Snuff

Snuff https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15635/bmid_snuff-ZTA-15635.jpg 3 559 82

Román pro tři pornoherce a jednu asistentku. Termínem "snuff" se označují ilegální pornofilmy, v nichž je zachycena vražda či zabití. Nebo předstírání téhož, ale to už není ono. Jde o žádané zboží na trhu. V Palahniukově románu jde o smrt netradiční a přízračnou - jinak to ani u něj být nemůže: slavná pornoherečka Cassie Wrightová chce překonat stávající rekord v souložení s muži, který vytvořila Annabel Chong. Ta za deset hodin absolvovala 251 milostných aktů se zhruba sedmdesáti muži. Cassie nechce podvádět, a tak hodlá obsloužit rovných 600 mužů. A smrt? Podle Palahniuka nedokáže lidské tělo zvládnout takovou zátěž, herečka předpokládá, že při tom zemře na embolii. Cassie chce utvořit rekord na věčné časy: doufá, že když při něm zemře, oficiální místa honbu za dalšími rekordy zakáží a její výkon zůstane navždy nejlepší. Každý z oněch 600 mužů má svůj specifický důvod. Číslo 600 je bývalý slavný pornoherec Branch Bacardi, který s Cassie, které je skoro čtyřicet, natočil spoustu scén. Číslo 137 by si Cassie chtěl vzít a pořád se dopuje viagrou. A číslo 72 je její odložený syn, jenž touží po setkání s matkou. Všichni tři čekají v místnosti k prasknutí nacpané dalšími muži, kteří se udržují neustále připraveni k akci, v čemž je podporují i slavné filmové kousky z profesionální minulosti hlavní aktérky. Show může začít.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Odeon

Snuff , 2008

mysiouxsie
14.08.2017 5 z 5

Let´s talk about sex, baby
Let´s talk about you and me
Let´s talk about all the good things
and the bad things that may be
Let´s talk abooout sex...

..můj první Palahniuk. Kniha, která mi tak nějak definovala jeho styl a zároveň kniha, která přehodila výhybku mých čtenářských chutí. Je originální, chytrá, vtipná, překvapivá, nestydatá i docela poučná. Co chtít víc.

Crimble
03.08.2017 4 z 5

Zajímavý pohled na lidské osudy a spletité vztahy skrze poněkud extrémnější prostředí hromadného souložení. Ale nakonec je to jako každá druhá knížka - tenhle je vám sympatický, tenhle je nechutný, tamta intrikuje a jiná se zase vybarví naprosto jinak, než byste čekali. Prostě romantika se vším všudy.

lenkaabooks
04.06.2017 3 z 5

Moje první kniha od autora a ... nevím. Čekala jsem asi něco jiného. To ovšem neznamená, že bych byla úplně zklamaná, kniha se četla dobře, postavy byly zajímavě vykresleny. Není to ale tak, že bych si od Palahniuka musela honem přečíst něco dalšího.

opic 12
04.05.2017 4 z 5

Čtenáře natěšeného pikantní obálkou,která slibuje něco pobuřůjícího,oh jak svůdně se tvářící,na první pohled perverzní,načež se muže docela minout účinkem.Ostatně se muže minout volba začít Palahniuka právě tímto dílkem.Mno a drazí puritáni,můžete se těšit na spousty levitujících penisů i dechberoucích výletů do mnohoznačných vagín :-D
Ne kecám,ted vážně.Tohle je Chuck P. takže je jasný,že slova jako pták tam jsou i něco pro slabší povahy samozřejmě taky.Jenže o to tu přeci vubec v jádru nejde.Jde o vystavění děje a to komorně laděnýho,příjemně se tu tak zrodilo něco jiného,trošku experiment.
O takovým představení se jistě zdá i K.Brožové a tohle vážně stojí za to.
Opět dokázal jako autor zaujmout a od padesáti stránek přečtených,už nepustil pozornost mimochodem kromě jako čtenáře a zároven i jako klienta čekajícího v řadě na vyvrcholení (viz.gradující děj) na co jinýho taky,že jo :-D Samotnýho mě natolik překvapilo,jak se mu to zase povedlo literárně uhranout.
Velmi křehké vztahy a Chuckovinovská šleha jak z praku.

Janniska
18.04.2017 3 z 5

Autor se pustil rozhodně do nevšedního a na první pohled zajmavého tématu , na první pohled.Druhý pohled byl trochu zklamáním.Knihu jsem přečetla za jeden den , nebyla to úplně ztráta času , ovšem čekala jsem od knihy asi trochu víc.Vzhledem k tématu něco trochu víc napínavého,něco víc sexy,něco víc....možná až moc.Rozhodně musím autorovi pochválit vykreslení situací a postav,ale podruhé bych si knihu nepřečetla.

Miricius
28.03.2017

Po sto stranách som knihu vrátil a išiel ju vrátiť do knižnice. Kniha nemá skoro žiadny dej, ale na druhú stranu od pornofilmu tiež nikto neočakáva dej.
Hviezdičky nedávam, možno by som zmenil názor, keby to dočítam až do konca. Ale ja nie som z tých, čo kvôli posledným piatim dobrým stránkam číta nezaujímavých 170 strán.

ondras666
15.01.2017 3 z 5

Vcelku čtivá kniha, ale samotný příběh je vcelku o ničem. Byla to první kniha od tohoto autora a rád si přečtu něco z dalších jeho děl, ale tahle kniha mě mírně zklamala. Autor se nebrání psát otevřeně a bez okolků, ale v celkovém pojetí to nevypadalo dobře. Charakteristika tří čísel je slabší a myslím ,že se dala trochu víc rozvést. Zase na druhou stranu ti pánové šli točit porno, tudíž nemůžeme očekávat větší hloubku.

Jack333
28.12.2016 3 z 5

Autora pro jeho nevšední příběhy zbožňuji, ale tohle bylo mírně slabší.

TheMajkee
27.12.2016 4 z 5

Palahniukův styl mě zaujal už v Klubu rváčů a ve Snuffu s touhle krasojízdou pokračuje. Děj možná nepatří k těm, co strhne svou akčností, je spíše komorní a má minimalistickou gradaci. Ale zase v něm figurují skvěle vykreslené postavy, z nichž každá vnáší do příběhu vlastní tempo, styl a jejich vývoj během jednoho dne je zábavné sledovat. Na první pohled se zdá být Snuff hrozně vulgární a prvoplánový, tak, jak jen může kniha z porno prostředí být - ani rozuzlení není vlastně tak šokující. Ale Palahniuk skvěle ovládá formu, je zábavný vypravěč a to je na takovém krátkém rozsahu velmi žádoucí.

kitja
16.12.2016 2 z 5

Mám Chucka rád. Hodně. Ale tady podle mne neměl úplně svůj den. Nebo jak dlouho to psal. Krásný prostředí rekordní pornoakce, krásný postavy, tak jak je on umí vykreslit, ale pointa je odhadnutelná dlouho dopředu a i když každý z hrdinů někam směřuje a vyvíjí se, celé mi to přijde hrozně pomalé a nudné. Jo - je tu krásnej jazyk, skvělej překlad, spousta minivtipů. Ale čekal bych víc.

CoffeeManiac
31.10.2016 1 z 5

Na to, jak jsem se na tuhle knížku těšila, tak nic moc. Jednak mě rozčiluje jedna z postav se svým věčným "fakt fakt", za druhý mám asi děsnou smůlu na překlad, protože číst "kapučíno" nebo "cunami"... To mi fakt dráždí oko téměř k slzám. Za třetí si nejsem jistá, co je na popisu fronty a štětku na tolik stránek.
Hold jsem asi vybrala špatný titul jako první, ale obávám se, že si Palahniuk cestu do mé knihovny nenajde. *

midloch
07.09.2016 4 z 5

Moje druhá kniha od Palahniuka - v porovnání s ostatními, které jsem četl, je to takový autorův standard. Opět šílený námět, šílené postavy, dobře napsané. Řekl bych takový typický Palahniuk.

ber-tram
03.08.2016 4 z 5

Ovšemže námět je to sakramentsky dráždivý... Plus patří autorovi (zatím jsem se od něj nemocně prokousal všehovšudy Klubem rváčů, kdovíproč velebeným) za to, že ho ztvárnil otevřeně, doslova tělesně a nadto vtipně, aťsi tam kdo chce hledá třeba reflexi Oidipovského mindráku či jiné psychosféry. Palahniuk si zkrátka u mě polepšil. Druhé plus vyhrává překladatel Podaný, protože ty názvoslovné filmové hříčky musel prostě vyšpekulovat a situačně naroubovat. Kdo se kapku orientuje, ten si užije: Doktor Živé tágo, Zkropení zlé ženy, Pyjáti z Karibiku, parádní perlení! 36/16

iluliacross
26.05.2016 4 z 5

Při čtení Palahniuka cítíte lidské pachy, moč, pot, smrad sýrových chipsů a česnekových pomazánek, cítíte šplouchání při vyměšování. Palahniuk vždycky vytvoří jakousi mozaiku, která se skládá z bizarních postaviček, jejichž osudy jsou absurdnější, než sám život. Za zdánlivě odporným příběhem, který je plný vulgarit a nechutností, je vždycky schováno něco víc. A to na něm prostě děsně moc zbožňuju. Píše mezi řádky a je na čtenáři, jestli na to přistoupí a bude se těšit z těch schovaných narážek, nebo si znechuceně odplivne a řekne: "Tfuj, sprosťák, prase jedno!"
Ty knihy jsou nechutné, bizarní, odporné. Ale svým způsobem jsou geniální, jsou to mozaiky prazvláštních osudů ještě zvláštnějších postav.
Je to originalita. Jsou to kontrasty.
Fakt fakt.
:-)

4 hvězdičky dávám proto, že Strašidla za mě byla o trochu lepší...

DRALI
16.03.2016 4 z 5

Palahniuk prostě není pro nějaké puritány. To víme už dávno. A touto knihou to jenom potvrzuje! I když musím říct, že v tomto případě mé očekávání totálně prasácké jízdy - jak by se podle úmístění děje dalo očekávat, nebylo úplně naplněno. Což je vlastně dobře. I tak to bohatě stačilo. Jasně, je to spíš jeho průměr, dokázal napsat mnohem lepší knihy. I tak je to pořád super a laťka všech ujetejch věcí, nápadů, nazorů a nechutností je nastavena pořád hodně vysoko. Originalita - to je to slovo. Fakt, Fakt!!! Chuck rules - jako vždy.

panjan
14.02.2016 4 z 5

Je to Palahniuk, je to origální, čtivé, vtipné, ale v rámci jeho díla, spíše prvoplánová oddechovka.
Hezká procházka v lese ztopořených pyjů.

Devil-Ivet
16.01.2016 4 z 5

Snuff je první kniha, po které jsem sáhla od tohoto autora. Je zvláštní, šokující, nevkusný. Ale přesto je to dobré. Neočekávala jsem skoro nic, ale jak už to bývá: když nic neočekáváte, jste mile překvapeni.

M.Hadrbolec
15.01.2016

Tak jo,
Další Palahniuk, další čtení na tři večery.
Palahniuk se tentokrát zaměřil na kombinaci pornoprůmyslu a rodinných vazeb a jako v každé jiné knize se ohání neotřelými nápady a motivy. Děj vypráví 4 postavy a přesto do sebe vše zapadá jako jedna šokující, kontroverzní dějová linka. Moc jsem se bavil, autorova fantazie mě stále nepřestává udivovat. :)

Arisu
22.11.2015 4 z 5

No, nevím.
Nebylo to vůbec tak hrozné, jak jsem z referencí čekal. Fakt fakt.
A co jsem to čekal? No přece "nejhorší Palahniukovo dílo", jak se tak mnozí ohání. Ale nebylo tomu tak.
Každou kapitolu "vypráví" někdo jiný - někdo ze čtyř aktérů, na které se kniha zaměřuje. Všichni skončí dost bídně po tom, co vyzvraceli svůj příběh někomu - někomu ze čtyř hlavních aktérů. Všem posrali život rodiče.
Vlastně super čtení. Fakt fakt.

anais
14.11.2015 odpad!

Veliké zklamání, příběhu chybí děj. Číst celou dobu o tom, jak stojí chlapi frontu, aby si zaskotačili na štětce, je fakt nuda.