trochu staromódním stylem. Pro mne nová teorie vraždy Václava III mne donutila podívat se do Wiki a ejhle - ona je prý přijímána mnoha historiky. Zvláštní úloha Jana Lucemburského jako detektiva na mne nepůsobila příliš věrohodně, ale to je asi také moje chyba. Rovněž různé sny, rozhovory s Bohem nebo mrtvými na mne neudělaly příznivý dojem, ale romantika je romantika. Romány pana Vondrušky z tohoto období mám však raději.

jenda
14.09.2017 5 z 5

Historický román, který mne, přiznávám, překvapil věkem jednajících postav. Ale abych to vysvětlil; ze školy máme zažitou představu králů coby starých vousatých mužů, ale tenhle román je příběhem mladých lidí. Václavu III., když byl zavražděn, bylo 18 let, Janu Lucemburskému v době příchodu do Čech pouhých 14 a právě se stal manželem 17leté Elišky Přemyslovny... Sny umírají s králi jsou tedy dobrodružným, milostným a detektivním příběhem o mladých lidech určeným především mladému čtenáři.