Nevěsta

Nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3110/bmid_nevesta-DOL-3110.jpg 5 443 68

Snoubenky zemanů série

11.-12. stol. Skotsko, Wales a Irsko.... Podle králova rozhodnutí si ovdovělý skotský zeman Alec Kincaid musí přivést nevěstu z Anglie. Vybral si tam krásnou Jamii, nejmladší dceru barona Jamisona. Té se však barbar z Vysočiny ani trochu nezalíbil. Slyšela podivné řeči o smrti první ženy svého nastávajícího a také o tom, že pro Skoty znamená manželka méně než jejich kůň. Přesto jí nezbývá nic jiného, než vydat se s Alecem Kincaidem na dalekou cestu do Skotska. Tváří v tvář nebezpečí, které na oba číhá během jejich putování po nehostinném kraji, ale i na zemanově skotském panství však jejich vztah začíná dostávat jinou podobu. ISBN 80-86508-80-3 (chybné)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

The bride , 1989

Petra-1
01.02.2020 4 z 5

Celá série je skvělá. Autorka píše skvělé knihy. Nádherne líčí život ve Skotsku.

Iva B.
07.12.2019 5 z 5

Další Romča do které jsem se pustila a zase mě to velmi mile překvapilo. Opět se jedná o historickou romanci a ty autorka zřejmě umí. Romantika, dobrodružství, trochu i napětí.. parádní oddechovka, kterou jsem si moc užila!!!

TerryDee
03.11.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že se mi Nevěsta opravdu hodně líbila. Jednoduché, ale přitom velmi kouzelné a čtivé. Ústřední dvojici Jamie a Aleca si člověk hned oblíbí a obou fandí, aby došli k tomu svému šťastnému konci. A do Aleca Kincaida se hned zamilujete, protože ten skotský paličatý hromotluk si umí získat ženské srdce.
Pokud máte rádi Skotsko a skotské muže, tak můžu jen doporučit. Rozhodně to má své kouzlo.

viola12570
23.08.2019

Ja mám tyto knížky moc ráda. Spisovatelka píše skvěle vtipně a poutavě ja ji každou knížku užívám a čtu je opakovaně .Za me super.

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Velmi čtivý příběh, vtipné chvilky s nemožně zbabělou rodinou Jamie a tvrdohlavý Alec, kterého bych hned na začátku knihy nakopla, možná bych ho kopala až do konce:-) skvělé, určitě si ji zase přečtu

MonaLisa42
02.06.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, kterou bych mohla číst stále dokola.
Jamie, Aleca i jejich příběh jsem si moc oblíbila. Kniha velice rychle utekla. Děj se odehrává během několika málo dnů a i přesto se toho událo strašně moc. Až do poslední chvíle jsem netušila, kdo je za všechny ty "nehody" zodpovědný. Příběh byl napínavý a především romantický, vůbec jsem od něho nemohla odtrhnout oči. Konec byl velice dojemný.
Nevím, co bych více mohla k této knize říct... Je prostě skvělá a můžu prozradit, že tak pěkně jsem se už dlouho nezasmála. Knihu můžu jedině doporučit... Moc děkuji!!!

Nela1976
23.05.2019 4 z 5

Hezká kniha

pingu1
06.03.2019 4 z 5

Romantické, naivní, sladké .... ale četlo se to moc pěkně :-)

magdalena2377
28.01.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha

Tabby
10.10.2018 5 z 5

Dokonalá historická romance, paní Garwood se nemůže upřít že tohle řemeslo ovládá skvěle.
Opět příběh tvrdohlavého Skota, kterému až ta pravá žena ukáže co je to milovat.
Příjemná oddechovka, kterou jsem nečetla poprvé a ani naposledy. :)

macuska
03.06.2018 5 z 5

Moja obľúbená knižka.Nedávno som ju dočítala,ale nie prvý krát.A viem ,že sa ku nej ešte niekedy vrátim.

lenysek69
26.04.2018 5 z 5

Je to dlouho, co jsem knihu četla poprvé, ale ráda se k ní vracím, jelikož je to nejlepší volba k odreagování. Prostě nenucené čtení spíše tedy pro ženy

Minnie85
24.04.2018 2 z 5

Přišlo mi to strašně naivní. Možná jako čtení pro pubertální slečny, ale za mě nic moc

angelbooks
14.02.2018 5 z 5

Opět jsem si během chvíle dokázala oblíbit hlavní postavy. Ta její sestra mě tedy často lezla na nervy, ale dalo se to přežít.
Určitě doporučuji. :)

Alinois
29.01.2018 4 z 5

Většinou dávám přednost knihám které mají menší počet stran a myslím že ani této by nijak neuškodila kdyby měla méně stran. V některých pasážích by se člověk až červenal :D

vivalamuff
30.10.2017 3 z 5

Hodně naivní příběh. Ty dialogy mi vůbec nesedly. Pro mě byly jen stěží uvěřitelné - na 12. století? Ne a ne a ne. Jinak hezká romantika...

DUNIKO
14.05.2017 5 z 5

Bylo to celkem slušné některé pasáže byly dost okrajově napsané ale jinak nebyla špatná.

EvikU.
06.04.2017 5 z 5

SKOTSKO ❤ , někdy se tam musím podívat. Většinou všechny knihy o skotech mě velmi pobavila. Jsou tam velice humorné scény a tahle kniha není vyjímkou, moc povedená.

sarahmoon
18.03.2017 5 z 5

Touto knihou začala moje velká láska ke knihám Julie Garwood.
Dámy....Ať se Vám do ruk dostane jakákoliv kniha od této autorky rozhodně nebudete zklamaní. Já sice dávám přednost jejím historickým románům, obzvláště těm ze Skotska ♥ ... škoda, že jich je tak málo :o), ale i ostatní knihy jsou vážně dost dobré. ;o)
Autorka má obrovské vypravěčské nadání, naprosto Vás vtáhne do děje, vykouzlí úsměv a dobrou náladu.
Čtu ji snad již po 10-té a rozhodně ne naposled. Kniha bude navždy moje srdcovka!

Lucky_one
02.03.2017 5 z 5

Byl to vlastně úplně stejný příběh jako jiná kniha od Garwood. Bylo úplně jasné, jak to bude probíhat a jak to dopadne. Ale sakra, bylo to tak milé... :D