Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1981 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

MahtielNencon
05.12.2020 5 z 5

Tri rôzne príbehy, ktoré sú navzájom prepletené. Jedna z top YA kníh - a čo je viac, má vianočnú tematiku! Také milé pohladenie pre dušu. Po tejto knihe som schopná siahnuť viackrát, predovšetkým v zimnom období.

Terrez93
22.11.2020 3 z 5

Příjemné čtení, ale už bohužel nejsem cílovka nooo...takže mě to zase tak nenadchlo :) ale dalo se, nenáročné a potěšilo :)

Dorry
21.11.2020 3 z 5

No je to miloučká knížka, ale jsem na to asi už stará, ale pro mé 16cti leté já by to bylo super!

hana.hanigerova
31.10.2020 4 z 5

Nádherná vánoční kniha, která je opravdovým pohlazením po duši. Všechny tři povídky jsou krásně napsané a moc mě bavily. Krásně se mezi sebou proplétají. Určitě ji vezmu do ruky znovu, až si budu chtít užít vánoční atmosféru. I když jsou poslední české zimy spíše blátivé, máte při čtení této knihy pocit, jako by kolem vás vše ztichlo, zahalilo se do sněhové pokrývky a přišly vánoce z vašich dětských let. Doporučuji ke knize ujídat cukroví, ohřát si svařák a užít si příjemné chvíle.

temna.vila
06.10.2020 5 z 5

Seznamte se, prosím, s mou nejoblíbenější vánoční knihou. Obsahuje tři povídky, které se ale hezkým způsobem proplétají a doplňují. Jedná se o nenáročnou a milou beletrii, která mě vždycky správně naladí. Nedá se tedy knize vyčítat, že nemá žádný hlubší přesah - myslím, že to ani nebylo záměrem. Skvělá volba na dlouhé zimní večery.

JitulHa
22.08.2020 5 z 5

Ústředním tématem knihy je sněhová kalamita, která postihla jedno městečko. Právě tady se pak odehrávají všechny tři povídky zdejších postav, jejichž osudy jsou nějakým způsobem propleteny, nebo se teprve střetnou. Nelze říci, který ze všech příběhů byl nejpovedenější, protože každý z nich, zahřeje, pobaví, potěší a zavoní tou pravou vánoční atmosférou, která je prostě neopakovatelná... (více v záložcce recenze).

KleaM
21.07.2020 5 z 5

Nejlepsi knizka a vubec mi nevadilo, ze ji ctu v puli cervence. Jedna povidka byla hezci, nez druha. Tri pribehy, ktere se krasne prolinaly.

Pulp_catastroph
20.07.2020 3 z 5

Přečteno v parném létě s krabičkou zmrzliny.

michaela1992
07.07.2020 5 z 5

Naprosto reálně mi ta kniha vytvořila Vánoce v červenci. Jakmile má něco nálepku bestselleru, tak obvykle dávám ruce pryč. Tak tohle byl omyl. Přesně tohle jsem totiž potřebovala. Bylo to krásný. Možná trochu naivní. Ale vtip, děj, 3 propojené povídky, dobré konce. No prostě na vánoce teď vím, po čem sáhnout. Doporučuji!

čika
05.07.2020 3 z 5

Teen romance s peknou obalkou. Preco nie.... Ale staci raz

roman9276
14.05.2020 4 z 5

Od knížky jsem nečekal nic světobornýho, jen jsem po My děti ze stanice zoo potřeboval zase úplně jinej žánr, kterej mi nakopne lepší náladu a přesně to jsem dostal. Tři příběhy o študácích, vánocích a jedný sněhový vánici; takhle na květen ideální :D Příjemně se to četlo, takový hezký, fajnový odreagování. Po poslední Greenovce Jedna želva za druhou, jsem z toho měl docela strach, ale nakonec se ukázalo, že zbytečnej :) Vlastně jsem omylem jako první viděl film, a to mi došlo až při čtení knížky, že je mi to nějaký povědomý. Film trochu jinej než děj v knize, ale skvěle navnadil a vždy jsem rád, že si ke knižní postavě mohu přiřadit i konkrétní obličej.

Lilit15
30.04.2020 5 z 5

Nádherná knížka.. i když je duben :D
Uvažovala jsem, který příběh se mi líbil nejvíc a byl to rozhodně ten první. nejkrásnější a nejvtipnější na tom bylo to že vše bylo spajté dohromady. Krásná oddechová knížka. Za mě 5 hvězdiček :DD

NicoleAn
26.04.2020 5 z 5

Podle mého naprosto skvělá kniha v období Vánoc.

ellypusik
05.04.2020 3 z 5

Tři příběhy zajímavě propletené do sebe. Velmi mne zaujal tento nápad, vidět ten stejný čas, stejné místo ze třech různých perspektiv. Člověk si pak připomene, že každý vidí svět jinak a tato knížka to potrhovala. První povídka mě zaujala nejvíce. Byla velmi čtivá. Druhá mně osobně přišla nejslabší, zápletka mi přišla přetažená za vlasy a postavy mi úplně nesedly. Třetí povídka byla zase o něco lepší a konec byl opravdu pěkný. Ve zkratce doporučuji jako oddechovou vánoční četbu ke krbu a horké čokoládě.

viki77
02.04.2020 5 z 5

Tři zajímavé příběhy

Noname007
31.03.2020 3 z 5

Knihu jsem četla jako oddechovou knihu. Nijak mě nenadchla, ale docela dobře se četla. Ovšem náctileté může velmi zaujmout. Oceňuji navázání příběhů.

Sabina335
30.03.2020 5 z 5

Kniha v sobě zahrnuje tři nádherné sváteční romance od různých autorů. Tyto příběhy se odehrávají ve stejný čas a to na Štědrý den. Povídky na sebe krásně navazují, postavy vždy něco spojuje, což se mi na knize hrozně moc líbí. Nechápu jak se autorům povedlo napsat tyto příběhy tak, že máte pocit, jako by je psal jen jeden člověk. Velmi krásná kniha, čte se rychle, jednoduše napsané. Rozhodně se k ní budu velmi ráda vracet.

mol378
04.03.2020 5 z 5

To byla tak pohodová a příjemná četba, že zaslouží pět hvězd. Skvěle postavami provázané tři povídky - autoři se výborně doplňovali a evidentně byli naladění na stejnou notu. Knížka, která potěší a zvedne náladu, doporučuji.

sklibaa
22.02.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka. Jen kdyby k tomu byl ten sníh venku :D
Všechny tři povídky krásně utíkaly.
Bohužel poslední povídka byla podle mě trochu slabší od dvou předchozích (mínus *). Ale dostačující :))
Velké plus pro mě bylo jak se všechny tři povídky prolínaly, a konečné rozuzlení.
Rozhodně si knihu ještě jednou přečtu před Vánoci ^.^

evineckY
20.02.2020 4 z 5

Příjemná Vánoční oddechovka pro náctileté :-)