Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1981 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová , Povídky , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

LimedkaMikki
10.05.2022 3 z 5

Knížka na můj vkus končí moc sladce. Ano, jsou Vánoce, je to americká kniha, ale stejně, bylo to moc.
Co se týče samotných příběhů, tak nejlepší byl asi ten první. Ten druhý byl roztomilý. Třetí byl takový, že máte chuť hlavní hrdince dát pár facek, aby se vzpamatovala.
Jako vánoční čtení je to dobré, na letní pohodu pod slunečníkem to ale moc není.

blaka165
29.01.2022

Tři příběhy, které se navzájem lehce prolínají. Obálka moc hezká, ale tím to asi tak nějak končí. Souhlasím s ostatními, že určitě kniha pro čtenáře kolem 15 let, starší na tom už asi budou podobně jako já, což ve zkratce znamená přecukřené, oproti tomu na co jsme zvyklá téměř bez příběhu.. Určitě bych zařadila jako oddechové čtení, ale kdybych věděla, že to bude něco takového, tak po pravdě, po knížce nesáhnu..

padajicidvere
08.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Sněží, sněží... Hrůza, hrůza... První příběh byl sice naivní, ale milý a pro mě roztomilý. Říkala jsem si ale, že další budou nejspíš "silnější". Ale ono ne.. Byl první nejlepší, ale také poslední.. Druhý byl už bohužel o něco slabší a na mě až moc jednoduchý, nudný. A ta jejich zamilovanost..no, co k ní říct.. Ne děkuji. Ovšem třetí díl. Tak ten byl něco. Protagonistce bych nejradši dala facku za to žvanění a fňukání, ale která 16 léta puberťačka se tak asi nechovala..? Jeb? Znovu, ne děkuji. Nerozuměla jsem jeho povaze ani charakteru, jen mlčí, je vážný a moc přemýšlí. Evidentně i za svou přítelkyni. Takže hvězda za první příběh a druhá za propojenosti mezi jednotlivými příběhy.

Ivka2
03.01.2022 3 z 5

Kniha je určena spíše pro puberťáky. Každopádně se mi líbilo celkové propletení příběhů v rámci jednoho časového úseku i oblasti.

nicandra
03.01.2022 3 z 5

Trochu mimo můj obvyklý záběr. Vlastně spíš dost mimo. Tři příběhy tří dvojic, vše spojené místem a časem - sněhovou vánicí a následným dopravním kolapsem. Místy vtipné. Může poskytnout dobrý vhled do představ a prostředí amerických puberťáků, ale úplně všichni sympatičtí teda rozhodně nejsou.

Sabča817
30.12.2021 2 z 5

Kniha spíše pro puberťáky. Nejvíc se mi líbil 1. příběh, nejméně ten 3. Byly chvíle, kdy jsem si říkala, že to není špatná kniha, ale taky chvíle, kdy jsem měla pocit kdy jí nedočtu. Film byl pak ještě větší katastrofa! Podobenství bylo jen okrajové...

DanaKa81
26.12.2021 3 z 5

Musela jsem si dát pauzu od těžkých témat a tyhle zasněžené vánoční příběhy byly docela příjemnou změnou. Kniha je určená pro mladší čtenářky, ale i tak se mi docela líbila.

Lucie311
25.12.2021 2 z 5

Kniha je spíše pro věk 15 let. Nic moc zázračně vánočního.

LunaL.
23.12.2021 3 z 5

Tuhle knihu jsem měla vyhlídlou nějakou dobu, čekala jsem, až bude před Vánoci. Možná tím, jak jsem se na knihu dlouho těšila, jsem byla docela zklamaná. První povídka se mi líbila, druhá hlavně popisovala bláznivou cestu party lidí za velké sněhové bouře. Ve třetí povídce mě štvala hlavní postava, která byla šíleně ukňoraná. I když jsem pochopila, že na tom je stavený příběh, tak mi to vadilo. Co se mi líbilo, jak jsou povídky propletený. Jak se postavy vzájemně potkávali a příběh doplňoval. To oceňuju hlavně proto, že každou povídku napsal někdo jiný.
Na jedno přečtení to nebylo špatný, už se k tomu ale asi nevrátím.

Knihomolka97
20.12.2021 4 z 5

Moc hezká knížka na tento zimní předvánoční čas. Nejlepší příběh byl pro mě hned ten první, druhý bohužel trochu zklamal a třetí byl moc pěkný. :)
Určitě doporučuju.

Kristulda
04.12.2021 3 z 5

Tuhle knihu jsem koupila loni své třináctileté dceři k Vánocům. Letos jsem si jí půjčila, že si ji přečtu. První příběh mě vůbec nezaujal, druhý na tom nebyl o moc lépe a třetí to malinko zachraňoval, ale i přesto se mě kniha vůbec nedotkla,postavy nijaké. Líbila se mi tam ta spousta sněhu. Každopádně si nemyslím, že kniha je špatná,jen nejsem cílová skupina. Takže mladší čtenáři nebo ti co mají tenhle druh knih rádi si přijdou na své a knihu si užijí.

Ann98
23.11.2021 5 z 5

Knihy s Vánoční tématikou čtu zásadně v létě, ale tentokrát mi to na ty Vánoce skoro vyšlo. Bylo to fajn, velmi pohodové čtení. Pokud bych to měla nějak shrnout, bezkonkurenční byl za mě druhý příběh od Johna Greena. Nejméně mě nadchnul třetí příběh od Laureen Myracle. Zde ty postavy byly takové nemastné neslané, zápletka také téměř žádná. Co se mi ovšem líbilo bylo, jak se všechny tři příběhy protnuly. Vánoční atmosféra je v knize perfektní, plno sněhu (což u nás neznáme), láska, vtip, napětí, dojemné scény. Všechny hlavní postavy si člověk také musí zamilovat, to prostě jinak nejde.
Viděla jsem i filmovou verzi, ale kniha je prostě kniha. Mimochodem obálka knihy je naprosto nádherná.

Martina852
10.10.2021 4 z 5

Oddychové čtení s trochu Vánoční tématikou. Ale možná jsem si ji měla nechat na Vánoce a pít přitom horký čaj a ukusovat cukroví.

Dodatek: Shlédla jsem film. Pokud se vám kniha líbila, tak nedoporučuji se na to dívat. Jediné co má ten film a kniha společného je jen ten název.

Nelasp
15.08.2021 4 z 5

Milé, příjemné odreagování.

Ismahan
15.08.2021 4 z 5

Příjemná a vtipná oddechovka uprostřed tropických veder, určitě by však měla větší kouzlo, kdybych ji četla ve vánočním čase.

Petass
22.07.2021 4 z 5

Klasické JA, které mě moc bavilo. Bylo dostatečně naivní a smála jsem se u něj chvílemi na hlas. Číst o nejhorší sněhové vánici za posledních 50 let uprostřed léta byl skvělý tah. Celou dobu jsem si připadala jak uprostřed Dawsonova světa, nebo v Sedmém nebi, prostě takové to uvolněné americké teenagerovské prostředí. Krásné to bylo! I slzy byly! Doporučuji!

PanTydlitát
18.06.2021 5 z 5

To je tak neuvěřitelné a zároveň tak strašně uvěřitelné...

Jája92
28.05.2021 4 z 5

Tři povídky, ze kterých vánoční atmosféra přímo sálá, navíc okořeněná pořádnou sněhovou vánicí...
Vzhledem k tomu, že jsem předtím přečetla pár děl, jenž obsahovaly vážná témata, prahla jsem už po dávce romantiky a to se mi u této knihy splnilo bezpochyby.
Nejvíce mě oslovila první povídka, tzn. Zasněžený expres, na které dále navazují další dvě povídky. Od zvláštního jména hl. hrdinky přes zajímavou zápletku okolo jejich rodičů až po seznámení se Stuartem a autorčin velice sugestivní popis jejich cesty ke Stuartově mámě. Hodnotím *****
Další příběh od známého spisovatele Greena Vánoční zázrak mě poněkud zklamal. Povídka mi přišla průměrná, místy přehnaná viz Twister. Hodnotím ***
Poslední povídka Archanděl prasátek, můj dojem na knihu opět upravil k lepšímu, i když by se jí dalo též leccos vytknout. Hodnotím ****

eliska2106
24.05.2021 5 z 5

Ne všechny příběhy byly stejně dobré, ale na celkovém dojmu to nijak neubírá, protože všechny krásně zapadly do sebe. Představovala jsem si, jak se tři kamarádi (spisovatelé) sešli u kafe a probírali, jak a kde postavám jejich příběhů navzájem zkříží cestu. Knížku jsme nečetla najednou a bylo milé překvapení, vzpomínat si, že tenhle kluk už tam asi byl. Jako když sami máte pocit, že toho člověka odněkud znáte, ale odkud ...

Lejčís
10.05.2021 4 z 5

nedokážu si představit kouzelnější a pohodovější knihu na dlouhé zimní večery.. tohle je přesně ten příběh, s nímž se chcete zachumlat do deky, hezky v křesle u okna, za kterým chumelí, a popíjet horký čaj nebo čokoládu.. vychutnala jsem si ho do poslední stránky :)