Snídaně šampiónů

„Tahle knížka je mým dárkem sobě k padesátinám,“ říká autor v úvodu svého románu, v němž se kříží sci-fi se současnou historií. Děj tu hraje až druhořadou roli: rafinovaně naivními a komickými definicemi banálních předmětů či skutečností chce moralista Vonnegut především satirizovat všemožné neduhy novodobé Ameriky – válku ve Vietnamu, ekologický marasmus, narkomanii, nacionalismus, kriminalitu, rasismus, komercializaci umění, sexuální revoluci a pornografii s její redukcí těla na pouhé zboží. Absurdnost konvenčního světa a nedostatky Ameriky jsou umocněny autorovými dráždivě neumělými obrázky. Vonnegutova osobitá, mnohovrstevná próza je nejen břitkou politickou satirou a parodií, ale i důvtipným společenskokritickým komentářem o přecivilizované Americe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57542/snidane-sampionu-LY3-57542.jpg 4.2301
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Odeon

Breakfast of Champions, 1973

Kniha Snídaně šampiónů

matej5249

Miluju Vonneguta a miluju tuto knihu. Byla to má prvotina od něj.
Co mi do teď zůstává v paměti bylo zasáhování do děje autorem, která ale vystupovala jako jedna z postav.
A mimochodem, dodnes, podívám-li se na nakreslenou hvězdičku, hvězdičku skutečně nevidím.

ut.la

Kniha mi vůbec neplynula. Hledala jsem děj, který tam asi nebyl. Vykreslení postav mě vůbec nezaujalo. Autorovy malůvky mi přišly zbytečné.

PetrCepek
16.12.2019

Můj nejmilovanější Vonnegut junior. Jen se člověk nesmí nechat odradit nepovedeným filmovým zpracováním s Brucem Willisem (který za to ale samozřejmě nemůže).

FilMo
06.12.2019

“Roses are red,
And ready for plucking,
You're sixteen,
And ready for high school.”

Už len toto som tu musel dať.

Wendysek
29.10.2019

Obecně se mi romány K. Vonneguta čtou poněkud těžce. Zaujalo mě ovšem propojení s knihou o E. Rosewaterovi.

TomSalsa
14.08.2019

Nejzábavnější kniha co jsem četl. Kurt Vonnegut si zde dělá srandu ze všeho - nic nebere vážně a nic není svaté. Různými historkami hlavní postavy baví a zároveň poukazuje na to, jak absurdně se lidé chovají a přemýšlí.

Greenfingers
10.03.2019

Skvělá satira doplněná obrázky, které knize dávají ještě další plus navíc. Při jejím čtení jsem se výborně bavil ( a stále bavím, protože se k ní dost často vracím).

vakkets
21.11.2018

Byla to oblíbená kniha mého tatínka. Bohužel styl vyprávění, typ humoru a vlastně celá kniha šla tak nějak úplně mimo mě. Celé je to hrozně divné. Nepochopil jsem, mrzí mě to.

Sirény z Titanu
Sirény z Titanu