Elitní sniper: Vlk

Elitní sniper: Vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294206/mid_elitni-sniper-vlk-F18-294206.jpg 5 36 10

Elitní sniper série

Spoluautor nejúspěšnějšího bestselleru New York Times Americký sniper přichází s dalším strhujícím thrillerem z vojenského prostředí s hlavním hrdinou odstřelovačem SEAL Gilem Shannonem. Třetí, akcí a bojem naplněné dobrodružství z řady Elitní sniper zavádí čtenáře na vzrušující jízdu Evropou. Společníky mu na ní budou američtí vojáci, operativci ruských zvláštních jednotek, světoví vůdci – a napětí až do poslední stránky. Poté, co je Gilova operace prozrazena vysoce postaveným zrádcem z americké administrativy, mění se lovec, pronásledující „Vlka“ – čečenského teroristu a zběhlého ruského vojenského odstřelovače – v loveného. V zájmu vyrovnání sil je Shannon nucen obrátit se na nečekaného spojence – elitního operativce ruských zvláštních jednotek. Když ale zjistí, že „Vlk“ je pouze špičkou globálního teroristického spiknutí, jehož cílem je rozvrátit americké hospodářství a destabilizovat západní svět, musí Shannon se svým týmem operativců teroristy najít dříve, než stačí své plány přeměnit ve skutečnost. Rychlým, filmovým tempem se odvíjející příběh vrcholí osobním střetnutím Gila s odstřelovačem, který mu může být rovnocenným soupeřem. Podaří se mu přežít? „Strhující, dech beroucí román z vojenského prostředí, který si prostě nesmíte nechat ujít.“ (Publishers Weekly, Starred Review) „Při čtení Gila a Vlka máte pocit, jako kdyby byl opsán z budoucích novinových titulků a tajných brífinků CIA. Nedokážete se od něj odtrhnout, je to adrenalinová jízda, od první do poslední stránky!“ (J. L. Bourne, autor DAY BY DAY ARMAGEDDON a TOMORROW WAR)... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Computer Press (CP Books)

The Sniper and the Wolf , 2015

hnusák
16.09.2021 5 z 5

Perfektní pohodová četba plná krve, povětšinou těch, co si to zaslouží a také zákulisních her mocných tohoto světa. Někdy se chce člověku z toho nablít plný kýbl.

Dédečko75
05.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha doporučuji kdo rád krev

HannyC
14.01.2019 4 z 5

Prima kniha na dlouhé zimní večery :) ... Zaujme, ale nešokuje ... drží vás zuby i nehty, přesto děj moc nekouše ... stále při vás ... i když trochu stranou ... knížka je prostě taková ... vlčí :)

Pavel83
02.01.2019 4 z 5

Čtivá kniha se strhujícím dějem. Hlavní hrdina je opět nesmrtelný, ale to k této sérii patří.

kaja.marik
27.06.2018 5 z 5

Ale jo. Dost pohádka (nesmrtelný hrdina, prezident sledující přes satelit v infračerveným skejtru jak se sniper oblíká do maskovacího obleku, ...), ale není to reportáž. Spousta napětí, akce, pokud nebudete přemýšlet nad detaily (typu jak hrdina vydrží takové souboje, když jej ještě před pár dny omezoval titanový implantát) tak si rozhodně počtete. Já nejsu čtenář který by záměrně vyhledával nedostatky, pobavil jsem se a dávám proto plná počet. Předchozí díly jsem nečetl, ale určitě si je seženu.

Perseus
04.05.2018 5 z 5

Podle mě z daleka nejlepší kniha z celé série. Minimum nepodstatných příběhů ze zákulisí a hodně akce. Krásný popis bojových akcí specnaz, souboje a taktiky a na konci nádherně popsaný duel odstřelovačů. Přesně takhle bych si představoval celou sérii.

Stanča
07.08.2017 4 z 5

Dobré čtení.

ThomasRuhe
27.06.2017 2 z 5

Vlk, který volně navazuje na předchozí díl, s názvem Cíl Amerika je o něco horší. Zde se z Shannona stane nepřekonatelný bojovník, který si poradí i s velkou přesilou nepřátel. Ano, kdyby byl zabit na dvacáté stránce, tak by nebylo o čem psát. Utrží sice nějaká zranění, ale jinak prochází hordou protivníků jako nůž máslem. Tady mohli autoři jeho schopnosti trochu brzdit.
Naopak kapitoly, kde se řeší politické záležitosti, ty jsou povedené a vlastně mají hlavní podíl na tom, že jsem knihu dočetl. 50%.

pavel80
16.01.2017 5 z 5

Jednoduchá akčňárna, pokračující v duchu prvních dvou dílů, což jí ale neubírá na atraktivnosti. Kniha se čte jedním dechem, děj má spád, neobsahuje žádný zbytečný balast, je to akce od začátku do konce, byť někdy poněkud nerealistická (klasika - v závěru samotný Shannon válcuje zároveň x desítek Čečenců, navíc doplněnými zběhlými Specnaz), dál mi moc nepasovalo, že vojáci Specnaz, kteří byli na Shannonově straně (navíc to měl být jejich elitní oddíl) občas jednali dost amatérsky (školácká chyba s cigaretami). Ale to jsou detaily, jako celek rozhodně doporučuji. Navíc není nezbytně nutné mít předtím přečtené předchozí dva díly, navazují na sebe jen volně.

Foks
27.06.2016 5 z 5

Laťka je stále nastavená sakra vysoko. Shannon jde i tentokrát po hlavě za svým cílem a nekouká napravo nalevo. Nevypočitatelný, nepoučitelný, vtipný. Parádní akce, stejně jako v předchozích dílech. Technický popis zbraní vůbec nepůsobí rušivě, naopak i pro laiky velmi poučně. Řekl bych, že kniha i poměrně přesně vystihuje ruskou mentalitu. Otevřený konec slibuje věci příští... Těším se na další díl.

pro muže

Autoři knihy