Snadno a rychle filozofem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malý lexikon světového myšlení. Nedokážete rozlišit jednoho antického filozofa od druhého? Myslíte si, že Descartes, Hegel a Planck jsou druhořadí filmoví herci? Nezoufejte! Naše knížka vám tyto veleduchy ukáže z jejich odvrácené strany. Dozvíte se mimo jiné, že filozof Kleanthes zemřel ve věku téměř sta let, protože tvrdošíjně odmítal přijímat potravu, a že se jeho protivník Chrysippos uchechtal k smrti při pozorování opilého osla. Markýz de Sade v ústavu pro choromyslné režíroval divadelní představení a autor spisu o výchově Jean-Jacques Rousseau odložil svých vlastních pět dětí do sirotčince. I filozofové jsou prostě jen lidé......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100629/snadno-a-rychle-filozofem-100629.jpg 2.56
Žánr
Humor, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Die philosophische Rolltreppe: Kleines Lexikon der Denker und ihrer universellen Weltweisheiten, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Snadno a rychle filozofem

Přidat komentář
JulianaH.
27.06.2019odpad!

Brak (ano, pro děti, ale o to hůře). Fuj. 0/10.
Z knihy nám předčítala profesorka filosofie na střední škole, a tak jsem si ji pořídila, abych podle ní mohla zkontrolovat a doplnit své poznámky. Jak už ale napsal kdosi pod jinou knihu popularizující filosofii, banalizace velikých myšlenek by měla mít svou mez.
Informace o jednotlivých myslitelích jsou ve většině případů irelevantní (vztah k ženám hraje určitou roli u Schopenhauera, ale u většiny ostatních filosofů je tenhle odstavec jen neopodstatněný a bohapustý bulvár, a u Koperníka uvádí vysloveně nepravdivé informace).
Filosofům, o nichž se v knize píše, by autor nebyl hoden zavázat tkaničky od bot. Možná proto se neštítí smolit o nich slátaniny složené z dobových pomluv a rádoby vtipného zlehčování. Celkově údajům této knihy nelze věřit, protože bývají senzacechtivě překroucené (např. vztah Marii Montessoriové k fašismu).

parxel
28.05.2016

Tato kniha mne velmi mile překvapila a pobavila. Autor v ní odlehčenou formou představuje celkem 40 osobností - filosofů. Pokrývá přitom období od antiky až po současnot. U každého filosofa na cca 4-5 stránkách stručně rozebírá jeho život, vztah k opačnému pohlaví, systém a co nám jeho učení dává dnes.

Knihu bych doporučil všem vyznavačům monstrózních "myšlenkových" filosofických systémů, aby si uvědomili, že své myšlenky mohou vyjádřit jednoduše, tak jim zobák narost a nemusejí zatěžovat budoucí generace nesmyslnými žvásty, které beztak namají žádné praktické využití.

Závěrečný vedrikt: Takhle si představuji knihu o filosofii. Velmi se mí libila struktura a odlehčená forma knihy. Některé hlášky se mi nezapomenutelně zapsaly do paměti. Čtyři hvězdy.


Doporučujeme

Doktor Proktor a prdicí prášek
Doktor Proktor a prdicí prášek
Babička drsňačka
Babička drsňačka
Malý Mikuláš
Malý Mikuláš
Psí život
Psí život