Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1981 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

Toledo
12.09.2019 5 z 5

Krasne pribehy, uplne mne pohltila atmosfera Vanoc. Krasne odpocinkove cteni.

Andrea_I_Am
20.08.2019 5 z 5

U knihy jsem se pobavila, četla jsem to s chutí a vždy se na knihu těšila. Odpočala si u ní, načerpala zimní a vánoční atmosféru ... určitě doporučuji.

ZuzziŠ
19.08.2019 3 z 5

Lukáš Pollert kdysi řekl, že věnovat se od určitého věku sportu profesionálně jako závodník je trapné (nebo něco v tom smyslu). Domnívám se, že psát prózu pro puberťačky je od určitého věku trapné. Vázne to, asi jako když se já snažím psát komentář k nějaké knize- něco, co by tam mělo být, tam prostě není.
Zvláštní je, že jako hodně odpočinkový film na dlouhý zimní večer by mě to bavilo; asi mám na filmy "nižší nároky" než na literaturu.
Jo, a nejčitelnější je třetí povídka.

čef
17.08.2019 3 z 5

Po Ludlumových střílečkách jsem si naordinoval láskyplného Greena a byl to vážně náraz. Bylo to pro mne totiž skutečně hodně řídké, samé úvahy kolem vztahů náctiletých, rozcházení a scházení a to vše se děje jak jinak v USA než o vánocích, kdy sněží a sněží a na anděla také dojde. Myšlenek pomálu, ale pocitů plné galoše. Takže pro romantické duše balzám, pro okoralejší typy vzduchoprázdno.

knihomolka27
28.07.2019 5 z 5

Je vždycky super mít po ruce krátkou povídku, kterou přečtete ani ne za den. Sněží, sněží je fajn oddechovka, kterou si čtu at jsou Vánoce nebo třeba půlka července. Nejradši mám první příběh, je moc dobře napsaný a hodně čtivý.Tahle knížka u mě pořád vzbuzuje ty samé příjemné pocity, jako když jsem jí četla poprvé.

Romča11
10.07.2019 5 z 5

Tohle je jezna z nejlepších ne-li nejlepší kniha, co jsem zatím četla. A řekla bych, že nejlepší kniha za rok 2015. Všechny povídky jsou moc krásné a to, jak jsou propojené je dělá právě krásné. Navíc jsem ji četla v ten nejlepší čas. Prostě krásná kniha

hapac
21.05.2019 3 z 5

Pro čas vánoční ideální čtení.

michaela.97
03.05.2019 4 z 5

Knížku jsem četla v období Vánoc a udělala jsem nejlíp, jak jsem mohla! Skvěle jsem se vcítila do té vánoční atmosféry, která je v knížce naprosto bravurně vykreslená a bylo to takové příjemné čtení během zimních večerů :)
Chápu, že ne každý má rád tuhle směsici autorů, ale i když směřují k jiné věkové kategorii (mně teda ještě ne úplně vzdálené) já je čtu moc ráda! Zvlášť teda Johna Greena, což je můj oblíbenec. Baví mě to, jak umí popsat atmosféru společně s charaktery postav a že každý jeden příběh má co předat. "Sněží, sněží ..." rozhodně doporučuju!

be_happy_
22.02.2019 2 z 5

Rychle čtení, vše příběhy teenagerů, prostřední příběh předem předvídatelný - za mě nenadchne, neurazí.

Arsi007
31.01.2019 3 z 5

Pěkné, navzájem propojené romantické příběhy s vánoční atmosférou pro náctileté. Starší dvaceti let moc nedoporučuji. Je to hodně jednoduché a naivní.

v.michlickova
31.01.2019 4 z 5

Zasněžený expres - nejlepší povídka v knížce. A to jednoznačně. Moc hezky napsané, romantické, emotivní, ale přesto to není vlezlé. Povídka předčila mé očekávání a moc ráda se k ní v budoucnu vrátím. Maureen dokázala do tak málo stran vepsat velký romantický příběh s krásným koncem a ta Vánoční sněhová atmosféra má své kouzlo.
Vánoční zázrak - byl za mě takový nemastný neslaný. Příběh hezký, zajímavé osoby, děj lehce utahaný. Čekala jsem od Johna víc. Nevím proč. Ale konec, tak ten mě mile překvapil. Bylo hezké vidět, jak se osudy postav z první povídky prolínají i do této a mile mě to překvapilo.
Archanděl prasátek - tak to bylo opravdu super. Né tak dobré jako první povídka, ale oceňuji naprosto geniální nápad s prasátkem. Bylo to roztomilé, naučné a člověk si z toho něco vzal. Mělo to hezkou pointu a konec byl ovšem překvapující. Moc se mi líbilo jak se prolnuly postupně všechny ty dějové linie.
Jednoduše oddechové milé čtení na dny kdy sněží.

any37
25.01.2019 5 z 5

Příběhy, u kterých odhadnete konec po pár stránkách, a přesto vás děj nepustí a chcete víc a víc - to přesně je tato kniha. Četla jsem ji v létě, ale na Vánoce to bude super počteníčko k teplému čaji a cukroví.

Devil-Ivet
13.01.2019 3 z 5

Tři vánoční příběhy střetávající se v jednom městě o naprosto rozdílných lidech, na které jsem se těšila a hlavně byla zvědavá. Nakonec se mi dostalo průměrného vyprávění, kdy nejlepší byl asi ten první.

dmnk
06.01.2019 2 z 5

Dost slabé. První příběh mě bavil asi nejvíc, nejhorší byl pak Greenův. Ale celkově byly všechny příběhy předvídatelné a lehce prokouknutelné. Ale četla jsem to na Vánoce, tak to bylo takové aspoň tematické :) jo a obálka je hezká, to je pravda.

Monni
06.01.2019 4 z 5

Do knihy jsem šla s tím, že vím co od ní mám očekávat, takže jsem nebyla zklamaná když se ta ukázalo nějaké to klasické klíšé a předvídatelný konec. Krasně jsem si u ní odpočinula a nebudu se bránit si ji přečíst za rok zase. Kdybych byla o 10 let mladší, tak bych jí nejspíš dala i 10* z 5* :D

Velké plus si rozhodně zaslouží obálka. Ta je prostě boží.
Co se týče příběhů hned po dvou stránkách jsem si říkala bože to asi nedám :D scéna obyčejná holka chodí s naprosto nejúžasnějším borcem (prostě ve všem nej, školní hvězda) na mě byla pro začátek trochu moc, ale pokračovala jsem dál a nelituju. U prvního příběhu jsem se i smála, hlášky tam byly opravdu parádní.
Druhý příběh byl taková ta klasika.
Třetí příběh byl ovšem naprosto hrozný. Bavily mě na něm snad jen poslední dvě kapitoly.

JmenujiSeZuzla
02.01.2019 4 z 5

Knížka Sněží, sněží je přesně ideální pro navodění vánoční atmosféry a docela překvapivě se mi líbila. Mám totiž k autorovi Johnu Greenovi plno výhrad. Líbí se mi způsob jeho myšlení a myslím si, že je to dost inteligentní člověk, avšak nehodí se to ke stylu, kterým píše své knihy. Jsou určené pro cílovou skupinu mladších čtenářů. Proto si myslím, že jsou jeho knihy přeceňované. Na této knize se podílely další dvě autorky Lauren Myracle a Maureen Johnson, které jsem neznala, ale upřímně si myslím, že jejich příběhy se rovnají panu Greenovi a na zrovna jeho příběhu bylo vidět, že to jen on. Používal spoustu klišé a podobností z ostatních jeho knih.
Kniha obsahuje tři sváteční romance, které se mi tedy úplně ''sváteční'' nezdály, ale dejme tomu, že spadaly do toho zimního období a moc se mi líbilo, že byly propojené. Tím jsem se zamyslela, jak je ten svět opravdu malý a každý si sice žije ten svůj příběh, ale nakonec jsme tu vlastně všichni spolu.
Příběhy se mi zdály dosti průměrné, ale čtení ve vánočním období mi vytvořilo příjemnější dojem. Postavy se daly snadno zapamatovat a kniha je opravdu taková oddechová, nad níž nemusíte moc přemýšlet. Je to kniha, ke které se můžete bez problémů každým rokem vracet a vadit vám to nebude.

nicole1990
30.12.2018 5 z 5

nádherná knížka s vánoční tematikou :-)

pecka02
29.12.2018 3 z 5

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě, jinak bych se k tomu asi nedostala. Nejsem cílová skupina, ale příběhy to byly povedené. Věřím, že kdybych byla o pár desítek let mladší, byla bych nadšená.

Barik05
29.12.2018 4 z 5

Milé, všechny příběhy se mi líbily. Doporučuji. Přečtěte na Vánoce!

d.aninka
27.12.2018