Snědla dětem sladkosti

Snědla dětem sladkosti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136777/bmid_snedla-detem-sladkosti-X05-136777.jpg 3 158 38

Deset let po vydání své veleúspěšné prvotiny Skladatelka voňavého prádla přichází Martina Formanová s volným pokračováním, autobiograficky laděnou knížkou Snědla dětem sladkosti. Autorka vtipným stylem přibližuje čtenáři nejen svou každodenní realitu – přesazení do odlišné země a kultury, uvykání venkovu, výchovu dospívajících dvojčat, vlastní plány a sny –, ale dokáže humorně reflektovat i vážnější životní okamžiky.... celý text

fruitbueno
fruitbueno
16.09.2014 3 z 5

První díl mě bavil asi o trochu víc, ale i tady nechybí nadhled, humor (tolikrát deklamovaný, že?!) a ironický odstup. Autorku to činí víc než zajímavou.

Janiny
Janiny
08.09.2014 3 z 5

Nechala jsem si na léto, protože knihy od Martiny Formanové mám ráda. První polovina byla fajn, ale kdybych měla říct o čem byla ta druhá...Na Skladatelku voňavého prádla tato kniha nedosáhne.

Phenomenon
Phenomenon
31.05.2014 2 z 5

Docela nuda. Autorka, manželka slavného muže ví, že ať napíše cokoliv, díky svému jménu to prodá. Literární kvality se smrskly na laciný bulvár.

Dannielle
Dannielle
05.03.2014 2 z 5

Kamarádka byla nadšená tak jsem se vrhla na čtení. Ze začátku jsem se i nasmála. Ale od poloviny těžká nuda. Nutila jsem se to došíst.

Ankavi
Ankavi
13.02.2014 2 z 5

Jedním slovem nuda. A přitom mám autobiografické, "úderné" či vtipné knihy ráda - ale tahle nesplňuje ani jednu z vyjmenovaných vlastností...

lenkavildomcova
lenkavildomcova
13.11.2013 3 z 5

Brala jsem si ji na rehabilitace a nemůžu říct, že bych byla nějak odvázaná... Kniha mi nepřišla ani nijak moc vtipná...

veeverka
veeverka
09.10.2013

Nenáročné čtení, do autobusu zcela ideální.

janucha
janucha
27.08.2013

Kniha mě pobavila, přečetla jsem ji rychle. MF je stále vtipná, jako ve Skladatelce voňavého prádla, která je možná zajímavější,
což je ale dáno tím, že popisuje období, kdy se v životě MF dělo více věcí, hodně jsem se zasmála. I období boje s rakovinou
je podáno s vtipem, bez zbytečného patosu. Drobné tiky jednotlivých členů rodiny jsou podané s vtipem a na MF, je sympatické
jak si stále dokáže svůj život užívat a těšit se z něj. Opravdu ideální kniha na dovolenou a do busu jak píše imka.

ajinav82
ajinav82
13.08.2013 4 z 5

Sice kniha nemá žádnou zápletku, ale i tak se mi moc dobře četla. Je to jakési nahlédnutí do života jiné osoby. Pěkná oddychovka.

Spineli
Spineli
08.08.2013 3 z 5

U knihy jsem se bavila, zasmála popisu Milošových "vrtochů", ale přišlo mi to, jako bych četla něčí deník, který ani není moc zajímavý. Odlehčené čtení, když člověk potřebuje vypnout.

imka
imka
27.07.2013 3 z 5

Čtení do autobusu, na dovolenou....Vtipná knížka.

Marčullkas
Marčullkas
20.07.2013 3 z 5

Autobiograficky laděná knížka. Věcné, milé popsání běžných každodenních činností ženy, která si toho musela hodně prožít a vydobýt!
Už se těším až si přečtu všechny knihy od p.Forman

hlina
hlina
12.06.2013 1 z 5

Můj milý deníčku...mnoho jiných by to dokázalo napsat zajímavěji.

sabca
sabca
02.05.2013 3 z 5

Mě kniha trochu zklamala. Je pravda, že občas jsem se musela upřimně zasmát, ale část pro mě byla nudná. Skladatelka vońavého prádla se mi líbila víc.

bookcase
bookcase
09.04.2013 5 z 5

Mně se to líbilo, bylo to vtipné i trochu vážné čtení.

DagmarM
DagmarM
05.03.2013 1 z 5

Jedna z mála knížek, které jsem nedočetla. "Vdala jsem se za známého muže a vy koukejte, jak se s ním mám skvěle a jak mu vařím čaj" - něco v tom smyslu.

myskula
myskula
05.03.2013 3 z 5

Moc a moc zábavné,svižné,prostě jsem se dobře bavila.

Verrrunka
Verrrunka
01.03.2013 2 z 5

Taková kniha o nás, pro nás... Rozumějte- o ženách, pro ženy. Ale asi ne zrovna pro mou věkovou kategorii. Nechala jsem se nalákat obálkou, názvem a známou osobností. Jenže celé to bylo takové tuctové.
Na jednu stranu je uklidňující vědět, že i Miloš Forman často hledá ponožky a od televize ho nelze dostat, když běží olympiáda. Ale když se nám takové věci dějí každý den, proč o nich i číst ve volném čase?

česká literatura

Martina Formanová
česká, 1966
2014  81%Případ Pavlína
2009  65%Skladatelka voňavého prádla
2012  69%Snědla dětem sladkosti
2021  73%Nalakuj to narůžovo
2017  60%Povídky na tělo

Kniha Snědla dětem sladkosti je v