Sniper

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh plný mocenských intrik a záhad otevírá několikanásobná vražda odpůrců války ve Vietnamu. Na tomto společenském pozadí se odehrává strhující příběh o tom, že i bývalí snajpři mají nejen profesionální, ale i lidskou čest.

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92396/sniper.jpg 4.313
Série:

Bob Lee Swagger (6.)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Naše vojsko
Orig. název:

I, Sniper (2009)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Sniper

Přidat komentář
ThomasRuhe
20.05.2018

Opět velmi povedená kniha. Hunter zde zcela erudovaně seznamuje čtenáře se vším, co se odstřelovačského řemesla týká, no a když k tomu přidá dobře vymyšlený příběh, který dovede odvyprávět, tak není co řešit.
U mne si vystřílel 4/5.

trudoš
26.03.2018

Šesté Swaggerovo dobrodružství je stejně parádní jako v minulosti u nás vydané Černé světlo. Je tu samozřejmě ten problém, že mezi oběma romány uplynuly tři další, se kterými neměl český čtenář možnost se seznámit, naštěstí tady se na nějaké souvislosti nehraje. Pouze frajer Bob je už skoro důchodce, až si člověk říká, zda to vůbec dotáhne do konce příběhu. Ale jestli jste schopni přistoupit na hru „stará škola versus zbytek světa“, budete se bavit od začátku do konce. Autorova evidentní láska k filmům s Johnem Waynem z toho čiší na sto honů, a upřímně, pořád mi to bylo mnohem bližší, než další nepovedená coververze akčňáků s Brucem Willisem. A pak jsou tu ještě hvězdy a pruhy vyražené do duše každé stránky, ale což už, čekat od amerického spisovatele něco jiného, by bylo vážně dost naivní. Jinak ovšem skvělý thriller, plný nečekaných zvratů, zbraňové techniky a postřehů ze života odstřelovačů.
Jen překlad drobátko skřípe, ať už v podivuhodných novotvarech, nebo nesmyslných dialozích.


Autor a jeho další knihy

Stephen Hunter

Stephen Hunter
americká, 1946

všechny knihy autora

Kniha Sniper je:

v Přečtených17x
v Knihotéce18x
v Chystám se číst5x