Smrtonoš

Smrtonoš https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47619/bmid_smrtonos-2SO-47619.jpeg 4 225 23

Hrůzné zakončení spiritistické seance, záhadné volání o pomoc u golfového hřiště, tajemný zánik ženského kláštera za první světové války v Belgii, pochmurná atmosféra strašidelných domů, mrtvý ovládající duši živého… Zřejmě v žádné jiné knize se královna zločinu nepřiblížila nadpřirozeným silám tak jako v této dvanáctce příběhů z roku 1933. Soubor Smrtonoš, pro nějž se v češtině vžil též název Ohař s cejchem smrti, korunuje jedinečná detektivní historie Svědkyně obžaloby, která se dočkala řady adaptací (úspěšná autorčina divadelní hra Svědek obžaloby, v češtině vydaná pod názvem Korunní svědek, měla premiéru o dvacet let později, neméně známé je rovněž filmové zpracování režiséra Billyho Wildera z roku 1957 s Marlene Dietrichovou v jedné z hlavních rolí). Kdo se nespokojí jen s nejslavnějšími případy Agathy Christie a chtěl by poznat její mistrovské dílo i v těch nejtemnějších zákoutích, tomu by neměla tato pozoruhodná povídková sbírka chybět v knihovně. Nejen proto, že ji lze považovat za hold nesmrtelnému A. C. Doylovi, vyznavači spiritismu a duchovnímu otci Sherlocka Holmese.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Knižní klub

The Hound of Death , 1933

Bigrambo
10.05.2011 4 z 5

Nejlepší povídkou celé knihy je Svědkyně obžaloby, podle které Agatha Christie napsala divadelní hru, která se stala předlohou pro skvělý film (s českým názvem Svědek pro obžalobu nebo také Svědek obžaloby) režírovaný Billym Wilderem!

LenaBil
23.03.2011 5 z 5

Mě osobně tato kniha bavila velmi a rozhodně bych neřekla, že to jsou historky z podsvětí. Samozřejmě je to otázka vkusu. Ačkoli se Smrtonoš trochu vymyká autorčinu žánru, je z mého pohledu perfektní sbírkou povídek.

derminator
04.02.2011 2 z 5

Nejhorší kniha od Agathy absolutně mě nebavila! Nemám rád historky z podsvětí!