Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477742/bmid_snehulak-pjw-477742.jpg 5 6918 1231

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Lufiik
Lufiik
09.04.2023 5 z 5

No páni...to byl nářez. Moje první Jo Nesbovka. Tenhle příběh budu vstřebávat dlouho. Takový velký chtíč přečíst to až do konce jedním dechem jsem neměla hodně dlouho. Naprostá paráda. Už vím, proč je Jo Nesbo tak oblíbený a známý. Naprosto mě to ohromilo. Detektivky jedině od něj. Od teď si dávám za úkol přečíst všechny na jeho jméno. Kniha se ke mě dostala náhodou a byla mi doporučena. A už vím proč. Přidávám do čtenářské výzvy mezi přečtené. I LOVE IT!! #ctenarskavyzva2023

matfan
matfan
05.04.2023 4 z 5

Konec byl na mě už trochu hektický, ale jinak opravdu skvělá detektivka. Knihy od Jo Nesbø se mi čtou opravdu dobře a baví mě.

MM_Master
MM_Master
04.04.2023 5 z 5

V poradí siedma kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Snehuliak" (Snømannen). Harry Hole musí vypátrať sériového vraha, ktorý má nezdravú záľubu v stavaní snehuliakov a silnú potrebu vraždiť mladé matky.

MatBla
MatBla
24.03.2023 5 z 5

Moje první severská detektivka.
Mám načteného Deavera i nějakého Kinga, ale z téhle jsem pár dní nespala. Pořád se mi to v noci vracelo... ale moc se mi kniha líbila, četla se fakt dobře, a až se uklidním jdu na další.

a304
a304
15.03.2023

Žánr logických, napínavých hádanek známe asi už od r. 1841, detektivní povídky : Vraždy v ulici Morgue. Komerční úspěch odstartoval čtenářský zájem ve 20. letech 20. stol., od 90. letech jsou žádány severské kriminálky. Co mě čekalo v této knize? Autor vyžaduje spolu aktivitu. Má výborné pozorovací schopnosti, postupně předhazuje indicie , ty mě vedou k možnému pachateli..., kdo to je ? Objasňování pomocí vyšetřovací metody - psychologického profilování, dedukce. Povede se odhalit zločince a jeho motivy?
Prozradit děj u detektivky..., to se nesmí. Tak se přidejte ke příznivcům slavného autora. Moc jsem detektivek nenačetla, ale nejsem zklamaná, lze doporučit.

Dalia
Dalia
11.03.2023 5 z 5

Na Sněhuláka jsem se chystala celkem dlouho a jsem ráda, že se mi kniha nakonec dostala do rukou. Napínavá detektivka od začátku až do konce.

karel2700
karel2700
11.03.2023 5 z 5

V Bergenu jsem dříve 6 let bydlet 5 minut pěšky od totemu a k dílu jsem se dostal až nedávno. Je to nádherný park.
Jedná se o strhující příběh plný dramatických zvratů. Akorát mě štvalo pokaždé, když se našel nový podezřelý vrah, tak po něm celé oddělení slepě uhánělo bez zvážení dalších variant. Toto se opakovalo několikrát a s mladou kolegyní to již byl vrchol. Tomu snad nikdo nemohl věřit?!
Závěrečná scéna na skokanském můstku byla bezva.

Ava365
Ava365
01.03.2023 4 z 5

V severské thrillerové literatuře se musí nutně objevit kriminalista s nějakým osobním problémem. K tomu patří samozřejmě i šedá, permanentně zatažená obloha. A dost často je v těchto thrillerech i motiv zanedbávaných či týraných dětí, které si nesou z dětství nějakou zátěž. Z tohoto důvodu ubírám jednu hvězdu, ale i tak má Sněhulák slušnou úroveň.

molen
molen
17.02.2023 5 z 5

Páni, tak to jsem nečekala. Při večerním čtení jsem byla vděčná, že jsem v bytě uprostřed města, ale stejně mi běhal mráz po zádech. Výborně napsáno, časové prolínání se mi moc líbilo a při rozuzlení jsem lapala po dechu. Moje první kniha v sérii a už jsem si práci Harryho Hola oblíbila. Doporučuji.

Vrbická1999
Vrbická1999
30.01.2023 4 z 5

Když sáhnu po knize od tohoto norského autora, je to jistota dobrého čtení, napětí a neschopnosti od knihy se dotrhnout. Od Jo Nesba jsem zatím četla pouze dvě knihy - Spasitele a Sněhuláka. Určitě nejsou poslední, detektivky ze severského prostředí mě moc baví. Jednu hvězdičku strhávám za, na můj vkus, moc postav, které jsou v příběhu zapletené.

Andy2244
Andy2244
23.01.2023 4 z 5

Co říct, když vše už bylo řečeno? Harryho Holea mám ráda, ale trochu se mi zdál hlavně konec překombinovaný, Pentagram se mi líbil víc.

Covenant
Covenant
13.01.2023

(SPOILER) Spoiler, protože detektivka, že jo.... Asi takhle. Po třetím díle jsem přeskočil na devátý (protože se mi naskytlo mluvené slovo) a nyní se vracím, abych si doplnil mezery. Byla to chyba, ale "Přízrak" mě chytl až k "Noži", protože to na sebe navazovalo, tak co jsem měl dělat. Kvůli znalostem z těchto dílů, byl pak problém se Sněhulákem. Už na začátku vyčníval jeden kandidát na vraha nade všemi. Říkal jsem si, ale ne přece. ---Bacha, menší spoiler na pozdější díly!--- Už zase? Zase v rodině? (i když to je vlastně obráceně). Navíc ta osoba byla tak vykonstruovaná, že to bilo do očí. A vůbec mě pak nerozhodilo obvinění někoho jiného (víte koho), protože jsem věděl, že ta obviněná osoba (moje chyba), vystupuje pak v dalších dílech. Bylo to jen takové odklánění se od hlavního podezřelého, co nejdál a ke konci s ním vyrukovat. Možná kdybych bral díly postupně, tak to bude lepší. No, ale i tak mě tento díl neuchvátil. Nudil jsem se jako při opravě automatů na slepičí polévku. Hodnocení nechám tudíž na jiných.

Tereza197
Tereza197
13.01.2023 5 z 5

Touto knihou na střední škole začalo mé šílenství po kriminálkách a severských autorech! Četla jsem ji téměř jedním dechem a ihned jsem toužila po pokračování. Od té doby jsem si zamilovala Jak Nesba, tak Keplera a později i Chrise Cartera. Tato kniha ale bude vždy mou srdcovou záležitostí a počátkem čtenářské vášně.

lucinova
lucinova
07.01.2023 5 z 5

Je mi stydno přiznat, že se jedná o mé první setkání s Jo Nesbøm. Rozhodně však není poslední. Kniha přečtena na jeden zátah, pro dlouhé zimní večery je jako dělaná. Napínavý a neskutečně mrazivý příběh, který musím velmi vřele doporučit.

Vjeerus
Vjeerus
29.12.2022 5 z 5

Asi už chápu, proč bylo rozhodnuto zfilmovat z celé série zrovna sedmý díl.
Za mě z této knihy opravdu odkapávalo mrazení a na Sněhuláka už se asi nikdy nebudu dívat se stejně nevinnýma očima (tak ti dík, Nesbo!).
Většinou mám problém hlavního padoucha odhadnout, ale minimálně se dostává do mých tipů, i když ne na přední příčky. Zde jsem ale do poslední chvíle opravdu nevěděla a vlastně z počátku ani úplně nevěřila, vzhledem k těm zvratům v průběhu celého příběhu.
Na to, jak jsem se bála, že příběh nebude bez Prince to pravé, tak jsem se opravdu spletla a tenhle počin byl fakt zážitek. Trochu mě mrzí, jak si autor některé informace nechává pro sebe a nebo je sdělí tak napůl a čtenáři, domyslete si (např. linka s Harryho bývalým šéfem). Ale vzhledem k tomu, že většinou tyto informace s dějem moc nesouvisí, je to možná pochopitelné a zbytečně to nenatahuje děj.

Azizi
Azizi
26.12.2022 1 z 5

Nemám rada detektívky (teda nie tie bežné, bez pridanej hodnoty), no u tejto knihy som spravila výnimku vzhľadom k tomu, aký ošiaľ okolo nej a jej autora vznikol. No ale bola to hrôza, nuda, beznádej, nezaujímaví hrdinovia, pridaná hodnota žiadna. Snáď každou stránkou som chcela to utrpenie konečne ukončiť a čítanie vzdať. Jednu hviezdičku som dala len z veľkej milosti preto, že ľuďom, ktorí milujú detektívky, by sa to možno páčiť mohlo. Moje subjektívne hodnotenie je ale odpad.

pavlina4737
pavlina4737
28.11.2022 5 z 5

Tak tahle kniha mě vážně bavila. Já ji četla už kdysi před lety, jenže jsem ji tehdy nedočetla a vyspoilerovala si konec. Pak jsem viděla film a až teď jsem dala knize další šanci a neskutečně mě bavila. I když jsem věděla jak to skončí, tak to bylo napínavé se vším všudy.

Timkim
Timkim
28.11.2022 4 z 5

Tady jsem byl na vážkách zda dát "full", nebo jen čtyři. Samotný příběh byl dobrý, občas tam byla i místa u kterých jsem se zasmál, ale co tedy srazilo jednu hvězdu byla ta erotika a sex. Nevím, nějak mi to do těchto knih nesedí. A když už, tak s mírou, tady to bylo už dost. Lehké zvraty, podezřelých dost, ale že to bude tenhle "padouch" ....to mi nějak uniklo a nečekal jsem to. Solidní 4 hvězdy. Procenty 70%

Petr13103
Petr13103
26.11.2022 5 z 5

Tato kniha je výborná tím jak je mrazivá. Jo Nesbø je od teď můj oblíbený autor. Proč zrovna on? Odpověď zní tak že mě Sněhulák doopravdy zaujal kreativitou vraha, nenápadností vraha, překvapením, hlavním hrdinou, sprostými slovy co hlavní hrdina používá tedy ne že bych je měl rád ale dávají knize realistickou podobu a poslední nejdůležitější faktor-depresivita. Ještě teď se zotavuji ale ne že bych to nesnesl ale protože mi čpí v hlavě. Této knize jsem se rozhodl dát 5 hvězd protože si myslím že tak mají vypadat kriminálky.

lada3781
lada3781
18.11.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih o HH, vyniká dost děsivou atmosférou, zajímavé vyšetřování..