Sníh nebo popel

Sníh nebo popel https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339123/bmid_snih-nebo-popel-xzT-339123.jpg 4 713 176

Sníh nebo popel série

Dívka se zlomeným srdcem a nelítostná bojovnice. Před šestnácti lety bylo zničeno Zimní království a jeho území dobylo Jaro. Pobili královskou rodinu a obyvatele uvěznili. A v tu chvíli vyprchala ze Zimy všechna magie… Nyní je jedinou nadějí tohoto království osm přeživších, kterým se podařilo utéct a kteří čekají na svou příležitost. Chtějí získat zpět své království a magii. Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala… A zamilovala se do nepravého, do budoucího krále Zimy Mathera. I se zlomeným srdcem je ale rozhodnutá udělat cokoli, aby její království získalo svobodu. Když uprchlíci zjistí, kde je ukrytý magický medailon patřící bývalé královně, Meira se ho pokusí získat. A vstoupí do světa boje o moc, temné magie, ale i dvorských intrik a velkých plesů, v němž jednoho dne zjistí, že její osud nikdy nebyl v jejích vlastních rukou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Snow like Ashes , 2015

tereza7804
28.05.2019 4 z 5

Naprosto úžasný!!!

Elize
25.05.2019 2 z 5

Zpočátku jsem se v knížce hodně ztrácela - hodně údajů, málo přímé řeči a neskutečné množství překotných myšlenek hlavní hrdinky, které byly chvílemi velmi chaotické, zbytečné a nicneříkající o charakteru hlavních postav, nicméně přetrvaly až do konce knihy a rušily tak napínavost některých scén. Čtivější se knížka pro mě stala až spíše za polovinou. Děj byl předvídatelný a některé odstavce neustále se opakujících úvah se daly přeskákat. Knížce hodně přidává moc pěkný obal a její provedení.

Roscata
21.05.2019 4 z 5

Díky anotaci jsem se na tuhle knihu těšila, jenže první půlka mě moc nebavila. Nejen že jsem se chvilkama ztrácela v tom množství postav ale i království a jejich politické vztahy mi dali několikrát zabrat. Navíc mi během pár stránek došlo kdo ve skutečnosti Meira je a i celý příběh byl pro mě hodně předvídatelný. Druhá půlka už byla lepší, bylo v ní i víc akce, víc se vyjasnila minulost některých postav. Doufám že druhý a třetí díl budou aspoň o kousek lepší, mám totiž nerada nedočtené knihy a série a nechce se mi kvůli ne úplně dobrému prvnímu dílu zatratit i ty ostatní.

Bohužel je tohle za krátkou dobu druhá young adult kniha která mě moc neoslovila, tak nevím, buď si blbě vybírám nebo jsem už moc stará ????

6370
19.05.2019 4 z 5

Tato knížka se mi líbila a je dost podobná ledové krvi.

Míjuš
07.04.2019 4 z 5

Podle anotace mi kniha přišla jako docela fajn young adult fantasy. Ze začátku mě děj sice moc neupoutal, jelikož se toho moc nedělo, nicméně pak jsem se do ní začetla a jsem ráda, že jsem si knihu pořídila.

První díl je spíše takové oddechové čtení pro milovníky fantasy žánru, kde jsou království rozdělené podle ročních období, přičemž se hlavní postava Meira spolu s partou dalších sedmi "uprchlíků" snaží získat své království zpátky a porazit hlavního nepřítele Angru.

Děj je spíše předvídatelný, ale to se při prvním díle dá očekávat, teprve se nějaký děj rozjíždí.

Kniha se mi vcelku líbila a těším se na další díly a pokračování příběhu.

polaris
28.03.2019 2 z 5

První díl z této triologie byl dějově nezáživný. Nejde o pořádnou zápletku, která člověka chytne a nepustí, dokud knihu nedočte. To je asi největší problém knihy - špatná zápletka. Celou knihu hrdinové hledají něco, co vlastně ani neexistuje. Chvilkama jsem se opravdu musela nutit, abych knihu vůbec dočetla, což se mi dlouho nestalo.
Ze začátku se v příběhu člověk hodně ztrácí. Začíná se seznamovat s postavami, které nejsou úplně popsány správně tak, aby byli pro čtenáře sympatické. Kvůli tomu mi byly jedno i jejich osudy i jestli zemřou nebo ne. A království pojmenovány po ročních období, byly ze začátku matoucí.
Celá kniha je vyprávěna z pohledu Miery. Tato hlavní hrdinka mi byla ze začátku hrozně nesympatická (bohužel jako většina postav), ke konci se to trochu zlepšilo, ale že bych si ji zamilovala, to bohužel ne.
Co se týče milostného trojúhelníku, který měl být značnou součástí příběhu, tak ten byl velice špatný. Autorka se zpočátku snažila dát dohromady Meiru a Mathera, kteří se vzájemně měli rádi, ale najednou tam připletla další postavu a Meira, jakoby zapomněla na to, co cítila k Matherovi, takže milostný trojúhelník nebyl vlastně ani trojúhelník. Ukázkový příklad toho, jak vypadat nemá.
Konec knihy už šel naštěstí rychleji, ale že to byl konec u kterého nemůžu přestat číst, to nebyl.
Snad se kniha ve zbývajících dvou dílech zlepší a vyklube se z ní triologie, kterou stojí za to číst.

Knihomolka582
20.03.2019

O knížce jsem váhala jestli se do ní pustit a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.Knížka mě ze začátku moc nebavila, ale od půlky knihy jsem nesledovala ani kapitoly.Trochu mi to připomínalo svět SJM, ale to je věc názoru...
Jinak knihu doporučuji určitě všem, kteří milují fantasy. :-)

polmari
13.03.2019 4 z 5

Krásná dobrodružná pohádka.

Konfu97
03.03.2019 4 z 5

Knihu jsem začala číst na doporučení kamarádky a musím říct, že nelituji. Děj je z části předvídatelný a z části trochu jednoduchý, ale vzhledem k tomu, že má série tři díly samozřejmě to celé teprve začíná. Nechybí typický milostný trojúhelník a nečekáný (pro někoho čekaný) zvrat a zjistění pro hlavní hrdinku. Kniha je na čtení jednoduchá, člověk jí přečte během chvíle. Rozhodně jsem zvědavá na pokračování.

Kira128
27.02.2019 2 z 5

Dlouho jsem neviděla knihu, která se pyšní skvělým názvem, krásnou obálkou a úžasnou anotací. Opravdu dlouho ne.
Škoda že se tak nepyšnila i uvnitř.
Poslední dobou mám na četbu smůlu. Sníh nebo popel možná mohl splnit má očekávání, kdyby... kdyby bylo kdyby a kdyby jednorožci... (jo, chápeme se).
Děj byl podprůměrný a nudný, námět s ročními obdobími se mi zamlouval, ale autorka ho nedotáhla, hlavní hrdinku bych nejradši skopla pod vlak (což dělám poslední dobou dost často) a celkově mě to absolutně nebavilo.
Velké zklamání.

Bookgirl
22.02.2019 4 z 5

Ke knize jsem přišla náhodou a jsem opravdu ráda, že jsem nedala na vlažné a negativní recenze. Mně se tahle knížka prostě líbila. A moc. Nemohla jsem se ubránit a srovnávala ji s Rebely vln, které jsem přečetla hned před touto knihou a nemůžu úplně souhlasit s tím, že by byli rebelové výrazně lepší, jak říká většina lidí. Oba dva ty příběhy mají něco do sebe a ano, Rebelové jsou propracovanější, originálnější a je na nich vidět velký posun. Naproti tomu byla ale tato kniha pro mě výrazně čtivější a navzdory místy předvídatelnému ději a docela otravnému milostnému trojúhelníku mě zasáhla a měla svoje velké kouzlo a silný příběh. Všem milovníkům fantasy doporučuji.

Vianescee
18.01.2019 2 z 5

Jak už zmínilo hodně lidí, obálka je moc pěkná a anotace nechává prostor představivosti.
I když jsem to dočetla do konce, zrovna unešená jsem nebyla. Ten styl mi zkratka neseděl, většina děje a stejně tak i námět byla předvídatelná a poněkud okoukaná. Hrdinka se pak neustále opakovala, jako bych měla všechny události i její podivné pocity zapomínat po pár stranách. Takže tahle kniha mi nepřinesla zhola nic, až na docela snesitelné oddechové čtivo.

dominika2585
16.01.2019 4 z 5

Dlouho jsem váhala, zda si tuto knihu pořídit nebo ne. Jsem ráda, že jsem nedala na negativní recenze, protože mně se kniha líbila, i když se jedná spíše o oddechové čtení. Další díly si určitě s chutí přečtu :)

Denisa153
11.01.2019 3 z 5

Dle recenzí jsem čekala něco hrozného, ale zase tak moc velký průšvih to nebyl. Sice je to předvídatelné, ale to asi tak 90% YA knih, co si ti autoři mají taky pořád vymýšlet. S hlavní hrdinkou cloumá puberta, takže máte většinu knihy chuť ji vytáhnout z knihy a tu knihu ji omlátit o hlavu. Ale jinak svět ročních období byl celkem zajímavý a celkově se to přečíst taky dalo, rozhodně dám šanci dalšímu dílu. Určitě jsem četla mnohem horší knihy.

denniys
28.12.2018 4 z 5

Další ze záplavy YA knih..rozhodně není špatná, ale jsou lepší..originální magický svět rozdělený podle počasí, to je tak jediné v čem je originální, pak je tu klasika - silná ženská hrdinka, dva nápadníci, boj se zlem a hlavně totálně předvídatelná pointa knihy plus mnoho nelogičností...buď jsem špatně četla nebo vůbec nechápu takovou chybu ( teď spoiler ) - hl.hrdinka říká, že jí bylo 7, když padla Zima a jí se jako siroty ujal Sir, ale když ji Hannah zamění za Mathera je přece teprve v kolíbce..kde byla těch 7 let? to by utajená dědička Zimy žila jako sirotek vystavena nebezpečí? muselo to tak být jinak by všichni věděli, že má královna dceru, ale tohle prostě v knize není domyšleno..

Okoslav
25.12.2018 2 z 5

Vítáme další generickou fantasy hrdinku. Jupí.

Ok. Teenage milostný trojúhelník bych asi zvládla (jako dvakrát bych to číst nemusela, ale rozumíme si). Možná bych zvládla i to, že na hlavní postavě je zajímavé zhruba... nic. Problém je příběh. Pokud v kterýkoliv okamžik víte, co se stane následujících 5 stránkách (a ono se to nakonec opravdu stane), o velké originalitě to nesvědčí.

Padouši se pochechtávají, hlavní zloun chce “ovládnout totálně všechno” a všichni, jako že opravdu všichni, jsou až nezdravě fixovaní na hlavní hrdinku. Jako ano, už od začátku je jasné, že to nebude jen tak obyčejná holka (protože takhle to v podobných knížkách nechodí). Ale aby hlavní poskok velkého arcipadoucha během důležité bitvy řešil hlavně to, jestli hrdinku náležitě zatahá za vlasy?

WTF.

Dávám hvězdičku za snahu a jednu taky za to, že kdyby mi bylo 12 let, asi by se mi to líbilo.

Eslem
24.11.2018 1 z 5

I na poměry dívčí YA hodně slabé - autorka dokonce vůbec nezvládla ani standardní milostný trojúhelník. Už jenom existence čtyř monosezónních království nebyl úplně dobrý nápad - možná mi uniklo nějaké vachrlaté vysvětlení (tři čtvrtě knihy jsem totiž spíš prolistovala), ale předtím, než zmrzly a staly se oblíbenou delikatesou, ty bobule v Zimním království dozrály jak? Se Skleněným trůnem bych vůbec nesrovnávala - má sice příšernou hrdinku, ale dějově je to úplně jiná liga.

sassenkka
11.11.2018 3 z 5

Nejsem cílovka. Fantasy nečtu zas tak často, ale mám je ráda a říkala jsem si, že to zkusím. Tak nelituju toho, ale úplně nadšená taky nejsem. Čekala jsem, že se do toho začtu a nebudu moct přestat. Že budu zběsile shánět další díly. Nestalo se. Střídaly se pásaže, které mě vyloženě bavily, ale bylo tam i spoustu těch, které mě prostě nudily. Hlavní hrdinka mi přišla taková nijaká. Nevím no. Byla to fajn oddechovka, ale úplně mě to nezaujalo. Tři hvězdičky dávám hlavně za to, že i přes výše napsané mě zajímalo, jak to dopadne.

Kasandra109
01.11.2018 4 z 5

Zajímavá a chytlavě napsaná kniha. I když tam bylo pár klišé a věci, které by se mohli změnit, knihu jsem si moc užila. Rozhodně ji doporučuji. Přečteno za dva dny.

Zabka27
28.10.2018 3 z 5

Zajímavé pojetí světa Ročních a Střídavých období. Ze začátku mě Meira lezla trochu krkem, ale po pár kapitolách jsem si na ni zvykla a nakonec mě opravdu zajímalo, zda to dokáže. Fajn bylo, že děj není úplně předvídatelný a opravdu jsem v určitých situacích byla překvapena. Každopádně, jsem zvědavá, kam nás příběh dále zavede.

magie pro dívky roční období americké romány fantasy romány

Sara Raasch
americká, 1989
2017  74%Sníh nebo popel
2018  69%Led nebo oheň
2018  75%Rebelové vln
2018  76%Mráz nebo noc

Kniha Sníh nebo popel je v