Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1981 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

mishulda
14.02.2020 5 z 5

Povedené příběhy. Navíc dle mého názoru obdivuhodné spojení tři autorů, přičemž celek tvoří tak přirozeně, že se člověku ani nezdá, že by kniha byla napsána třemi lidmi.

s1ombrehimawari
08.02.2020 2 z 5

Oddechové. Občas mě obtěžoval nevkusný humor Johna Greena a nebo trash postavy.

Cress
04.02.2020 3 z 5

První povádka byla perfektní na 5/5* , druhá na 1/5* a třetí byla tak na 3,5/5*. Proto musím dát 3/5*.

-markéta-
30.01.2020 4 z 5

Smíšené pocity. Po první povídce jsem si řekla, že je to super, druhá mě zklamala (i když byla od Greena), že jsem si řekla, že tohle teda není moc dobrý, ale třetí to zase dala dohromady. Nooooo, 3 hvězdičky by byly málo, ale kvůli Greenově povídce musím dát jen 4.
Celkově se jedná o lehké, oddychové čtení, které určitě narazí nikoho. Člověk by si měl uvědomit, že ne každý má na Vánoce štěstí a ne vždy je radost mít sníh.

kulihrasek
26.01.2020 4 z 5

Naprosto skvělá knížka i film!!!

Zozol.ka
20.01.2020 3 z 5

Já se na tu knihu tak těšila! Všechny tři příběhy se mi líbily, ale čekala jsem od knihy daleko, daleko více.

PapayaD
14.01.2020 4 z 5

Sněží, sněží mám ráda. Čtu ho každý rok před Vánoci a vždycky mě baví a naladí na vánoční atmosféru. Nedostatky tam jsou, samozřejmě, ale lidi, jsou přece Vánoce :D.

BlankaHill
08.01.2020 1 z 5

No já vám nevím jestli jsem někdy četla větší hloupost... Za mě bohužel nemůžu jinak než jednou hvězdou. Ani jeden z příběhu mě nezaujal. Všechno přehnaně nereálné, pitomé... 乁( ⁰͡ Ĺ̯ ⁰͡ ) ㄏ

Damonka12
02.01.2020 4 z 5

Zde musím hodnotit každou povídku zvlášť protože první byla dokonalá, druhá děsná a poslední průměrná.

Kikina182
01.01.2020 5 z 5

Spolupráce Johna Greena, Maureen Johnsonové a Lauren Myracleové dopadla opravdu skvěle. Autoři vytvořily tři oddělené příběhy, které se vlastně propojují v jeden příběh a udělali to tak skvěle, že nebýt trochu rozdílného stylu psaní, nikdo nepozná, že všechno nevymyslel jen jeden člověk.

Všechno na sebe totiž perfektně navazuje. A tím nemyslím jen děj, ale i postavy. Každý autor si vytvořil svoje postavy, jenže ty se pak prolínaly i do příběhů ostatních. Ale všem se nějak povedlo zachovat jejich osobnosti přesně tak, jak je vymyslel jejich tvůrce a to podle mě muselo být na celé knize nejtěžší.

Za mě je to doopravdy skvělé. Příběhy se skvěle čtou, jsou opravdu zajímavé a do zimního počasí jako dělané. Tahle kniha skutečně dokáže člověka zahřát u srdce, pobavit a dát mu naději.

eLeR
29.12.2019 2 z 5

Tri príbehy, ktoré sa na konci toho tretieho zlejú rádoby do jedného. Ten prvý teda nebolo žiadne terno, druhý boli vlastne preteky v snehu a ten tretí bola klasická romantika so šťastným koncom. Tieto jednoduché tínejč príbehy sa ľahko a rýchlo čítajú, takže nestihnú čitateľa otráviť. Na vypnutie mozgu a oddych slušná voľba. Jedno sa ale musí tejto knihe nechať, že zanechala vo mne pocit tony snehu za oknami .. aké sklamanie, keď som vykukla von oknom. Po snehu ani stopy.

vera5841
28.12.2019 3 z 5

Já nevím, mé pocity jsou dost smíšené.
Na jednu stranu pohodové a milé Vánoční čtení.
Na stranu druhou možná až moc naivní, příliš náhod a samé přeslazené konce.
Takže volím zlatý střed. Pohodové čtení především pro mladší dívky

JohnCZ
24.12.2019 4 z 5

Po všech těch dystopických románech jsem dostal chuť na nějakou oddychovku, ideálně greenovku a když už jsou ty Vánoce, proč si nedat rovnou i něco tematického. Let It Snow není klasická greenovka, je to soubor tří mírně provázaných povídek s vánoční tématikou. A já příběhy, kde se hrstka lidí vinou náhod sejde na jednom místě (v tomto případě v malém městečku vlivem nepříznivého počasí), a jejich osudy se prolínají a ovlivňují navzájem, rozhodně můžu. V první řadě je nutno říci, že jsou to vskutku pubertální vánoční romance. První povídka je sice ryze romantická, avšak zároveň milá, vtipná a zhruba do poloviny i dost nepředvídatelná. Druhá je klasická vtipná greenovka. Na Greenovi oceňuju fakt, že vidí teenagerům a především outsiderům do hlavy a umí to čtenáři lehkou a vtipnou formou předat. A přesto v mých očích první povídku nepřekonala. Poslední povídka mě však už trochu zklamala. Ta je naopak pubertální takovým tím ukňouraným nesympatickým způsobem, humoru je minimum a strašně dlouho trvá, než se sebestředná hlavní hrdinka srovná se svými malichernými pocity a začne se tam konečně něco dít. Ve finále se ale zase hezky všechny tři povídky propojí, takže výsledný dojem zachráněn. Jindy bych asi mrmlal víc, ale takhle na Vánoce mi to padlo do noty. Jako sváteční oddychovka ideální.

Linda007
21.12.2019 4 z 5

Milá oddechovka s vánoční atmosférou. Nic světoborného.

Evr
20.12.2019 4 z 5

První příběh mě docela vtáhnul do vánoční atmosfery a stal se pro mě nejlepším příběhem z celé knihy. Jubilee je na cestě na Floridu ke svým prarodičům, ale až tam nedojede, kvůli spoustě sněhu vlak dál nejede. Během cesty se setkala s Jebem a později i se Stuartem.
Na začátku druhého příběhu jsem vůbec netušila, že příběhy na sebe vlastně navazují. Což mě mile potěšilo. Ale Green, který napsal tento příběh mě dost zklamal. Přišlo mi to tak trochu o ničem, až na konci se stalo to, co jsem tak trochu předpovídala už na začátku.
Třetí příběh mi taky nepřišel moc extra, ale na konci knihy se všechny postavy spolu sešli.

a.a.candys.life
18.12.2019 4 z 5

JG patří k mým nejoblíbenějším YA autory ale jeho povídka byla nejslabší a ani tam nezapadala. Ale kniha se mi líbila. Může se číst i po Vánocích.

nefernefer
28.11.2019 2 z 5

Je vám -náct a navíc milujete romantické vánoční americké filmy? Pak je to knížka přesně pro vás. Pro mě ale neplatí ani jedno z toho, takže to bylo tak trochu šlápnutí vedle. Nicméně jak říkám, jiná cílová skupina bude určitě nadšená. Pokud do ní patříte, nenechte se odradit mým nízkým hodnocením a směle do toho. Bude se vám to líbit.

ochwey
28.11.2019 2 z 5

Strašně málo uvěřitelné. Nedokážu si představit, že někde ve vánici zastaví vlak a lidi z něho můžou náhodně vylézat ven, to se neděje ani ČD. Nedokážu si představit, že jsou nějací puberťáci taková hovada, že si půjčí auto rodičů a rozjebou ho na dálnici v té samé sněhové kalamitě, kvůli rozstleskávačkám. Možná je to v Americe běžné, ale pro mě je oboje dost neuchopitelné. Vytahuje to nahoru poslední příběh, protože jediný se z mého pohledu fakt může stát a není tak trapný jako první dva.

kklepkaa
13.11.2019 2 z 5

Určeno spíše pro mladší ročníky, ale nedá se říct, že by to byla ztráta času. Potřebovala jsem něco na vypnutí mozkový závitů a v tom mi kniha celkem dobře posloužila.
První povídka je rozhodně nejlepší, druhá typicky greenovská a třetí nestojí ani za zmínku, ale zas hezky propojila všechny povídky. A docela mám chuť na jednu sněhovou kalamitu :-)

Scarletty
25.10.2019 4 z 5

Kniha dokáže navodit vánoční atmosféru.
Jedná se o poměrně klasické vánoční romance, první příběh (Zasněžený expres) mi připadal nejsilnější, měl nápad, byl vtipný a zajímavý. Druhý příběh () mě poměrně zklamal, zdál se mi přehnaně akční a postavy mi nebyly sympatické. Třetí příběh (Archanděl prasátek) začal velice, velice pomalu (dlouhé rozebírání minulosti), ale postupně se rozjel a nakonec se proměnil v milou parafrázi Vánoční koledy.
Pokud hledáte odpočinkovou literaturu, kde se ve sněhové vánici dějí sváteční zázraky, je knížka perfektní. Pokud hledáte nějakou hlubší literaturu s větší realističností, je lepší podívat se jinde.