Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě

Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394538/bmid_smysluplne-vztahy-VAb-394538.jpg 4 135 48

Kniha se věnuje otázce smysluplného vztahu a obsahuje tři hlavní nosné části. První reflektuje vztah k sobě sama, sebeúctu a sebevědomí, druhá se zabývá partnerstvím a mužsko-ženskou polaritou v nás a třetí pak rozebírá vztahy pracovní.

PetraMladá
20.09.2022 5 z 5

Díky za tuto knihu! Mně se při jejím čtení změnil život od základu! Za to velké díky! Uvědomila jsem si při jejím čtení co chci a zázraky se začaly dít! Skvěle napsána rozvojová kniha, která zapadla do mého životního období.

escritor
05.08.2022 3 z 5

Jsou to drobné střípky, které mohou člověku pomoct zamyslet se nad svým životem. Většina knihy jsou tak trochu samozřejmé věci, ale chápu, že většina lidí nežije své životy, takže je to pro ně revoluční a pomuže je to "nakopnout". Mně to dodalo motivaci ještě pár věcí změnit.

MilenaZ
02.08.2022 5 z 5

Kniha, která mi pomohla nastartovat moji změn v životě. Přišla do mého života před rokem a doslova v pravý čas.
Druhá kniha autorů Zrozeni k propojení mě doslova nadchla! I když na sebe nenavazují, tak tato kniha byla prvním schodem. Jsem ráda za vhledy obou autorů. Mužský i ženský pohled.

pafčaodřeky
24.07.2022 1 z 5

Bartošovi nemají odpovídají vzdělání, takže rady, co dávají jsou jejich dojmy "jak to funguje jim", rozhodně se nedají považovat za univerzální pravdu (jak prezentují). Některé kapitoly by byly až legrační, třeba nepochopení "MeeToo", nebo že ženskost znamená především dělat se krásnou a vytvářet pohodu. Za mne se tedy jedná o komerční produkt pochybné kvality.

Janov23
06.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Jedna z nejlepších v rámci literatury na téma vztahů, které jsem přečetl a to mám opravdu dost načteno:) Mám v ní plno poznámek a často se k ní vracím. Je skvělou podporou pro všechny, kteří se opravdu rozhodli začít tvořit své vztahy (svůj život). Vše začíná vztahem k sobě - celá první část knihy.
Je znát zkušenost obou autorů. Kvituji, že knihu napsal pár. Mužský i ženský pohled je velmi cenný. Doporučuji!

JitulHa
23.01.2022 3 z 5

Tato kniha nenabízí zaručený recept, jak jednoduše zařídit, aby byly naše mezilidské vztahy spokojené a zkrátka happy. Žádný podobný recept totiž neexistuje, ani nemůže. Nabízí se tu však jakési porozumnění, proč jsme takoví, jací jsme, z čeho mohou pramenit naše strachy a obavy, tedy psáno víceméně psychologickou optikou. Pod tímto tzv. "odborným balastem", se přitom skrývají zdánlivě prosté věci, jako například umět dát najevo nesouhlas, být sám k sobě, tím pádem i k okolí úplně upřímný a další. Avšak, jedno z toho všeho vystupuje asi nejvíce, a sice to, že každý musí nejprve začít od vtahu k sobě samému, teprve posléze může začít budovat nějaké další vztahy s druhými lidmi na dobré úrovni. A právě tohle, je pro mnohé vůbec největší kámen úrazu - potřebnou aktivitu musíme vyvinout my sami od sebe, být tou změnou, kterou chceme. Ale najít takové odhodlání... No, na to je mnohdy každá knížka krátká.

Gerbasin
06.12.2021 3 z 5

Kniha obsahuje pár zajímavých a jistě užitečných myšlenek a nápadů, které snad s jistou dovedností a hlavně přístupem jdou aplikovat i v praxi. Ale pro ty kdo chodí do práce, lítají kolem dětí, baráku, rodičů atd. bude hodně složité si to všechno připravit, uspořádat a vyhodnotit dle návodů v knize. Pro ty kdo kdo jsou "doma" to bude jistě přístupnější. U spoustu kapitol jsem měl pocit, že už jsem to někde četl a přiznám se, že jsem i přeskakoval, když jsem měl pocit, že se mě to netýká. Bohužel nemohu jako ostatní tvrdit, že by mi tato kniha změnila život.

mythos91
19.11.2021 5 z 5

V knize je popisována spousta zajímavých myšlenek nejen o vztazích partnerských, ale i vztahu k sobě samému, uvědomování si života a ohlížení se zpět pro vyhodnocení, jestli člověk žije šťastně, zda nesešel ze své cesty. Zaujaly mne i skutečné příběhy lidí ze života a právě uvědomění, jak chtějí žít a co je potřeba změnit pro to aby byli šťastní. Kniha je obohacující zdroj informací. Člověk se snaží vstřebat cenné informace, uvědomovat si je a pokud mu jsou blízké, žít podle nich.

Petratra
29.10.2021 4 z 5

Skvělá kniha, která mi ujasnila hodně věcí a potvrdila mi, že chci a potřebuju být sama sebou. Budu se k ní vracet.

"Nestačí jenom vnímat se jako drahokam. Je třeba hodnotu, kterou v sobě cítíme, také prezentovat ve světě. Musí to zkrátka zářit i navenek. Vyjadřovat, že jsme někdo, kdo zná svoji hodnotu a stojí za sebou."
"Být ženou by mělo přirozeně znamenat radost. Žít s lehkostí, cítit se přitažlivými, vytvářet hojnost jen tím, že jsem. Být krásou, utvářet ji kolem sebe a umocňovat potenciál věcí."

jajinka013
19.10.2021 3 z 5

Kniha je hezky napsaná, je čtivá, hezky upravená. Je v ní plno užitečných rad a postřehů, ale pokud jste v minulosti četli jiné knihy tohoto typu, tak zas až tak moc nového se nedozvíte. Pro někoho, kdo se dřív o osobní rozvoj nezajímal, to budu určitě velmi zajímavá kniha. Na druhou stranu, některé věci je fajn si připomínat.

PatriciePekna22
06.10.2021 5 z 5

Kniha je skvěle napsána. Je to nový způsob uchopení vztahů. Nejde zde o techniky a nějaká cvičení. Mám tři kamarádky, které tuto knihu milují a mají barevně podtrhané pasáže v celé knize a jednu, která vůbec neví o čem to je. A to je na knize asi nejlepší. Oproti záplavě rad v časopisech a na sociálních sítích, které většinou stejně nefunguji, se zde nabízí cesta, která ovšem vyžaduje hlubší zájem. Ne jen povrchově zkonzumovat nějakou techniku. Kniha je myslím pro lidi, kteří už se rozhodli mít vztah. V první řadě sami k sobě. Už nechtějí hrát partnerovi matku, nebo partnerce otce. Tyto principy jsou v knize hezky vysvětleny.
Závěrečná část věnovaná vztahu k práci, tedy tomu co nám životě vyplňuje podstatnou část času, me nadchla stejně jako část věnovaná vztahu k sobě a část věnovaná partnerství. Díky autorům!

Ivka82
02.10.2021 2 z 5

Po všech těch úžasných recenzích na fb jsem měla na tuto knihu asi přehnaná očekávání. Ne, že by v ní vůbec nebyla zajímavá myšlenka, něco málo mi asi i dala, ale více mi to přišlo jako "mlácení prázdné slámy". V současné době se to všude hemží vzletnými slovy o nalezení vlastní hodnoty uvnitř sebe, teoreticky jsme toho všichni slyšeli mraky, ale vždy mi nakonec chybí nějaká praktická cvičení, která by člověka trochu víc navedla na cestu.

Zuzka12627
19.09.2021 5 z 5

Velice hezky a srozumitelně psaná kniha. Hodně mi dala a určitě doporučuji k přečtení nejen ženám, ale i mužům.

Milan334
16.06.2021 5 z 5

Kniha je skvěle a srozumitelně napsaná. Rozhodně ji doporučuju i mužské části populace. Všem, kdo v životě cítí nějakou disharmonii, neúplnost, nenaplněnost, nespokojenost. Mě hodně pomohla ujasnit si záležitosti v sobě i mužsko ženském světě. Jedna z mála knih, ve které jsem si podtrhával:) Určitě není jen na jedno přečtení.

Almo74
12.06.2021 1 z 5

Drahe a o nicem... tedy, ne uplne, ale urcite jsem cetla lepsi knihy, s navodem, jak na ten smysluplny vztah jit. Toto mi prisla jen teorie, jak by to melo vypadat a dozvedela jsem se, ze autori si prosli rozchodem, pak se potkali a ladi jim to... nic noveho jsem se nedozvedela, ani mi to neslo cist, jak to bylo nudne. Ani z tech pribehu jsem se moc nedozvedela - clovek, ktery je nejak vychovan, cilevedome si jde za svym, neco vybuduje, pak prijde vyhoreni a najde si konecne to sve. Ok, ale co dal, co tim chtel autor rici?

PetrzHor
02.05.2021 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná. Pohled muže a ženy (autorů) je vyvážený a vede k celistvosti. V tom všem, co jsem v této oblasti přečetl, patří kniha ke špičce. Zároveň je třeba říci, že není pro toho, kdo nemá ochotu se svým životem něco udělat. Tedy pro pasivní konzumenty informací (mimochodem jsou tam i se svými motivy k “rozvoji” popsaní a skvěle to odpovídá skutečnosti). Mě mimo jiné velmi pomohlo uvědomění o tom, jak kompromisy ve vztazích nefungují a proč je stále děláme. A návazně kapitoly o partnerech svého levelu. Novátorství je těžká cesta, proto za mne palec nahoru. Chápu, že lidé toužící po tradičních přístupech a mnohokrát vyřčených pravdách, jsou vůči knize v opozici. Po přečtení knihy, ale vnímám, že i to je naprosto v pořádku. Každý máme své. Jsem rád za to, že zde jsou takoví autoři.

Lumír23
29.04.2021 3 z 5

Dávám nízké hodnocení, neboť nejsem plně přesvědčený o platnosti uvedených pravd. A co je horší, když čtu reakce dam, kniha jim pomohla, mají ji jako mantru, ale kniha vás vede jen kousek po cestě života, říká že máte nějak jednat ze zřetele na své já, ale chybí zde prvek protistrany. Pokud oba budeme jen já, nikdy se už nedostane na my. V knize je asi správně řečeno např. že každý má mít právo říct ne, ale není zde řečeno a nebo spíše zdůrazněno, že je velice potřebné přehodnocování svých ne. Mimo jiné, hovořím o partnerských vztazích, které již probíhají a mají problém. Žena i muž se mohou z knihy poučit, chlap ji ale nevezme jako dogma, žena ano. V tomto ohledu, mi přijde kniha nedotažená, vlastně i nebezpečná. A mimo to, je super že se autorský pár našel, ale to také může být to nejúžasnější, co se v knize nenajde a také to tam autoři nepřenesou, protože lakonické - mít kliku na partnera - knihu neprodá.

VeronikaNika78
20.04.2021 5 z 5

Za mne pecka. Tato kniha mi hodně otevřela oči. Skvěle napsané, není to kniha pro jedno přečtení. Vím, že se k ní budu vracet a k určitým pasážím obzvláště. Je to taková podpůrná berlička pro lepší život. Děkuji

Petračte
20.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Vede člověka ke vztahu k sobě. Žádné návody na vztah v deseti krocích, které jsou všude. Žádná zbytečná omáčka. Mám dost načteno a toto mě nadchlo. Ukazuje směr, kde se opravdu dá řešit problém partnerství a kde taky vzniká - u sebe. Můžete procházet desítky vztahů, nebo se trápit třicet let v jednom, ale když toto nepochopíte, tak se nepohnete. Mě s tím tato kniha pomohla. Doporučuji!!

Abia
06.04.2021 4 z 5

Dostala jsem, co jsem čekala a jsem spokojená. Návod nám asi někdo těžko dá, když to musíme najít v sobě, každý jsme jiný. Někdy jsou to opravdu zajímavé názory, které si člověk do sebe uložil jako "pravdu". Tato kniha může pomoci pochopit ten proces.