Nevěsta

Nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3110/bmid_nevesta-DOL-3110.jpg 5 443 68

Snoubenky zemanů série

11.-12. stol. Skotsko, Wales a Irsko.... Podle králova rozhodnutí si ovdovělý skotský zeman Alec Kincaid musí přivést nevěstu z Anglie. Vybral si tam krásnou Jamii, nejmladší dceru barona Jamisona. Té se však barbar z Vysočiny ani trochu nezalíbil. Slyšela podivné řeči o smrti první ženy svého nastávajícího a také o tom, že pro Skoty znamená manželka méně než jejich kůň. Přesto jí nezbývá nic jiného, než vydat se s Alecem Kincaidem na dalekou cestu do Skotska. Tváří v tvář nebezpečí, které na oba číhá během jejich putování po nehostinném kraji, ale i na zemanově skotském panství však jejich vztah začíná dostávat jinou podobu. ISBN 80-86508-80-3 (chybné)... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Oldag

The bride , 1989

petulik330
21.12.2023 5 z 5

K této knize se strašně moc ráda vracím. Ke to taková pohádka pro dospělé. Trochu naivní, někdy až přeslazená. To na této knize zbožňuji. Autorka naprosto skvěle vykreslila všechny postavy. Od Aleca, který má být drsný hora z Vysočiny. Opak je ale pravdou. Své pravé já ukáže až s Jamii. Co se týká Alecovy mladé anglické manželky ; na svou dobu byla drzá a naprosto svobodomyslná bytost která uměla používat svůj vlastní mozek. Někdy k její smůle.
I kdybych knihu četla i po 10000, pořád se k ní ráda vrátím.

Ivusak7
15.09.2023 5 z 5

Tuto knihu čtu, již po několikaté a stále se k ní ráda vracím:) Jamii i Alec se mi oba jako hlavní hrdinové moc líbí. Líbily se mi vepsané myšlenky záporné postavy, když jsem četla poprvé byla jsme překvapená kdo záporák je :). Teď sice už vím, ale stále mě ta knížka velmi baví. Jistě si ji za nějaký čas znovu přečtu :o)

Senza Jenka
16.08.2023 4 z 5

Trochu naivní, ale roztomilé.

Kudík
12.07.2023 5 z 5

Autorka píše (ach jo... psala) strašně svěže, ať již historické či současné detektivní romance. Zde máme skvělou angličanku Jamii, nejmladší nevlastní dceru barona Jamisona a jako protějšek "přerostlého" ovdovělého skotského zemana Aleca Kincaida. Těžko říci, jak by oba dva dopadli nebýt Beaka, u kterého jsem věřila, že si jej Jamie povolá k sobě. Každopádně jsem se dobře bavila..... Jamie měla dar nechtěně vyvolávat meziklanové války. :) Útulek, únos, útok kance a použití palice mluví za vše. Přiznám se, že jsem se bála, kdo je zde záškodníkem..... tahle postava mě napadla až těsně před jejím odhalení a jsem za to ráda. Lehce naivní, naprosto nenáročné, vtipné a úžasně odpočinkové čtení od mé oblíbené autorky, která nás opustila začátkem června 2023.

moudivlacek
11.05.2023 5 z 5

Jsem milovnice této autorky i Skotska a příběhů o něm. Anglická lady a skotský náčelník, oba z jiných světů, oba plni lásky, i když ze začátku si musejí najít k sobě cestu. I trošičku dobrodružství a odkrytí minulosti tu najdeme.
Především ale obrovskou dávku humoru a romantiky. Ani po letech kniha pro mne neubrala nic na své kráse.

Dalgiona
23.02.2023 5 z 5

Příjemná četba pro pohodový relax. Trocha romantiky, trocha dobrodružství, trocha napětí, ale celkově velmi dobré čtení.

Leona91
01.07.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka, která se dobře čte. Začátek byl poněkud nudný, ale vzhledem k tomu že mám ráda skotskou Vysočinu, tak dávám čtyři hvězdičky. V rámci tohoto žánru je kniha dobrá a určitě si přečtu i další.

johana3160
28.07.2021 3 z 5

Nevim jak bych shrnula tuto knihu. Neoslni ani neurazi, nicmene jednou a stacilo.

Hofice
16.06.2021 3 z 5

Moje mamka má od téhle spisovatelky strašně moc knih a tak jsem si řekla, že jednu taky musím zkusit. Našla jsem tu nejlépe hodnocenou, což má být Nevěsta a začala číst. Námět super, hlavní postavy si umím živě představit, přírodu a místa také, ale za mě má kniha nedostatky a prvky, co mě neustále vyrušují a nudí. Neustálé dialogy o tom, jak Jamie Aleca neposlouchá, odporuje mu a hádá se s ním a jeho to buď vzrušuje nebo zadržuje smích, už jsem v první třetině knihy začala pomalu přeskakovat. Na velmi detailně popsané milostné scény si zrovna nepotrpím, v 17 bych z toho ale měla divoký sny . Za mě oddychovka, kterou čtu, když mi usne miminko, než padnu vyčerpáním za vlast - rozkošné, miloučké, neurazí, ale ani nenadchne.

katkaq
21.04.2021 3 z 5

Tohle se nemohlo nikdy stát, ale to mě nezastaví od toho, abych o tom nesnila. Romantický příběh, který je čtivě napsaný. Narozdíl od jiných mě u tohohle chvílemi mrazilo hrůzou. Ale musím říct, že to byla osvěžující změna.

oresvo
12.03.2021 5 z 5

Začátek byl sice malinko zdlouhavý ale i tak vtipný. Krásná romance se skotskou tématikou.
Aleca jsem si velmi oblíbila , na venek tvrdý jako kámen ale uvnitř trpělivý chlap.

Sss708
09.03.2021 5 z 5

Chtěla jsem nějakou odpočinkovou četbu.A tohle bylo svěží,vtipné,moc jsem se bavila.

petulik330
03.02.2021 5 z 5

Skotský zeman Alec je ničen vybrat si anglickou manželku a proto se vydává na cestu do Anglie. Když dorazí nám místo potká krásnou dívku, která se stane jeho manželkou. To jeďte netušil, že ho manželka nebude poslouchat na slovo s také to, že mu nastanou časy kdy. Se mu život obrátí vzhůru nohama

jinbr
03.12.2020 5 z 5

Ach ano, Julie to opravdu umí a tato kniha patří k těm jejím nejlepším. Plná humoru, kolikrát jsem se musela smát... kniha se čte velmi hezky, děj je svižný, postavy vás chytnou u srdce. Naprosto živě jsem viděla tu malou holčičku, jak se ptá, jestli si ji vezme za ženu...

alekis
28.11.2020 5 z 5

Nechápu, jak mě tato rozkošná romance mohla až do teď minout... No, mám ji v šuplíčku Přečtené.
Jde, když to přiznám, nejspíš o trochu nereálný nesmysl... ale autorka vystavěla tak hezký příběh, s tolika milými lidmi, s láskou, která hory přenáší a se šťastným koncem navrch... že nelze, než ji doporučit - pobaví a určitě dobře naladí.
:-)

Verunka4444
13.11.2020 5 z 5

Po přečtení tohoto příběhu jsem zůstala doslova PAF...opravdu.Alec...tvrdohlavý,silný a úžasný bojovník z Vysočiny.Miluji tu jejich hrdost a plédy...zemana Kincaida jsem si v takovém oděvu představovala snad milionkrát a nejspíš i tolikrát knihu přečtu,protože tohle je naprostý skvost mé knihovny. ♥ ♥ ♥ ♥

Irenka8
04.11.2020 5 z 5

Kniha je opravdu krásná. ????

Laf
22.08.2020 5 z 5

Kniha mne bavila. Samozřejmě nechybí romantika a napětí, ale najde se i spousta humorných situací, takže jsem se i pobavila. Jako oddychovka je to dobrá volba :)

sappan
09.08.2020 5 z 5

Rozhodně stojí za přečtení. Zajímavý příběh, který nepostrádá humor. Bavila jsem se od začátku do konce. Navíc se to celé odehrává ve středověku na skotské Vysočině. Pro mě perfektní odreagování.

pip11
07.06.2020 4 z 5

Další pěkná historická romance od Julie Garwood, jak jinak než ze skotské vysočiny. Byl to velmi zábavný příběh, tento humor jsem si užila.