Mráz nebo noc

Mráz nebo noc https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380376/bmid_mraz-nebo-noc-4VN-380376.jpg 4 265 60

Sníh nebo popel série

< 3. díl

Angra je naživu, Rozklad se šíří po světě a nikdo už není v bezpečí. Závěrečný díl bestsellerové trilogie. Meira by pro záchranu světa udělala cokoli. Nejdřív se ale musí naučit ovládat svou magii. Rozklad však může porazit jen jediným způsobem – sestoupit do labyrintu pod Střídavými královstvími a vzdát se magie. Mather se rozhodl ochránit královnu, ale s plánovaným útokem na Angrova království se jeho cíl vzdaluje. A Ceridwen, které Angra zabil bratra a ukradl zemi, se snaží zachránit svůj lid i lásku. Společně musí spojit království, jinak vše ztratí.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Frost like night , 2016

uarda
03.02.2020 5 z 5

Parádní zakončení celé trilogie.

RendysStrange
19.09.2019 4 z 5

(SPOILER) Poslední díl, bylo mi líto že zemřelo tolik postav. Meira a Mather jsou spolu. Primorie se sjednotila.
Tato série byla o dívce, která zachránila nejen své království.
Nenáročné a oddechové čtení.

Market116
18.08.2019 4 z 5

Spoilery...
Tak...třetí a poslední díl nebyl úplná bomba, ale to jsem trochu čekala...aspoň, že Meira a Mather byli spolu...vážně jsem jim to přála
Dalo by se něco změnit, vylepšit, upravit, ale to už asi od prvního dílu.
Celkem mi bylo líto, kdo všechno zemřel...někdy mi to přišlo až zbytečné, zvlášť Nessa a Sir...u Phila to bylo jasné...
Co se konce týče, tak jsem nějak věděla, že Meira přežije...zvlášť když se tak chtěla obětovat pro ostatní...a i přesto, byla tak statečná...líbilo se mi, že se všichni na konci sešli a vlastně sjednotili...přesně to Primorie potřebovala.
Nebyla to špatná série, ale po druhé bych jí asi nečetla.

andrejci
17.07.2019 4 z 5

Tak jsem se po dlouhé době vrhla na pokračování. Ten začátek mi přišel takový zvláštní. Přišlo mi takové divné jak se Meira jednoduše srovnává se svojí magií. Bylo to zvláštní. Nevadilo jí to a prostě to přijala a naučila se jí podle mě snadno používat. Od půlky knihy se to zlepšilo a konec byl z celé knížky nejlepší. Původně jsem měla v plánu dát jenom 3 hvězdičky, ale ta půlka to napravila takže dávám 4. Ale zase to bylo takové originální. Pro mě toto byla taková průměrná série a podruhé už asi po ní nesáhnu. Pro ty co ještě váhají nebo hledají nějaké odpočinkové čtení to doporučuji.

Mojepočteníčko
23.06.2019 3 z 5

Třetí, závěrečný díl. Teď už mohu s klidným svědomím prohlásit, že mě nejvíce upoutal ten druhý.
Hlavní hrdinka se opět vrátila do starých kolejí (neporazitelná, nezlomná, všechno vydržím a všechno zvládnu - viz. díl první), což mi nedovolilo ponořit se do příběhu tak, jak bych si bývala přála. I tak se ale našly pasáže, které jsem si při čtení užívala.
Doporučuji sérii vyzkoušet a utvořit si vlastní názor :-)!

Elize
22.06.2019 4 z 5

Z celé série jednoznačně nejlepší kniha. Líbilo se mi, jak zde postupně celkem nenápadný a ne příliš strhující příběh vygraduje do napínavého konce. Přestože se jedná prakticky o kopii Skleněného trůnu co se zápletky týče, tak styl psaní je velmi odlišný a kniha tak získává osobitý charakter. Velmi oceňuji, že autorka příliš nezabředla do zdlouhavého popisu závěrečné bitvy.

tereza7804
30.05.2019 4 z 5

Naprosto miluju tuhle sérii!Druhý díl byl sice průměrný, ale tenhle byl naprosto dokonalým závěrem celé série!Moc doporučuji přečíst!!????

maja11231
17.04.2019 3 z 5

Podle mě zatím nejlepší díl z celé série ale přece jen mi tam něco chybělo.

polaris
09.04.2019 3 z 5

Celkem jsem se bála, když jsem vzala do ruky třetí díl této série. Potom co pro mě jednička a dvojka byla takovým zklamáním. Naštěstí třetí díl se dal číst mnohem lépe.
Vše již bylo "připravené" z druhého dílů, tím pádem veškerá akce vyplavala na povrch a bylo to hned lepší čtení, než jaké jsem měla v prvním a druhém díle.
Z pohledu vyprávění přibyla postava z druhého dílu Ceridwen, jelikož to byla velmi sympatická postava, děj se stal mnohem záživnějším.
Nechyběly ani smutné scény a narozdíl od prvního dílů mi těch postav bylo i líto.
Když se podívám na milostný trojúhelník, který měl být v první díle součást příběhu, v tomto díle je již jasné, koho si hlavní hrdinka nakonec vybere, kdyby to bylo sepsáno trochu jinak, mohla by udržet čtenáře v napětí. Nicméně ani romantické scény nechyběly.
Konec, který byl konečně zajímavý a záživný, se četl opravdu rychle a zlo bylo nakonec poraženo, pohádkový konec, který se dal čekat.
Podtrženo, sečteno. První a druhý díl byly pro mě utrpení, nebavily mě a po dlouhé době jsem se opravdu nutila, abych něco dočetla. Ale autorka ve třetím díle vytáhla všechny triky, co měla a díky tomu nebyl třetí díl takové zklamání.
Bohužel si myslím, že se k této sérii nejspíše nevrátím.

Míjuš
07.04.2019 5 z 5

Druhý díl byl na můj vkus dost utahaný - samé cestování, přesuny, nic pořádného se nedělo, dost mě po prvním díle, který se mi moc líbil, zklamal. Třetí díl to ale napravil, úplně otočil o 180°. Kniha mě pohltila od začátku až do samého konce.

Moc se mi líbil způsob vyprávění z pohledů hlavních postav, tím se člověk prakticky pohyboval po celé Primorii, přiblížily se mu pocity postav a okolní krajina, ve které se postava zrovna nacházela. Líbilo se mi intrikování, plánování jak porazit Angru a zachránit svět, napětí, které číhalo na spoustě stránkách. Bylo mi smutno u smrtí některých mých oblíbených postav.

Stránky třetího dílu bych opravdu nazvala kouzelnými a prosycenými magií! Rozhodně se nenechte odradit utahaným a nudným druhým dílem, třetí díl a závěr za přečtení rozhodně stojí.

Knihomolka582
20.03.2019 5 z 5

Myslím, že jsem poslední díl této série jsem snad četla jedním dechem a vůbec se při tom nedívala na kapitoly. Druhý díl mě vůbec nebavil a než se něco stalo...byl konec, ale s posledním dílem se to nedá vůbec srovnávat.

- Pozor mohou být spoilery -
Moc se mi líbil způsob vyprávění ze tří pohledů postav (Meira,Mather,Caridwen).
Samozřejmě se dalo očekávat, že Mather a Meira se do sebe zamilují (no to už byli).
Co jsem ale vůbec neočekávala bylo při cestě do magické propasti to, že zemře Sir ( marně jsem doufala, že se tam objeví na konci i s Meirou)
Celkové vyjádření k této sérii za a) se mi moc líbila
b) trochu mi to připomínalo knihy od SJM
c) někdy to bylo moc kýčovité
d) 1. a 3. díl mě moc bavil, ale u toho 2. jsem lehce
zívala
Na závěr si dovoluji sérii všem doporučit.

polmari
13.03.2019 5 z 5

Paráda, pohádky já ráda a tahle dopadla tak, jak pohádky dopadat mají ... jen jsem poprvé zaznamenala pohádku, jejímž vyústěním a jedinou záchranou je vzdát se pohádkovosti. Jsem ráda, že tyhle knížky mají u nás v knihovně zařazené v dospěláckém oddělení - být v dětském, tak jsem je minula a byla by to velká škoda.

Nelíísek
03.03.2019 3 z 5

Vím jak strašně zklamaná jsem byla z 2. dílu, proto i když jsem měla 3.díl dost dlouho, pořád jsem se nebyla schopna přemluvit ho přečíst ale nakonec jsem se do toho jen odhodlala. Dlouho mě ale trvalo zorientovat se znovu ve jménech, kvůli pauze, takže doporučuji číst na jeden zátah celou triologii.

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*
Ano budu trochu spoilerovat, nemohu si pomoct. Po velmi vyhrocené situaci která se stala na konci druhého dílu, jsem měla jednu jedinou otázku " jak se další děj může narvat jen do jedné knížky?". No snadno, děj byl svižný ale na můj vkus až moc rychlý, mám ráda delší děje, kde je svět přece jenom lépe popsaný, samozřejmě někdo rád uvítá úplný opak. Někdy jsem se opravdu nebyla schopná orientovat kde se co nachází (naštěstí je v knize mapa, vše je lepší s mapou). Navíc kniha je odvyprávěna ze 3 pohledů (Meira,Mather,Ceridwen)

Meiřiny monology zůstaly ve stejné míře ale nebyli tak extrémně otravné jako v 2. díle. Obě "love story" jako odlehčení příběhu jsem vřele uvítala ale Meira je dokázala vždy skvěle shodit svým pesimismem.

Některé pasáže v příběhu, mi trochu nedávali smysl ale u téhle série jsem si na to už zvykla. Konec byl.. no .. celkem přijatelný ale bylo jasné jak to dopadne.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Sečteno podtrženo, děj všech knih nesedne každému. 3, je možná málo a 4 možná moc . Nakonec tedy 3* ale berte to s rezervou :)

Pája20
15.02.2019 4 z 5

Tak a je tu závěr. Sice jsem nekomentoval ostatní dva díly ale můžu to tady shrnout. Nápad je celkem dost dobrý i celá Primorie a všechno kolem ní ale přijde mi že dej je strašně rychlý a zkrácený. Dalo by se to rozvinout. Neříkám že se mi to nelíbilo dej je plynulý a bere dech království Paisel mě třeba opravdu zaskočilo.. Nebudu psát jak to dopadlo na můj vkus to nebylo špatné.

dominika2585
30.01.2019 5 z 5

Pro mě nejlepší díl celé série. Krásné zakončení, já jsem si přišla na své.
A jsem ráda, že jsem nedala na všechny negativní komentáře k celé sérii. Oddechové, ale pěkné čtení :)

Marta88
23.01.2019 3 z 5

Dočtení této série opravdu bolelo. Vůbec jsem se k tomu nemohla donutit. Raději jsem vždy šáhla po jiné knize. Nakonec se však zadařilo. Nevím, co přesně v knize nefungovalo. Ale prostě tam nebyla ta chemie, kdy musíte číst dál a dál. A to příběh není ryze špatný.

Drobný spoiler: je škoda, že málo autorů má odvahu nechat svou hlavní postavu nakonec zemřít pro vyšší dobro. V tomto vždy budu obdivovat sérii Divergence.

Denisa153
21.01.2019 2 z 5

První půlka knihy nic moc, ale v druhé půlce se děj docela rozběhnul.
Nemůžu se zbavit pocitu, že autorka hodně mizerně kopíruje skleněný trůn.

Damonka12
15.01.2019 2 z 5

Na to, že to byl závěrečný díl, tak tedy nic moc, čekala jsem od toho více. Ale jsem ráda, že to skončilo poměrně uzavřeně.

Myška789
14.01.2019 4 z 5

Tuhle série jsem četla celkem dlouho, ale ne proto, že by mě to nebavilo, ale nebyla moc nálada.
Jsem ráda, že jsem si tenkrát koupila 1. díl, ikdyž jsem dost váhala, zda jsem koupila dobře.
Všude jsem slyšela jen špatné ohlasy na tuhle sérii, ale i to mě neodradilo a jsem ráda, že jsem celé sérii dala šanci.
Série není dokonalá a ani nemusí, aby vám přirostla k srdci, tak jako mně, ikdyž ji nehodnotím 5 hvězdičkami.
DOPORUČUJI!!!

kristynkal
11.01.2019 2 z 5

Nebylo to uplne spatne, ale kdybych knihu necetla, o nic neprijdu... prijde mi, ze autorka v tom spis plava-minimalne prvni polovinu knihy, potom uz se i neco delo a dalo se to cist. Prvnich 70 stran jsem cetla tri dny... zbytek.knihy jsem dala za par hodin, protoze jsme se konecne hnuli z mista.

pro dívky americké romány fantasy romány

Sara Raasch
americká, 1989
2017  74%Sníh nebo popel
2018  69%Led nebo oheň
2018  75%Rebelové vln
2018  76%Mráz nebo noc

Kniha Mráz nebo noc je v