Sníh nebo popel

Sníh nebo popel https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352804/mid_snih-nebo-popel-jDQ-352804.png 4 713 176

Sníh nebo popel série

Jaro před šestnácti lety dobylo Zimní království. Jedinou nadějí zničené země je osm přeživších a Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a vychovali ji jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala. Nešťastně. Ani zlomené srdce ji ale nezastaví – udělá cokoliv, aby její království získalo svobodu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Snow like Ashes , 2015

stelloušek
20.01.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbí. Byla napínavá a dobrodružná. Moc doporučuji a těším se na další díl.

Ronnie37
04.01.2021 5 z 5

Skvělá série :)

PavlaLorencová
03.01.2021 3 z 5

Upřímně řečeno od knihy jsem očekávala víc. Prvních sto stran jsem knihu několikrát odložila až když jsem přečetla prvních sto stran tak kniha začala být zajímavá.

TheMelorry
30.12.2020 4 z 5

Kniha mě v době vydání úplně minula a teď, když se ke mně shodou okolností dostala, neměla jsem příliš vysoká očekávání. Prvních několik kapitol jsem nebyla moc nadšená, ale postupně,, když se příběh zamotal a rozvinul, začal být opravdu zajímavý. Hodně se mi líbí námět a svět, který autorka vytvořila, a přestože jde po jazykové stránce spíše o jednodušší text, v tomhle případě mi to vůbec nevadilo. Knihu jsem si užila, příběh mě bavil a musím ocenit konec, který je svým způsobem uzavřený a přitom jasně ukazuje směr, kterým se další díl bude ubírat.
Jediné co se mi nelíbilo (ale je to čistě můj problém) je, že jsem zhruba v polovině knihy odhadla hlavní zápletku.

TaKnihomolka
25.11.2020

První díl této serie jsem začala čít ještě na základní škole,teď po letech se mi ji konečně podařilo dokončit. Myslím, že s ní mrhat časem nebudete. Každého nakonec chytne tenhle magický svět plý ročníh období.

Alča31
24.11.2020 3 z 5

Nebyla špatná, ale nějak vedle jsem z ní teda nebyla ..
Spousta lidí říká, že jim připomíná Skleněný trůn nebo Grišu, což nemůžu posoudit, protože jsem je nečetla. Řekla bych ale, že to byla taková trochu slátanina, spousta království, spousta zvratů, ale celkově nic moc. Navíc otravná hlavní hrdinka :(

chodícírohožka
24.10.2020 4 z 5

Poměrně čtivá kniha, jednoduchá, příjemná, ovšem nic světoborného (připomínala mi několik knih, které jsem už četla). Určitě se nebudu bránit dalšímu dílu - ovšem že bych ho nutně potřebovala číst teď hned, to zase ne.

v.july
13.10.2020 4 z 5

Serie me mile prekvapila, libi se mi koncept rocnich obdobi, v celem svete se clovek velmi rychle zorientuje, coz ocenuju. U nekterych fantasy ci ya ma clovek pocit ze netusi ktera bije ani u 200 stranky, tady je to jasne pomerne brzo. Zajimave pojeti fyzickych vlastnosti jednotlivych rocnich obdobi, predstavuju si zimany jako albiny, kteri si naramne uzivaji chlad :D Hlavni postava lehce naivni, kam ji postavis tam ji najdes, ikdyz se tvari jako desna bojovnice. Zaver me velmi potesil, bitva prijde hned v prvnim dile, dej je castecne uzavreny, pokracovani je jasne, ale zaroven se v ramci deje hnuli dal, to se u trilogii jen tak nevidi.

lucygreen
22.08.2020 4 z 5

Tak jo.. Prvních asi 80 stran bylo fakt velké utrpení a myslela jsem, že už knihu nedokážu dočíst. Kolem té 100 strany mě to opravdu chytilo a bavilo, ale nijak extra originální příběh to nebyl. Nejvíce mě tedy bavil prostředek knihy a v závěru mě překvapilo, že kniha obsahovala docela hodně násilí a to jsem od ní úplně neočekávala. Ve válečných scénách se úplně nevyžívám a v knize se bojovalo docela často. Celkově jsem se ale na čtení knihy vždy (kromě začátku) těšila a příběh byl čtivý což oceňuji. Sníh nebo popel je takto zpětně pro mě určitě lepší, než Rebelové vln už jen kvůli postavám. Podle recenzí se však pro své dobro do druhého dílu pouštět radši nebudu.. (Trochu mě to mrzí, ale nepotřebuji se případně dostat do čtecí krize.)

temna.vila
14.08.2020 3 z 5

Musím přiznat, že z téhle knihy jsem poměrně rozpačitá. Má nádhernou obálku, autorka nastínila zajímavý magický svět a jeho fungování a nemůžu říct, že by se četla špatně. Bohužel jsem se ale nedokázala úplně vcítit do postav a děj samotný byl dost nijaký. Nedočkala jsem se bohužel ani jakéhokoli nečekaného zvratu, který by mě překvapil a vtáhl do děje. Navíc v rozdělených královstvích jsem viděla jistou podobnost se světem SJM v sérii Dvůr trnů a růží. Knihu hodnotím jako průměrnou, druhý díl si ale přesto přečtu.

DreamerX9
09.08.2020 2 z 5

Kniha má krásný obal a je i hezky zpracovaná. Ovšem samotný děj není nic převratného spíš předvídatelného. A samotná hrdinka mi není nijak sympatická. Postrádá to jiskru, takové to pohlcující, že knihu nemůžete odložit a souhlasím spousty stran se dají preskočit

Julia284
31.07.2020 3 z 5

Moc pěkně napsané.

ElessaRiverbow
29.07.2020 4 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Děj plynul, nebyl uměle natahován a proto jsem se do knihy hodně rychle začetla. Jen se mi nelíbila předvídatelnost - to, že Meira je nakonec dcera Hannah jsem tušila už zhruba od poloviny příběhu. Dále také popisy postav, které někde byly dlouhé, jinde skoro žádné. Postavy ale byly velmi sympatické a rozhodně jsem nečekala konec - záporák utekl, což se většinou nestává. Celou triologii mám doma, takže plánuju číst pokračování.

viola5163
24.07.2020 5 z 5

Doporučuji všem kteří hledají něco neobvyklého. Já osobně preferuji když se v knihách prolíná tempo děje a vztahy, ale když odsýpá děj je tato kniha dobrá jako od dechovka.
Navíc neobvyklost světa pokryje některé části které jsou odhadnutelné.

kalache
16.02.2020 4 z 5

...pořád si ty holky bojovnice nějak nedokážu představit.Asi jsem už starej...

CampHalfBlood
16.02.2020 5 z 5

Velmi dobrá série, rozhodně doporučuji!

zinon
23.12.2019 4 z 5

V této knize bylo tolik z jiných knih :) Ať už se inspirovala autorka nebo někdo od ní. Jinak mně se příběh moc líbil, postavy byly charakterově taky skvělé. Jediné, co mi zde vadilo bylo, jak byla popsaná celá ta záležitost ohledně magie. V tom jsem se ztrácela a moc to nepochopila. Za toto jediné dávám hvězdu dolů.

RendysStrange
19.09.2019 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Tento příběh mě nezklamal. Mám ráda příběhy, kde hlavní hrdinkou jsou ženy.

Market116
02.07.2019 3 z 5

Musím říct, že se mi první díl této série celkem líbil. Ano, má své mouchy, jak už tu bylo zmíněno, ale jako taková oddechovka úplně parádní. Meira byla celkem v pohodě, až na to, že vždycky když o sobě pochybovala nebo to chtěla vzdát, tak vzápětí hned změnila názor a byla odhodlaná vybojovat všechny války světa...neřeknu kdyby to bylo jednou...ale každou chvilku? To trochu kazilo závěr a dalo se předpovídat, jak to dopadne. Nemluvě o tom, kdo Meira ve skutečnosti je...abych pravdu řekla, věděla jsem to téměř od začátku...ale to asi každý.
Přesto se těším na další díl a doufám, že bude lepší a ne tak předvídatelný. A asi fandím víc Matherovi.

pipa36
27.06.2019 3 z 5

První polovina knihy je taková spíše vysvětlující, tudíž nezáživná.
Kdo je vlastně Meira se dá odhadnout již na základě rozdělení uprchlíků do skupin při posledním útěku z pláně Rania - od této chvíle je kniha také o trochu napínavější.
Vyloženě špatné to nebylo, ale autorka se tak strašně moc snažila vykreslit šestnáctiletou holku, až z toho vzešel kýč pro věkovou skupinu tak 10-12 letých puberťaček - příběh samotný potenciál má, ale špatná stylistika, vyprávěno v ich formě, nedomyšlenost království Ročních období (Zimní království - království věčného sněhu, a přitom je soběstačné. Kde berou cokoli na jídlo? Např. v knize zmiňované jahody v ledu...).
I když byla druhá polovina knihy výrazně lepší, celkové hodnocení dávám 3* - zkusím to ještě s druhým dílem. Ale velká očekávání nemám.