Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/bmid_snehulak-QGT-455024.jpg 5 6918 1231

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Pasko
Pasko
20.10.2014 4 z 5

Dobre čítajúca sa kniha. Ak by som mal porovnať s najlepšími knihami od Dominika Dána, tak mierne slabšie pre mňa. Ale kniha zaujímavá, pre mňa TOP v knihe - hlavná postava.

Oksalakka
Oksalakka
20.10.2014 5 z 5

Zatím asi nejnapínavější z Nesbů ...

Ormos Atalia
Ormos Atalia
20.10.2014 5 z 5

Výborný příběh, četlo se to jedním dechem. Zkrátka když milujete příběhy s Harrym, tak není co dodat :-)

trnucha
trnucha
07.10.2014

Můj první Nesbo, četla jsem ho na začátku zimy a po celou zimu byl u nás zákaz stavění sněhuláků. Běžel mi mráz po zádech a bála jsem se podívat z okna na čerstvý sníh. Nedokázala jsem přestat se čtením až do nečekaného závěru. Perfektní thriller.

jindrich5708
jindrich5708
03.10.2014 5 z 5

Dělal mi společnost po 14 večerů . I když do prvního sněhu je ještě daleko - bojím se kdy začne sněžit . Proč ? Protože první sníh Vás může překvapit dříve než to čekáte ............... Skvělé čtení - doporučuji

H.O.
H.O.
29.09.2014 4 z 5

Moje druhá kniha od Nesba, opět (po Nemesisu) výborné čtení. Děsně mě baví to napětí a preciznost a propracovanost nepředvídatelného děje (aspoň teda pro mě), stejně tak jako nevšednost...a samozřejmě policista Harry je velký sympaťák :-)) Přečteno za 1,5 dne - to fakt mluví za vše, ne? :-))

Alzbetta
Alzbetta
24.09.2014 5 z 5

Měla jsem trochu strach se do této knížky pouštět,ale nakonec to nebylo tak hrozné. Bála jsem se až skoro na konci. V půlce jsem odhalila vraha,což u mě nebývá zvykem :)))
Od Nesba to určitě nebyla poslední kniha,kterou jsem přečetla.

Honz88
Honz88
13.09.2014 5 z 5

Velmi dobrá a čtivá kniha, první, kterou jsem od Nesba četl. Zatím mi přijde, že na rozdíl od Keplera to má Nesbo mnohem propracovanější a reálnější. Na konci knihy do sebe vše pěkně zapadne. Navnadilo mě to k přečtení všech knih se série Harry Hole.

Petulko391
Petulko391
05.09.2014 5 z 5

Prvý krát som dal maximum hviezdičiek. Obvinil som asi každého nakoniec bol vrah úplne niekto iný.. Dakujem pán nesbo za napätie.. :)

Misa25
Misa25
03.09.2014 5 z 5

No tak jsem dočetla další díl a nestačím se divit....co to jako zase mělo být....zamotala jsem se do toho a každou chvíli "obviňovala" někoho jiného, a viníka jsem přitom celou dobu nesnášela :DDD no takže jsem zvědavá co tam dělá ten "čistič plísní" :DDD Levhartovi zdar :DDD

iluliacross
iluliacross
29.08.2014 5 z 5

Je to kniha pekelně nadupaná nábojem a energií. Ke konci člověk nervózně dupe nohou, okusuje nehty. Netuším, jak dokázal Jo nacpat mezi slova a věty takovou energii. Jeho knihy rozhodně nepostrádají svižnost. Zápletka byla podle mě naprosto geniální. Ještě teď jsem z toho přejetá. Mě ta knížka nadchla. Rozhodně žádný slabý čajíček, ale povedený krimi příběh se vším, co krimi kniha má mít. "potlesk"

triatlet
triatlet
24.08.2014 4 z 5

Pachatele jsem sice odhalil v polovině příběhu, ale atmosféra je tak napínavá, že jsem rád, že jsem Sněhuláka četl v srpnu a ne v prosinci :-)
Místy mi vadila překombinovanost, místy přehnaně akční scény.

heavy66
heavy66
23.08.2014 5 z 5

Příběh je napínavý, jako vždy zamotaný, kdy čtenář odmítá autorem nabízené pachatele, jednoho za druhým, jen podle počtu zbývajících stránek. Jediná výtka - opět se to týká osoby Harrymu blízké! Naštěstí osobě blízké nenechal ublížit, jinak bych zajel ke Schroderům a dal mu jednu do nosu. V roce 2017 je v plánu filmová verze, pokud ji Tomas Alfredson nepodělá, může to být větší nářez než Mlčení jehňátek.
"Listopad 2017 - podělal, druhé Mlčení jehňátek se nekoná!"

Scharks
Scharks
21.08.2014 5 z 5

Naprosto geniální!!! Asi se budu opakovat, ale tohle bylo fakt hustý!! :D A i když jsem měla rozjetých spoustu teorií tak tohle mě naprosto dostalo... Celá série o HH je plná akce, napětí a pozoruhodných zvratů, ale to co bylo v této knize?! Naprosto jedinečné a neotřelé!! Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem (občas mi spíš připadalo že jsem na čas dýchat zapomněla) a její závěr mě totálně šokoval!!! Je to neuvěřitelné, ale každá další knížka kterou jsem četla je ještě lepší než ta předešlá... Kdybych mohla dát hvězdiček 6, neváhala bych ani vteřinu :o)

Lidmila_2008
Lidmila_2008
19.08.2014 3 z 5

Pokud není cílem nic víc, než trochu zábavy, tak velmi dobré.

Duše
Duše
19.08.2014 5 z 5

Výborná detektivka. Překrásně depresivní. Přečtena za chvilku.

Stepi84
Stepi84
17.08.2014 5 z 5

Prozatím můj nej z prečtenych HH

fmash
fmash
11.08.2014 4 z 5

Náhodná volba, ale zklamán jsem nebyl, přestože jsem předem očekával kvalitní zábavu. Rušily mě časté popkulturní odkazy a opakující se obraty, kdo je vrah bylo jasné už asi ve čtvrtině knihy, ale množství zvratů a zejména boční vztahové linie mě ke knize tak jako tak poutaly a způsobovaly, že jsem ke knize aspoň na chvilku odskakoval i přes den. Zábavná jednohubka.

mihapiha
mihapiha
10.08.2014

Musím napsat, že zatím nejlepší kniha od Nesba, kterou jsem četla. Úžasný závěr. Ani slibný Spasitel mě nebavil tak moc, jako Sněhulák.

nemer
nemer
08.08.2014 2 z 5

Nedočteno. Okázale komerční autor. Takový severský Viewegh.