Sníh nebo popel

Sníh nebo popel https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339123/bmid_snih-nebo-popel-xzT-339123.jpg 4 713 176

Sníh nebo popel série

Dívka se zlomeným srdcem a nelítostná bojovnice. Před šestnácti lety bylo zničeno Zimní království a jeho území dobylo Jaro. Pobili královskou rodinu a obyvatele uvěznili. A v tu chvíli vyprchala ze Zimy všechna magie… Nyní je jedinou nadějí tohoto království osm přeživších, kterým se podařilo utéct a kteří čekají na svou příležitost. Chtějí získat zpět své království a magii. Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala… A zamilovala se do nepravého, do budoucího krále Zimy Mathera. I se zlomeným srdcem je ale rozhodnutá udělat cokoli, aby její království získalo svobodu. Když uprchlíci zjistí, kde je ukrytý magický medailon patřící bývalé královně, Meira se ho pokusí získat. A vstoupí do světa boje o moc, temné magie, ale i dvorských intrik a velkých plesů, v němž jednoho dne zjistí, že její osud nikdy nebyl v jejích vlastních rukou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Snow like Ashes , 2015

Mii-chan
19.12.2017 4 z 5

Příjemné fantasy se zajímavým světem. Co se postav týče tak hlavní hrdinka mě svými myšlenkovými pochody zásobila až moc. Často se tam mluví o tom samém.. převážně v druhé polovině knihy. Zamrzelo mne, že z počátku je tam 8 postav... 8. A prostor vyjádřit se a zaujmout čtenáře mají pouze 3 z nich. Kdyby autorka více zapracovala na jednotlivých postavách bylo by to dle mého ještě poutavější čtení. Bohužel to nadšení.. ta jiskra, která mě vždy nutí dát 5 hvězd, tam nebyla.

sd1992
11.12.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se trochu nemohla začíst.. ;-) Ale pak pohoda. Myslím si, že je nesmysl tuhle knihu srovnávat s knihami od Sarah Maas (u spousty lidí jsem takové srovnání četla).. co si budeme povídat Sarah Janet Maas ve královna ve svém oboru, takže její knihy jsou úplně jiná liga, ačkoliv žánr je totožný. Já tuto knihu přesto hodnotím 5*. Tuším, že se jedná o prvotinu této autorky a mně se líbila.. :-) Některé části byly předvídatelné, ale děj měl hlavu a patu.. Další díly si určitě koupím. :-)

ThrisaManx
10.12.2017 4 z 5

Kniha nebyla dokonalá. Určitě by se v ní dalo najít spoustu nesrovnalostí nebo nesmyslů, ale upřímně, mně se ty nesrovnalosti a chyby ani "hledat" nechtělo, protože mě kniha hrozně bavila a hlavní hrdince jsem neskutečně fandila. Ani na chvíli mě nezačala nudit. Byla skvělá a hlavně originální. Věřím, že to šlo napsat i lépe, přesto to bylo napsáno skvěle, jednoduchým jazykem. Jediné, co mi vadilo, byl ten zatracený milostný trojúhelník. To se bez něj vážně neobejde žádná YA kniha? Docela se obávám dalšího dílu, podle ukončení knihy bych řekla, že jedna stačí.

kklepkaa
21.11.2017 3 z 5

Jsem trochu zklamaná. Nápad s magií se mi líbil, bylo to originální. Zbytek už tak originální nebyl.

Občas mě hlavní hrdinka štvala. Mather mi přišel takový nezajímavý, ale když je to pro vás po celý život jediný kluk v dohledu, tak chápu, že mu věnujete pozornost. Nejzajímavější mi přišel Theron... jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet.

Takže za mě je to takový průměr. Něco se povedlo a něco ne, uvidíme co přinesou další díly.

venacava
20.11.2017 3 z 5

Musím říct, že se mi to líbilo .. samozřejmě tajemství knihy mě napadlo hned na začátku, ale to nevadí... Strávila jsem u knihy příjemné odpoledne

KnihomolkD
20.11.2017 3 z 5

Hodně pěkně zpracovaný svět,líbíl se mi,hlavní hrdinové byly super ale ten děj byl prostě pomalý!Ale jsem zvědavá na další díl. 3,5*

kalinkacz
19.11.2017 3 z 5

Tak jo, knihu jsem četla těsně po vydání a tehdy u nás na ni nebyla taková řada recenzí jako je teď... Nicméně ty, které už byly k přečtení knihu vychvalovaly do nebes... Já se těšila na další originální sérii s napínavým dějem... To jsem ale nedostala... Svět je opravdu perfektní, to skutečně souhlasím, ale ten děj? Od třetiny jsem se fakt nudila... takže průměr, uvidím, jestli půjdu do dalších dílů...

Alenae
18.11.2017 1 z 5

Nedočteno.

petra3715
17.11.2017

Na tuhle knížku jsem se klepala už od začátku a sbíhaly se mi na ni sliny :D Poprvé - v první polovině -, když jsem začala číst tak jsem měla chuť ji odložit, protože mě to prostě nebavilo. Zkusila jsem to tedy, ale nemám ráda, když mi v knihovně leží nepřečtené knihy. Dala jsem ji tedy druhou šanci a rozhodně toho nelituji. Bylo to dokonalé čtení plné překvapení. Dávám tedy ****

whiolet
17.11.2017 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se fakt těšila, protože jí spousta lidí vychvalovala až do nebes,ale já po přečtení jejich názor moc nesdílím.
Do první poloviny mě kniha nudila a hodnotila bych jí jako těžký průměr, naopak druhá polovina byla zábavná a nešlo přestat číst.
Možná jsem od této knihy očekávala až moc, možná už jsem toho přečetla hodně ,co se fantasy žánru týče. Každopádně jsem přečetla i lepší knížky s tímto tématem

Afro
14.11.2017 5 z 5

Dokonalé,dokonalé a ještě jednou dokonalé... Upřímně jsem byla hodně skeptická a vůbec jsem tuhle knížku nechtěla číst... Ale jsem z ní vážně nadšená. Meiru jsem si okamžitě zamilovala. Konečně hrdinka, na kterou jsem neměla chuť řvát. Často se mi stává, že vůbec nechápu skutky hlavních hrdinů. Proč to vlastně udělal-a? Jaký měla důvod a nebo ta je úplně blbá, jakto že na to nepřišla? Meiru jsem však naprosto chápala. Dělala tak nějak přesně to, co bych dělala já:) ( a taky nebyla zabedněná :)
Líbilo se mi, že knížka nebyla postavená na milostně lince a Meira si se svými nápadníky příliš nelámala hlavu :) Bylo tu také mnoho odhalení, která mě vůbec nenapadla... Tahle kniha rozhodně stojí za přečtení! (a nenechte se odradit obálkou)

zuzana4291
13.11.2017 2 z 5

Tato kniha mě moc zklamala. Dle přebalu na knize bych čekala dívku bojovnici. Ale dívka bojovnice byla na prvních několika stránkách a na posledních stránkách. Většina knihy byla o tom, zda se chce nebo nechce vdávat a tak se obětovat pro svoji vlast.

Majinka2001
07.11.2017 5 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka, a ze začátku to bylo takový dlouhý, ale potom to začalo byt zajímavý a napínavý, že jsem stále přemýšlela, jak to nakonec dopadne, s kým nakonec Meira bude... Jinak knížka byla napsána moc hezky a už se nemůžu dočkat až bude pokračování.

vandalindakova
06.11.2017 4 z 5

Na knihu jsem četla samá pozitiva, takže jsem se na ní docela těšila. A vůbec nezklamala. Nápad s ročními a střídavými královstvími mi přišel super a zase něco originálního. Meira s Čakramem mi okamžitě připomněla Xenu. :D Hlavní hrdinku jsem si oblíbila. V některých částech jsem se i zasmála, v jiných zase tajila dech a některé jsem si představovala možná až moc barvitě. Sice se tu znovu objevuje milostný trojúhelník, ale takovým způsobem, že čtete občas jen náznaky, což mi vůbec nevadilo. Nebyla to hlavní zápletka, což je super. Styl psaní mi sedl snad okamžitě. Určitě doporučuji a dávám plný počet.

PetraBery
04.11.2017 3 z 5

Oddechové fantasy, které se bude líbit asi hlavně mladším ročníkům. Svět, který autorka vytvořila se mi líbil. Magie, boje i láska (v tomto díle spíše trojúhelník) s hlavní hrdinkou Meirou, která během knihy poznává, že není úplně obyčejnou "vojačkou". Kniha mne nezklamala, ale nevím, jestli se pustím do dalších dílů.

Fantasysvet
30.10.2017 4 z 5

Autorke si v knihe Sníh nebo popel vytvorila vlastný svet - Primoriu, ktorá má svoje pravidlá a tradície. V Primorii existuje osem kráľovstiev. Štyri striedavé, v ktorých má rok štyri ročné obdobia, a štyri stabilné, teda Jar, Leto, Jeseň a Zima, ktorým vládne len toto jedno ročné obdobie. Každé z kráľovstiev má svoj vlastný zdroj mágie, ktorý ho posilňuje a dodáva jeho vládcovi moc.

Zo samotného textu však cítiť, že ide o Sarinu prvotinu. Kniha mala pomerne dlhý rozbeh, chvíľami pôsobila ako akčný román a chvíľami zas ako mierne presladený kúsok, v ktorom hrdinka nerieši nič iné, len to, ktorému z dvoch úžasných chlapcov dá svoje srdce. Našťastie sa však tento ľúbostný trojuholník nestal ústrednou témou knihy a autorka sa s ním zjavne len pohrávala.

Od druhej polovice sa z knihy stalo naozaj dobré čítanie. Síce som nemala pocit, že by som ju nedokázala pustiť z ruky a musela ju čítať do hlbokej noci, ubiehajúce stránky som si naozaj užívala. Vyhovovali mi aj pomerne krátke kapitoly, ktoré som dokázala v pohode zhltnúť aj počas jednej cesty električkou. Zároveň som sa však nemusela obávať, že sa budem v práci celý deň ošívať na stoličke a prsty ma budú svrbieť nedočkavosťou, aby som knihu zase vzala do rúk.

Beatrisie
29.10.2017 5 z 5

Jsem ráda že jsem se k téhle knížce nakonec odhodlala. Moc se mi líbila. A doufám že bude brzy další díl :D

kika812
28.10.2017 3 z 5

Začátek knihy se tak trochu táhne a až v druhé polovině knihy se něco začíná dít. Naopak konec knihy mi připadá velice předvídatelný, ale jinak příjemné počteníčko...

erulka
23.10.2017 4 z 5

Skleněný trůn jsem nečetla, takže nemám s čím srovnávat. Ale tato kniha se mi líbila, byla čtivá, napínavá a nechyběl i milostný trojúhelník, který byl ovšem až na druhé linii příběhu, což mi vůbec nevadilo. Meira mi byla sympatická už od začátku a jsem zvědavá, jak se vypořádá s novou rolí panovnice.

Princezna22
21.10.2017 5 z 5

Do knihy jsem se absolutně zamilovala. Vůbec mi nevadilo, že je přirovnávana ke knihám skleněný trůn apod.. Mě to přišlo jiné, kouzelné a zajímavé!! Milostný trojúhelník je tady nenápadně v pozadí neprojevuje se tolik. . Kniha má pořád akci takže se při čtení vůbec nenudite, ale tak strašně vám proklouzne mezi prsty jak nic. Já si knihu užívala a strašně se těším na pokračování,které doufám bude. Postavy jsem si totiž zamilovala též jako knihu kompletní... A zima bozeee dokonale.. :)

magie pro dívky roční období americké romány fantasy romány

Sara Raasch
americká, 1989
2017  74%Sníh nebo popel
2018  69%Led nebo oheň
2018  75%Rebelové vln
2018  76%Mráz nebo noc

Kniha Sníh nebo popel je v