Sněhová královna a jiné pohádky

Čtyři Andersenovy pohádky přeložené Jaroslavem Vrchlickým.
Kromě Sněhové královny nalezneme v knize ještě pohádky: Pokladnička, Létající kufr, Pasáček vepřů. Jazyk, kterým jsou vyprávěny je poetický, pro dnešní dětské čtenáře možná trochu náročnější. Text doprovází celostránkové ilustrace Renáty Fučíkové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38944/snehova-kralovna-a-jine-pohadky-PgG-38944.jpg 4.344
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Aventinum

Kniha Sněhová královna a jiné pohádky

JulianaH.

Ilustrace Renáty Fučíkové jsou divukrásné a velice osobité; asi nikdy jsem neviděla nic, co by se blížilo autorčině stylu. Pastelové barvy a realismus dávají pohádkám melancholickou, nostalgickou patinu a působí tuze silně. Vzpomínka na knížku pro mě má citový náboj z velké části díky nim.

Souboru dominuje délkou a asi i významem Sněhová královna. Pamatuji si, že když jsem knížku dostala pod stromeček, babička mi několikrát opakovala, jak právě tuhle pohádku zbožňuje. Mně vždycky přišla pochmurnější a děsivější než ty zbylé.
Pasáček vepřů mě zase pohoršoval, poněvadž se mi zdálo kruté, jak se hrdina zachoval k princezně. Ale to je zkrátka Hans Christian.

amaenium
14.05.2017

Krásné připomenutí některých pohádek z dětství. Našli se i také, které byly pro mě nové - třeba o Slavíkovi nebo o Starém domu, jiné byly krásnou připomínkou. Pamatuji si, že jsem pohádku o Sněhové královně slyšela pouze do okamžiku, kdy spadne střípek chapci do oka, tak konečně vím, jak pohádka končí.

Klarinet
25.02.2016

Vzpomínky na dětství, které taky nebylo dokonalé, protože je to prostě život a jeho realita. Dojemné, dobrodružné, děsivé, smrtí končící...na druhou stranu dechberoucí nezměrná fantazie! Je dobré číst dětem Andersenovy pohádky? To si musí rozhodnout každý sám. Já jen přidávám monolog čápů :" První pověsíme, druhé ubodáme, třetí upálíme, čtvrté zasekáme." Uf.

TerJac
26.06.2013

H. CH. Andersen - klenot dětské pohádky. Miluji pana Andersena a mohu říci, že byl předchůdce mnoha dalších autorů co se po něm začali věnovat pojmu čtení s porozuměním. Příběhy pana Andersena jsou plné otázek dávající nekonečné možnosti k přemýšlení.