Smrtná zima

Smrtná zima https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248281/bmid_smrtna-zima-248281.jpg 4 386 108

Smrtná zima série

Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít. V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. Emmeline ví, že vydat se mimo osadu je přísně zakázané, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji na zapovězenou cestu. Když zůstane tady, čeká ji manželství, o které nestojí, a život vedle kluka, jehož nemůže mít. Ale venku? Malmaci číhá a zima se blíží... Smrtná zima je první díl ohromující nové young adult série, která se bude líbit všem fanouškům knih Hunger Games a Labyrint: Útěk i milovníkům spisovatele Patricka Nesse.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Winterkill , 2014

SabrinaCZ
04.03.2017 5 z 5

Naprosto úžasná, tajemná, strhující knížka se studeným, zimním nádechem. Začátek sice trochu nezáživný ale ke konci velmi napínavé. Docela dost často jsem přemýšlela o tom, jaká by byla tato knížka ve filmovém zpracování. Rozhodně doporučuji si ji přečíst.

Ronnie68
27.02.2017 3 z 5

Bohužel jsem tuto knihu nedočetla, protože jsem moc neměla času a moc jsem se nedokázala prokousat přes začátek ... tak snad později ..

Glimmer
21.02.2017 4 z 5

Musím se přiznat, že na knize mě jako první zaujala obálka. Pak jsem si přečetla o čem je a rozhodla se, že do toho půjdu.
Knížka mě bavila od začátku i přesto, že rozhodně není nějak akční a napínavá. Děj byl vcelku zajímavý a stále se měnil můj pohled na jednotlivé postavy, jak se s příběhem vyvíjely. Očekávala jsem mnoho více akce, boje, napětí, ale bylo to spíše dost romantické. To mi ve výsledku ale vůbec nevadilo.
Jediná věc, která mi překážela, byly věty ve francouzštině, jež občas zůstaly nepřeložené a jejich význam nevyplynul z kontextu.
Nakonec je to ale velmi líbivá, jednoduše napsaná, oddychová kniha s lehce tajemným dějem.

Hodnocení: 80 %

židlička
30.01.2017 3 z 5

Kniha mě zaujala svou obálkou a různými recenzemi, ale přesto mi tam něco chybělo, později jsem se do čtení musela nutit.

Twerka
22.01.2017 2 z 5

První co mě na této knize nadchlo byla obálka a později její recenze. Byla jsem natčená že vyšla tato kniha, která byla přirovnávána ke knižnímu vydání Hunger Games. A to byla chyba. Byla jsem tak moc natčená, ještě před přečtení. O to víc jsem po jejím dočtení byla zklamaná. Kniha je to dobrá. Příběh taky dobrý. Ale moc mi to nesedlo. Něco mi tam chybělo. Něco, co by mě vtáhlo do děje. Po půlce knihy jsem se musela nutit abych knihu dočetla. Snad druhý díl bude lepší.

venacava
16.01.2017 3 z 5

Nápad dobrý, kniha se četla dobře, ale přeci jen něco málo mi chybělo. Další díl si přečtu, protože mě zajímá jak to bude pokračovat dále, ale nemám potřebu se po něm ihned vrhnout jako u jiných vícedílných knih. Souhlasím se Zrzavá_Tereza kniha mi připomínala námět filmu Vesnice.

Alex.Barunka
15.01.2017 2 z 5

Váhala jsem jaké udělit hodnocení, no nakonec jsem dala tři hvězdičky, ale je to spíše tak 2.5.
Fakt, že se jedná o prvotinu je patrný snad v každé kapitole. Příběh za moc nestál a neustále jsem čekala na to, až se dozvím, co se v tomto světě vlastně stalo, že tak lidi žijí a nemají na výběr. Ten nedostatek informací to všechno pohřbil. Atmosféra na duhou stranu byla vykreslena obstojně, ale s tím kontrastuje bláhová hlavní hrdinka, která opravdu na moc neměla.
Nicméně stylem psaní to nebylo špatné, autorka sice ještě není pořádně vypsaná, ale společně s krásnou hostovskou obálkou, to bylo asi tak vše, co drželo příběh nad vodou. V knihovně na mě čeká druhý díl, snad bude stát za to, alespoň o trochu více.

Channach
11.01.2017 4 z 5

Hodně dobrá dystopie. V aktuálních -20 stupních docela aktuální. Některé věci se mi líbily moc, jiné méně. Dala bych 4,5*, ale jaksi nemůžu. Link na recenzi na Chrudimce je v záložkách.

bara1172002
04.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Zaujala mě hned jen podle obálky. Příběh byl napínavý a nedal se předvídat, jako u spousty jiných knih. Čekala jsem, že tam bude víc smrti, ale vyrovnaly to zajímavé myšlenky. Těším se na pokračování.

delatrix
04.12.2016 3 z 5

Knížka mě dost zklamala. Čekala jsem tam tedy rozhodně víc napětí. Jedná se o příběh tak pro náctileté. Na můj vkus tam ovšem bylo až příliš náboženských odkazů a děje kolem toho.

Natyyy4444
23.11.2016 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a také mě zaujala obálka. Chtěla jsem si přečíst něco méně romantického, kde bude více té akce. Smrtná zima mi to všechno uskutečnila. Je to skvělá knížka, která vás nenechá spát. Potřebovala jsem číst a číst, abych věděla, jak to dopadne. V knížce panovala úžasná atmosféra, taková tajemná, ale přesto se špetkou romantiky. Prostě jedním slovem vážně skvělá kniha. Doporučuji všem!

Zrzavá_Tereza
06.11.2016 1 z 5

Za mě nudné... námět skvělý, tak trochu mi připomínal film Vesnice, ale strašně málo rozvinutý... Stačilo by trošku víc akce, nějakou pointu... Ke konci jsem se musela nutit to dočíst. Další díl číst rozhodně nebudu.

Twotika
05.11.2016 5 z 5

Tahle kniha mě oslovila svým názvem a obálkou. Sice se říká, že se nemá kniha soudit podle obalu, ale prostě jsem neodolala a teď jsem opravdu ráda, že může zdobit mou knihovnu. Hezky se mi četla a až do konečného rozhodnutí jsem opravdu netušila, jak to skončí. Opravdu doporučuji.

Didi
06.10.2016 3 z 5

Za mě 3 hvězdy. Ne, proto, že by to bylo takextra průměrné. Líbilo se mi to, i když si myslím, že v rámci daného žánru jsem četla i lepší. Upřímně doufám, že některé věci budou vysvětleny v pokračování, přišlo mi tam až moc naznačování a málo vysvětlování. Za to strhávám jednu hvězdu. Druhá jde za přítomný čas - není to samo o sobě špatné, ale dost tam potom chybí možnost děj urychlit a zdramatizovat. Celkově to na mě ale působilo dobře a pokračování se nebráním.

Airin
07.08.2016 3 z 5

Tato kniha je příjemnou oddechovkou na prázdniny.
Celá kniha je čtivá a takřka okamžitě vás vtáhne do děje. I přesto musím knize pár věcí vytknout.
Těšila jsem se na Smrtnou zimu. Myslela jsem, že když se takto jmenuje i název knihy, bude se řešit především příchod Smrtné zimy a její následné přežívání, ale opak je pravdou. V knize se o Smrtné zimě mluvilo pouze na začátku knihy a poté jste už o ní nikdy neslyšeli. To je podle mě velká škoda, protože toto téma by se dalo tak krásně rozvinout!
Sem tam se vyskytne nějaký ten akční moment, ale dohromady kniha plyne velmi poklidně, prakticky se zde téměř nic moc neděje.
Finále bylo velmi slabé. Žádný boj, žádná pořádná akce, prostě nic. Proplouváte příběhem, kde se skoro nic neděje.

elis0383
04.08.2016 2 z 5

no, abych pravdu řekla, touto knihou jsem se prokousávala velice dlouho. Nápad dobrý, ale mě se to četlo fakt hrozně a ještě k tomu ufňukaná hlavní hrdinka, která trpí určitým masochizmem. za mě teda bohužel 2* :(

YuuMitsuko
03.08.2016 3 z 5

Kniha se dobře a rychle čte, nezdržuje se zbytečnými popisy nebo odbíháním od hlavního děje.
Co jí musím vytknout je na druhou stranu velký nedostatek informací. Představuje nám místo, město, kde se všichni bojí vyjít za hradby. Občas sice Emmeline pronese něco o jeho historii a co je dovedlo až sem, ale je toho málo a o takovém světě bych si ráda udělala lepší představu, navíc mi není zcela jasné, jestli se tento příběh odehrává v našem světě nebo v nějakém smyšleném ( i ve smyšlených světech může být angličtina a francouzština).
Taky mohla autorka věnovat méně stran popisů jak se Em potlouká kolem různých kluků a neví co si o každém myslet a chvíli je s tím a chvíli s druhým, upřímně, vůbec mě to nezajímalo. Nebo alespoň ne tolik, jako třeba co má ten zpropadenej vůdce za problém, popřípadě mohla Em více riskovat a potloukat se místo kolem Kanea a Toma a vůdce třeba někde po lesích.
Nakonec, celá knížka mi až příliš nutila pocit, že čtu znovu Hlas nože od Patricka Nesse, což myslím není úplně dobře.
Ale přes to všechno, se mi ta knížka líbila a užila jsem si čtení každé stránky.

subisi
27.07.2016 5 z 5

Naprosto úžasná knížka s krásným přebalem. Měla jsem ji přečteno tak rychle, jak se jen dalo. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

EllenQa
20.07.2016 3 z 5

Čekala jsem od toho asi víc nebo nevím čím to je, že mě ta knížka víceméně nezaujala. Přečtenou jsou ji měla docela rychle, ale po přečtení ve mně nezanechala nic..Jako bych ji nečetla. Nápad dobrý, milostný příběh taky, ale i tak mi tam něco chybělo...není to špatná knížka, ale žádný zázrak od toho radši nečekejte..

luciefeix
17.07.2016 3 z 5

Kniha byla darek a vubec jsem nevedela co cekat ale nepředvídalené , nebylo to spatne , zase jiný svět , pripomínalo mi to Neslyšno od Richelle

2015  72%Smrtná zima
2016  74%Temná tání