Smrtná zima

Smrtná zima https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248281/bmid_smrtna-zima-248281.jpg 4 386 108

Smrtná zima série

Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít. V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. Emmeline ví, že vydat se mimo osadu je přísně zakázané, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji na zapovězenou cestu. Když zůstane tady, čeká ji manželství, o které nestojí, a život vedle kluka, jehož nemůže mít. Ale venku? Malmaci číhá a zima se blíží... Smrtná zima je první díl ohromující nové young adult série, která se bude líbit všem fanouškům knih Hunger Games a Labyrint: Útěk i milovníkům spisovatele Patricka Nesse.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Winterkill , 2014

šneki
08.07.2016 4 z 5

Nechybí tu akce ani láska, i když o kvalitě toho druhého by se dalo diskutovat. Na konci každé kapitoly jsem byla ještě více napjatá než předtím a díky tomu jsem knížku přečetla za necelé 2 dny. A občasná francouzština byla rozhodně plus, alespoň pro mě. Celkem mě teď zajímá jak vypadá francouzská verze knihy.

FlakeWhite
11.06.2016 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Je pravda, že ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak už dobylo super. Celou knihu panuje taková tajemná nálada, že jsem si připadala na podzim uprostřed lesa.

Calie
11.06.2016 4 z 5

Dlouhou dobu jsem se rozhodovala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Tu čtvrtou jsem nakonec dala díky obálce, která mě na první pohled zaujala, jinak by si kniha zasloužila jenom tři. Za obálku dávám palec nahoru.

Samotný příběh je takový pohodový, nejde moc do detailů. Poslední dobou jsem dost vysazená proti hlavním hrdinkám, které si furt na něco stěžují, litují se a dělají ze sebe černou ovci. V závěru knihy jsem dostala alespoň malou naději, že v dalším díle nebude polovina knihy jenom o tomhle. Myslím si, že by určitě stálo za to příběh více propracovat, více si s tím vším pohrát. Jen tak lehce by tak nezapadl mezi ostatní knihy tomu podobné. Na můj vkus možná trochu málo zvratů... dalo by se říct, že pár jich tam bylo, ale jen takových těch "aby se neřeklo".
A minulý čas? Ten mi nevadí... spíše naopak :-) Dokážu se pak lépe dostat do příběhu a prožívat ho s hlavní hrdinkou :-)

Šanci tomu určitě ještě dám a uvidím, jak se autorka rozjede v dalším díle.

Alena_S
24.05.2016 4 z 5

Kniha je to pěkná, i když zápletky nikomu, kdo už z žánru něco zná, nic moc nového nenabídnou. Aspoň jsem zavzpomínala na Les rukou a zubů, místy se mu to podobá. A co mají všichni proti přítomnému času - já podle toho volím, když se nemůžu rozhodnout, jestli něco číst nebo ne, a díky němu vím, že u knížky neusnu :-)

Terinka14
24.05.2016 4 z 5

Hezká knížka. Děj nebyl nijak zvlášť rozmanitý a napínavé to bylo opravdu jen chvílemi, ale ta atmosféra. Ta mě dostala. Celé to bylo zahalené takovým chladným pláštěm tajemna. Podle mě název knihu zcela vystihuje. Doporučuji a další díl si určitě přečtu.

Sárious
10.05.2016 2 z 5

Nic moc..

Kniha mě do poloviny vážně nudila a myslela jsem si že ji zavřu a nedočtu. Druhá polovina se mi líbila ale stejně to nebylo až tak dobré a konec ten mě taky zklamal.

Kniha pro mě byla velké zklamání.

Zmrzlina
04.05.2016 5 z 5

Úžasná knížka doporučují všem .

CastorexCZ
25.04.2016 5 z 5

Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Kniha mi svým způsobem připomíná hlavně Divergenci a Labyrint: Útěk. Doporučuji všem.

tynkash
23.04.2016 2 z 5

Občas jsem se vážně nutila to číst, ale zajímalo mě jak to vlastně celé bude se záhadou ztracených. :)

Princezna22
30.03.2016 3 z 5

Kniha má úplně luxusní semišovou obálku... Příběh sám o sobě už zas takový povedený není..ale neurazí.. U posledních asi deseti strákach sem se ale začala tak šíleně nudit,že jsem málem knihu odložila..a panebože proč v každý knížce je milostný trojúhelník a gay?!!!

Lumine
21.03.2016 3 z 5

Dost průměrné. Kniha neurazí, ale ani nepřekvapí.
Je to jak kdyby někdo napsal osnovu pro YA a poslal ji tady spisovatelce.
- Hlavní hrdina je pěkná rebelka, které se každou vteřinu za něco lituje a má jednu vadu, na kterou odkazuje celou knihu.
- Milostný trojúhelník.
- Kamarád gay.
- Zlá vláda.
- Trilogie.

Všechno jak přes kopírák. Styl psaní je ovšem pěkný a délka (i když by snesla o pár stránek méně), ale také v pořádku.

mayinka
15.03.2016

Emmeline je prvni dil fantazy serie, ziskala chlapce, prsten a zivotni cestu :) tak uvidime, jak se to rozbehne v pristim dile.

bosorka
11.03.2016 2 z 5

Jako většina knih s podobnou tématikou se i Smrtná zima čte hodně rychle. A jak je rychlá, tak jede hodně po povrchu. Pro mě naprosto předvídatelný děj, zápletka slaboučká jak nemocniční polívka. Charaktery jsou podivně vykonstruované, ne moc uvěřitelné (nejvíc "cože" dojmem pro mě byl bratr Stockham), přitom by se daly vystavět daleko komplikovanější a neprůhlednější. Pořád jsem v něco takového doufala a čekala na to celou knížku, že se děj zatočí trochu do vrtule a zamotá se, že postavy nebudou tím, čím se zdají být. Ale bohužel k tomu nedošlo, takže konec knihy jsem už jen lehce prolétla. Zvlášť snové pasáže, kterými si autorka pomáhala, když už nevěděla kudy, mě trošku iritovaly. Ale jako relax na vypnutí dobré. A oceňuji obálku, ta je fakt krásná.

Anoell
06.03.2016 2 z 5

Jako první věc bych chtěla zmínit to, že mé hodnocení je spíš 2,5 *, ale ne dost silných, abych mohla dát tři.
Nejdřív mě na knize zaujala obálka, která je fakt luxusní... Jenže pak jsem ji otevřela. Prvním problémem byl přítomný čas. Snesu ho a zvyknu si, ale minulý je prostě lepší. Za další samotná Emmeline... Bůhvíproč jsem si ji nedokázala představit s tmavou kšticí. Prostě pro mě byla blondýna. A tak hrozně nesympatická... Opravdu. Navíc způsob, jakým pohlížela na ostatní postavy. V jistých chvílích jsem chtěla mít bratra Stockhama ráda, jenže kvůli jejímu smýšlení to prostě nešlo. Taky nechápu, co na ni ti muži viděli, opravdu ne.
Někdy v polovině mě to začalo fakt bavit, že jsem se na čtení vždy těšila, ale čím blíž konec byl, tím víc jsem se do toho musela nutit. A samozřejmě je tu vidět i inspirace v jiných dílech. Teď jsem ráda, že to mám za sebou, a další díl si zřejmě nepřečtu.

P.S.: Obvykle miluju popisování krajiny, zde mě to ale vyloženě uspávalo.

Kllara
05.03.2016 2 z 5

Kniha mě bohužel nebavila, byla to opět jedna z mnoha průměrných knih, které jsem za svůj život přečetla. Neříkám, že byla špatná, každého baví něco jiného... ale pro mě Smrtná zima postrádala smysluplný děj. Ano, nějací Ztracení, zamilovaný příběh, ale... pak se zarazím a řeknu si... tohle bylo celé? Ani hlavní postava mi nebyla příliš sympatická, vlastně nikdo z celé knihy mě příliš nezaujal.

Aby však můj komentář nebyl tak negativní, musím pochválit alespoň tu krásnou obálku... jak atmosferické.

Zmrzlina
02.03.2016 5 z 5

Knížka mě bavyla .:)

Lenka.Vílka
18.02.2016 2 z 5

Knihu jsem si půjčila z knihovny, ale až doma jsem zjistila, že jí nejspíš nedočtu. Jak to tedy dopadlo? Přečetla? Nepřečetla?
Na obálce stojí, že se kniha bude líbit fanouškům Hunger Games (četla jsem, nejsem 100% fanda) a Labyrintu (rozhodně nejsem fanda) a milovníkům knih Patricka Nesse (nic od něj jsem nečetla). Obsahem kniha připomíná Vesnici (film, který je tak brutálně nudný, až jsem měla pocit, že sleduju "Znamení 2", film, o kterém jsem se do té doby domnívala, že jeho laťku nudnosti nic nepřekoná) s kombinací knihy Les rukou a zubů (kniha, kterou jsem dočetla jen tak tak a půjčila kamarádce...napořád). Ale jsem silná žena, která se nebojí výzev. Začala jsem číst.
Začalo to psaním v přítomném čase, které toleruju pouze v případě dechberoucího (tady se to nedostavilo) příběhu, který zvládne dostatečně upoutat mou pozornost, až se na onen přítomný čas nesoustředím. První polovinu kniha udržela mou pozornost, protože jsem doufala, že to bude lepší. Překvapko!...Nebylo. Druhou polovinu jsem přeskakovala a dočetla jenom proto, že jsem v poslední době nedočetla tolik knih, až to hezký nebylo, a chtěla jsem vyrovnat skóre přečtených/nepřečtených knih. Tohle bylo donucené a vymučené přečtení. Každý den nemůže být ale posvícení.

maky11
07.02.2016 odpad!

Moc mě to nebaví. Ne ten příběh, ale že autorka vypráví v přítomném čase. Třeba místo "usmála jsem se na něj" musí napsat "usmívám se na něj".... to je trochu divný ...

Jekysek
31.01.2016 3 z 5

Zpočátku fajn, slibný nápad, zajímavá hlavní postava, prostředí...
Ale pak to přišlo. Proč jsou ve většině knížek milostné problémy? Jistě, Stockhamova nabídka je dobrým katalyzátorem na další události, ale že zrovna v té době se Em zalíbí Kane? Ale no tak...
Takže, jdeme dál. Postavy nejsou moc rozepsané, na druhou stranu v takovéhle společnosti asi na zájmy a sny není moc prostoru.
Em se mi líbila, jako holčina která má zajímavou rodinnou historii, poskvrněná, chce objevovat svět za zdmi... A to je asi všechno. Nic víc na ní není. Čekala jsem, že se dozvím něco víc, ale ne. I když je vlastně ještě dítě, tak jí to odpustím.
Zkrátka - očekávání, propagace, úžasná obálka, to všechno nasadilo laťku, na kterou kniha samotná nedosáhla.

gabice4
25.01.2016 3 z 5

Začetla jsem se až na konci knihy. Ale další díly si určitě přečtu......už vím o co jde, takže se mi možná bude kniha líbit hned od začátku.

2015  72%Smrtná zima
2016  74%Temná tání