Sny o pádu

Sny o pádu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439478/bmid_sny-o-padu-dCr-439478.jpg 4 69 30

Je to už devět let, co Larkin utekla z Georgetownu a přísahala, že se už nikdy nevrátí. Když se ale dozví, že její matka zmizela, nezbývá jí nic jiného, než se vrátit domů – do města, které miluje a zároveň se ho obává. Larkininu matku nakonec naleznou ve vyhořelém vraku blízko rodinné rýžové plantáže. Je těžce zraněná, v bezvědomí a nikdo netuší, jak se tam dostala. Larkin se rozhodne zjistit, co se stalo, ale netuší, že při hledání odpovědí odhalí tajemství skryté více než padesát let. Tajemství lásky, přátelství a zlomených srdcí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Dreams of Falling , 2018

LilianaFalcon
LilianaFalcon
15.01.2021 3 z 5

Kdyby se to tak netáhlo, kniha by se četla mnohem lépe.

LittleK
LittleK
01.01.2021 4 z 5

Hezký příběh, který dobře dokázal zachytit lidskou povahu a to, že ne vždy člověk říká a dělá přesně to, co si myslí a je ochoten jednat nesobecky pro dobro druhých. Líbila se mi linka zasazená do 50. let s Bitty, Margaret a Ceecee. Larkininy starosti oproti těm jejich se zdály skoro bezvýznamné, když nepočítám událost, která ji přivedla zpět domů. Na můj vkus autorka používá příliš květnatý jazyk a zbytečně moc přirovnání. Kdyby ubrala, vracela bych se ke knize mnohem raději a měla ji přečtenou dříve. Vcelku je to ale jinak moc povedený příběh a konec rozhodně nezklamal.

bbara155
bbara155
05.11.2020 4 z 5

Pěkný román, jen mi tam vadily občasné pravopisné chyby. Taky překlad možná není úplně nejlepší. Pořád tam někdo "koulí očima".

Šánka
Šánka
01.11.2020 5 z 5

Jeden z mnoha příběhů s tajemstvím, vyprávěný ve dvou časových osách a mně se moc líbil, navíc mám slabost pro romány, jejichž děj se odehrává na americkém Jihu.
Ceecee, Bitty a Margaret, tři dívky, které si slíbily přátelství navždy, své sny napsaly na stuhy a vložily do dutiny starého stromu - Stromu snů. Jenže v životě se ne každý sen splní a mnohé jejich činy ovlivnily životy žen dalších generací. O několik desetiletí později vnučka jedné z nich Larkin pátrá po jejich tajemství a nachází i to své.
Kniha je to docela obsáhlá, ale čte se krásně.

boeink
boeink
21.10.2020 5 z 5

Ach...na tuto reakci by se pravděpodobně zmohla i Larkin po přečtení této knihy. Vůbec nic jí nechybí, je dokonalá. Popravdě nejsem úplně cílovým čtenářem a knihu jsem si koupila, protože jsem očekávala něco trochu jiného. Ale nejsem vůbec zklamaná, příběh se mi četl moc dobře. Odehrává se ve dvou časových linkách, ta odehrávající se v Americe padesátých let má krásnou atmosféru zašlých starých časů, druhá se odehrává v roce 2010, kdy Larkin pátrá v minulosti své rodiny. Paráda, já jsem si to užila moc.

evasamankova
evasamankova
17.10.2020 3 z 5

Autorka je velmi dobrou vypravěčkou, přesto mít kniha tak o 150 stránek méně, měl by děj svižnější spád. Takto se to místy příliš táhlo a trochu kazilo dojem z knihy.

zuzana2599
zuzana2599
02.10.2020 4 z 5

Všichni během života zažíváme různé pády. Padáme únavou. Padáme do mdlob. Padáme k zemi. Padáme do náruče lásky...
Tento velký americký román je nejenom o životních pádech, ale i o síle přátelství, o zlomených srdcích, ale i o tajemství, které bylo pohřbené padesát let. Je to příběh o životě tří generací žen, z nichž nejmladší Larkin pátrá po starém rodinném tajemství. Její máma Ivy leží totiž v kómatu a už jí to nepoví...
I když se tento román nečte úplně lehce, dovede čtenáře k zamyšlení. Je to kvalitní čtení !!

kneslova
kneslova
15.09.2020 4 z 5

Takové čtení pro ženy, na dovolenou.

jeny-v
jeny-v
01.09.2020 4 z 5

Příběh je situován do dvou časových etap. V současnosti Larkin pátrá po příčině neštěstí, které se stalo její matce Ivy v rodinném sídle Carrowmore a nyní leží v nemocnici v kómatu. Dozvídá se, že před jejím otcem Mackem, byla Ivy vdaná za Ellise, strýce dvojčat Bennetta a Mabry, přátel z dětství a dospívání, s kterými se bez rozloučení před 9 lety rozešla. Děj se prolíná s obdobím před padesáti lety, kdy prožívala bolesti a strasti lásky trojice nejlepších kamarádek – Margot, Bitty a Ceecee. Skryté nebo zamlčené rodinné tajemství je nevyčerpatelné téma románů pro ženy, ale přišlo mi dost zdlouhavé pitvání vztahů, některé pasáže bych oželela, klidně mohla být kniha kratší /464 str./, všichni se měli rádi, ale vyznělo mi to sladce a neupřímně.

Hanisek
Hanisek
24.08.2020 5 z 5

Tahle kniha je velmi povedená. Řekla bych, že se dá přirovnat ke knihám od Mortonove. Rodinná tajemství, které se postupně rozplétá a musím říct, že konec jsem nečekala. Měla jsem hodně tipů, co se stalo, ale na ten praví mě vůbec nenapadl. Snad vyjdou další knihy této autorky