Sněhová královna

Sněhová královna https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52426/snehova-kralovna-52426.jpg 4 221 41

Soubor klasických pohádek, známých i méně známých. Sněhová královna, Ošklivé kachňátko, Holčička se sirkami, Pastýřka a kominíček, Sněhulák, Starý dům, Kouzelný vršek, Běžci, Látací jehla, Čápi, Hlemýžď a růžový keř, Létající kufr, Chrobák, Slavík, Vytrvalý cínový vojáček, Skřítek u hokynáře, O jedné splněné touze... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Samlede eventyr og historier-Mindeudgave (Erik & Estrid Dal) , 1975

toni-az
31.05.2020 4 z 5

Trochu milá, trochu drsná, trochu naivní, prostě Andersen. Příjemná jednohubka na cestu autem.

čika
03.05.2020 5 z 5

Nádherná kniha s rozprávkovými ilustráciami, moje detstvo. Neviem, či som "žrala" viac tie rozprávky, alebo tie obrázky.

Malinali
05.04.2020 5 z 5

Tohle je kniha mého dětství. Dokonce jsme měli vyprávění i na gramofonové desce. Sněhová královna je moje oblíbená, i když byla krutá, bylo mi jí vlastně líto... díky čtenářské výzvě jsem se vrátila do dětského období a zavzpomínala.

misatrix
05.04.2020 3 z 5

Příběh je složený ze sedmi pohádek. Jakožto dospělé ctenarce mi tam hodně veci nesedelo, nevíme co se stalo s bankou, loupežníci ani královnou. Nevíme jak na to všechno reagovali rodiče děti. Presto byla pohádka příjemná na čtení, navíc me prekvapilo, ze nebyla násilnická (jako vsechna filmová zpracování).

Prateri
02.03.2020 5 z 5

Ne všechny pohádky, když jsem byla malá, se mi líbily. Pohádka má přece skončit dobře, a to se dánskému pohádkáři občas nepovedlo. Vycházel z toho, že život vlastně není pohádka, což jako dítě jsem nemínila brát na vědomí. Nyní oceňuji fantazii Hanse Christina Andersena a už vím, že všechno bohužel nemůže skončit dobře. Ale přesto hlasuji pro šťastný konec pohádek . . . a žijí šťastně až dodnes.

1v8na
30.07.2019 5 z 5

Pohádky jsou krásné, čtivé, poutavé a některé napínavé až dobrodružné.
Kniha má i pěkné ilustrace, které pohádky parádně doplňují. Pro mě je tato kniha klasikou mezi pohádkami. Celkem v ní najdeme pohádek a každá má něco do sebe.
Jen některé mi přijdou trochu příliš drsné pro děti.

petrarka72
13.04.2018 5 z 5

Andersen se s dětmi prostě nemazal - a to nejen proto, že jeho pohádky vypovídají i o temnotě a smrti. Najde se jich dost o nespokojenosti se sebou samým, nespokojenosti s vlastním životem (čelí se jí různě: namlouváním si, že jsem víc než ostatní, že mi okolí něco dluží, že svět si mne nezaslouží; urputným vědomím, že sice poezie je největší poklad, ale kaše je kaše, nebo upřednostnění líbivého umělého před krásným autentickým...) - což je jednoznačně dospělácké téma; v těch optimističtějších často vzdává hold fantazii a vyprávění (jen ta dcera z Kouzelného vršku se vdá, která sice nemá praktické dovednosti, ale umí vyprávět pohádky); a vždycky nabízí silný obraz (třeba rybníku, v němž spí nenarozené děti, dokud je čápi neodnesou rodičům, mezi těmito dětmi jedno mrtvé, které "se usnilo k smrti"). Možná jsou Andersenova dílka hlavně zprávou o světě dospělých pro děti...

ddkk
07.11.2017 5 z 5

Nejklasičtější z klasických pohádek, trochu děsivá, trochu romantická a hlavně úžasná!

Michalka98
05.11.2017 5 z 5

Pro mě nejoblíbenější pohádka od Andersena. Pohádka je kouzelně napsaná, místy smutná, ale láska nakonec vítězí i nad Sněhovou královnou.

slyvuska
30.10.2017 4 z 5

klasika, která se neomrzí... už jako dítě jsem byla naprosto v šoku z Holčičky se sirkami a v paměti mi jako jediná zůstalal až do dnes.

Sarah01
14.06.2017 4 z 5

Některé pohádky jsou zvláštní a smutné, některé mi připadají i složitější na pochopení pro dítě. Ovšem nejhezčí je Sněhová královna.

marion111
16.03.2017 5 z 5

Spolu s Krasou nesmírnou byla Sněhová královna nejohmatanější, tím pádem i nejčtenější kniha v mé dětské knihovně.
A v knihovně je mám doposud :D

kejty91
17.12.2016 4 z 5

Moc hezké příběhy. Líbili se mi stejně jako mnohým jiným. Většinu jsem nikdy neviděla ani jako pohádku ani jsem je nečetla. Vazba knihy sice špatná, protože se špatně slepila s deskou. Nejdojemnější je Holčička se sirkami - já čekala jako dítě, že ji najdou a bude v pořádku. Ano, zasazovat takové přímé témata smrti do dětských knih je nevšední ale vcelku normální. Je to život a takhle děti v minulosti skončit mohly.

lushi
04.12.2016 4 z 5

Nádherné a jemné pohádky, i když často dost depresivní. Sněhová královna je nádherá pohádka, ke které se stále velmi ráda vracím.

haki34
27.11.2016 4 z 5

Snehova kralovna a osklive kacatko maji aspon happy end,... Jak jsem jiz psala u jine jeho knizky, krasne ale smutne pohadky... Tak 90% konci tragicky...pripajim se ke vsem, co breci u male prodavacky zapalek...

Pajina68
29.09.2016 5 z 5

Knížku jsem dostala k vánocům a přečetla ji jedním dechem. Právě proto, že vždy pohádky nedopadly dobře, se mi asi vryla do paměti. Děvčátko se sirkami jsem obrečela.

Luccy78
16.01.2016 5 z 5

Tak to mě se naopak knížka moc líbila a vyloženě pohádku Sněhová královna miluji dodnes. Je to taková ta typická klasika, kde mezi sebou bojuje zlo s dobrem a láska a přátelství vítězí. To, jak Gerda zachrání Kaje před zmrznutím a smrtí svými slzami a vřelou láskou a pak se spolu vracejí domů během probouzejícího se jara - to nemůže jen tak něco překonat a to jarní teplíčko hřeje ze stránek i na své věrné čtenáře..

Daxie L. Jesus
06.03.2013 1 z 5

Tradiční pohádková kravina, jak já je nenávidím.

TessDragon
06.08.2012 5 z 5

Další knížka, kterou od Andersena miluji. Myslím, že je to jedna z nejkrásnějších pohádek, nejen pro děti. :)

MyMilla
14.03.2012 5 z 5

Pokud si mám vybrat z dlouhého seznamu pohádek tu nejlepší, je to bezesporu tato. Ta nejmilejší pohádka jakou jsem kdy četla. Je to ten nejkrásnější příběh, který se dotkne srdce.
Příběh velké statečnosti, naděje, neoblomné síly vůle a především hlubokého přátelství vás uchvátí a už nepustí. Je v něm všechno, co zásadně ovlivní každého dospívajícího čtenáře, pokud ovšem knihu čte srdcem. Považuji H. C. Andersena za geniálního vyprávěče, jeho pohádky jsou hluboké, jemné a nesmírně laskavé. A Sněhová královna je skutečně královnou pohádek, protože skrývá v sobě hluboké poselství.
Každá postava zde má svou úlohu, všechno je promyšlené a vzájemně propojené, každý zdánlivě bezvýznamný detail dotváří kouzelnou atmosféru a tvoří příběh. Autor citlivě otevírá povahu každé postavy, učí čtenáře rozumět nejen lidem, ale také zvířatům a rostlinám a žít spolu v harmonii a lásce.
A navíc pohádka je napsána krásnou řečí. Co víc dodat...