Letní královna 1

Letní královna je příběh Luny Zlatý úsvit a příběh Tiamatu. Vypráví o historii a civilizaci, jež se postavila na odpor zákonům vesmíru. Vypráví o zradě, jež zpustoší tapisérii času… Luna Zlatý úsvit Letní má před sebou nelehký úkol: přivést zaostalou planetu k technickému pokroku, ale tak, aby zůstaly zachovány tradice Letních a Zimních klanů, aby se všichni naučili žít v souladu a hlavně aby se zabránilo vyvražďování meren, bytostí, které obývají tiamatské moře. Z krve meren se získává tzv. voda života, látka, která zabezpečuje lidskou nesmrtelnost. Ale za Černou branou se svět nezastavil a Hegemonii se podařilo získat z havarované lodi Staré říše plazmu nadsvětelného pohonu, takže může postavit flotilu lodí rychlejších než světlo… Návrat na Tiamat přestává být nemožností a nejvyšší kruhy Hegemonie se nemohou dočkat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28009/letni-kralovna-28009.jpg 4.514

Sněhová královna 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)

The Summer Queen, 1991

Kniha Letní královna 1

chobot
13.10.2019

Super jízda. Už dlouho jsem nečetl takhle napínavou a propracovanou knížku. Hurá na další díl ať se ukáže jak to dopadne :-))

Hobo
18.04.2018

Hlavně si dřív přečtěte Zimní královnu, jinak vám spousta souvislostí unikne. Dobrá fantasy.