Smrtná zima ekniha

První díl nové young adult série. Patnáctiletá Emmeline žije v osadě uprostřed hlubokých hvozdů, v puritánském společenství zcela odříznutém od okolního světa. Nehostinný kraj sužují kruté zimy a za hradbami číhá děsivý nepřítel. Jedinou nadějí na přežití je zůstat uvnitř. A dodržovat přísná pravidla rady. Emmeline ví, že vydat se mimo pevnost je zakázáno, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji ven na zapovězenou cestu. Už kdysi na ni vstoupila její babička, která za to tvrdě zaplatila. Přijme-li dívka od jednoho z členů rady nabídku k sňatku, mohla by jméno své rodiny očistit. Jenže její srdce touží po někom jiném. A sny stále volají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267025/smrtna-zima-267025.jpg 3.6301

Smrtná zima (1.)

Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno: (ekniha), Host

Kniha Smrtná zima

s1ombrehimawari

Kniha se velmi rychle četla. Postavy byly průměrné. Francoužština mi tam docela vadila, jelikož neumím ji ani za mák. Kniha předstírala velkou akci, ale pak z toho byl vždycky houbeles. Občas mě štvaly často opakované výrazy. Jinak mě vyhovovalo prostředí, kde se děj odehrával.

ThrisaManx
29.12.2018

Od knihy jsem vůbec nic nečekala, a vzhledem ke spíše negativním recenzím jsem možná očekávala, že se mi kniha líbit nebude. Ale líbila! A nerozumím těm negativním názorům, protože kniha byla skvělá. Co mi vadilo, byla francouzština. Já francouzsky neumím, a i když to pak bylo přeloženo, stejně mě to iritovalo. Další věcí, která mi trochu vadila, byla absence jakékoli akce. V knize se v podstatě nic závratného nedělo, a když už se k nějaké akci schylovalo, tak to byl jen planý poplach. Na druhou stranu nemusím knihy, kde se pořád něco děje jen proto, aby autor dokázal udržet čtenářovu pozornost.
Naopak se mi líbilo, že hlavní hrdinka nebyla žádná Mary Sue, ale obyčejná holka, která byla stejně vyděšená jako bych byla na jejím místě já. Celé prostředí mi přišlo originální a příběh byl napsán velice hezky. Já byla spokojená a těším se na další díly.

Anett13
26.12.2018

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila, ale bylo to zklamání. V knize se pořád dělo to samé a čekala jsem na nějakou akci. Strašně dlouho mi ji trvalo přečíst, až jsem přemýšlela jestli to má vůbec cenu dočíst.
Ještě přemýšlím jestli dám dalšímu dílu šanci.

RemiBlack
09.11.2018

2018/55
Zklamání. Sice mi nevadila francouzština, protože trochu rozumím, nicméně to na věci nic nemění. Hlavní hrdinka (bohužel stejně jako ostatní postavy) mi byla od začátku hrozně nesympatická (se svým přístupem "zranit sebe přece není vzpurnost" - no kde to jsme?), další Mary Sue trpitelka... A ten milostný cosi-úhelník mi taky lezl na nervy.
Postava Toma, kterého jsem si asi oblíbila nejvíc oproti tomu téměř nevystupuje. Někdy se prostě stane, že charaktery nejsou dobře zvládnuté - a pak to jistí zajímavá zápletka. Ale tady se nepovedlo ani jedno.

(Jinak kniha "Bestie je zvíře" má velmi podobnou atmosféru, ale za mě je mnohem lepší. Chcete-li si tedy spravit chuť, doporučuju k přečtení.)

carollfu
26.06.2018

Srážím body za francouzštinu v knize a za zhruba prvních 200 stran, jednalo se pořád o to samé dokola, až u Ztracených mě to začalo bavit... Líbilo se mi prostředí, bratr Stockham (byla ho škoda) a nápady s Rozcestím a Očistnými vodami. Dalšímu dílu asi dám ještě šanci. 3*

wildXchos
25.06.2018

Úplně jsem se zamiloval do prostředí této knihy. Tahle autorka má opravdu talent. Někdy bylo chování postav velmi předvídatelné, ale jindy zase ne. Všechno je promyšlené úplně dokonale a místa jsou úžasně popsaná. Francouzština na některých místech ještě vylepšuje výslednou atmosféru a u podstatných věcí je napsáno, co to znamená. Emmeline si sice pořád na něco stěžuje, ale je v situaci, kdy na to má úplné právo.

Denisa153
11.05.2018

Děj o dívce, která žije v "sektě" kde se všichni bojí (v podstatě jsem noc nepochopila čeho) ještě celkem ušel. Občas jsem měla hroznou chuť Em vytáhnout z knížky, pořádně ji proplesknout a vrátit zpět. Jedna z mnoha věcí, které mi vadily byla francouština v knížce. Copak musím umět francouzky pro přečtení? Postupně jak jsem se knížkou prokousávala jsem se stávala stále více alergičtější na pojem bolavá nebo chromá noha. Ano všichni jsme pochopily, že Em má bolavou nohu, ale nemuselo to být řečeno v jedné kapitole asi 100x.
Další díly určitě číst nebudu.

ondras666
14.04.2018

Kniha řekl bych ze žánru "neurazí, ale ani nenadchne". Autorka se snažila dle mého zkombinovat několik různých odkazů a světů. Nějak jsem měl pocit, že čtu knihu o sektě přistěhovalců, kteří žijí v uzavřené komunitě jako "Dervišové" a vyženou Indiány a snaží se zahladit všechny stopy. Do toho pak milostný trojúhelník, chabé rozpracování postav a pro mě lehce otravná Emmelin a její noha.
A co mě iritovalo na knize nejvíc, byly dialogy ve francouzštině. Jako pro přečtení této knihy musí umět člověk francouzsky?

petrzel
02.04.2018

Kniha se mi líbila ,začátek byl pomalý ,ale od půlky jsem se už nemohla odtrhnout . Jdu na další díl

andrea4315
26.03.2018

Nebylo to špatné, mám ráda tento typ příběhů. Jen mě to nějak nezasáhlo, moc jsem to neprožívala, nevtáhlo mě to a přitom to je ich-forma a stejně jsem to vnímala jen jako divák. A taky mi i trochu chybí informace, kde se vlastně příběh odehrává, vůbec netuším jestli jsme na jiné planetě nebo na Zemi.

XenasChakram
17.09.2017

a mě se to líbilo. trochu něco jiného. Děj ubíhá a než se nadějete máte dočteno

Prey
25.08.2017

Komentář obsahuje mírné spoilery. Atmosféru to chvílemi má, ale celé je to příliš regionální (použití angličtiny a francouzštiny od kanadské autorky), romantické (obyčejný milostný trojúhelník), jednoduché (nepropracovaný fiktivní svět), neoriginální (film Vesnice a tucet jiných knih), slabé (literárně přinejlepším průměrné) a etno (podivná kombinace dystopie s indiánským odkazem). Marketing silnější než kniha. Další díly si odpustím. (Čteno v překladu Markéty Polochové.)

Galánečka
20.08.2017

Napínavý i originální příběh, který je zasazený do zajímavého a čímsi tajemného prostředí.

Nikoll2
12.08.2017

Osobně nemám v knihách moc ráda vyzdvižení a časté zmiňování určité víry, což se mi zde z počátku zdálo jako hlavní téma. Stačilo však přečíst o něco více stránek a názor jsem změnila.
Děj byl poutavý a podle mě i originální. Neměla jsem problém vžít se do pozice hlavních postav, což je pro mě velice důležité.
S chutí se vrhám na další díl.

Atita
02.08.2017

Pěkné a rychlé čtení.

TallulahBee
13.07.2017

Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Ne, že by byla tak skvělá, jen se čte sama, což je rozhodně plus. Příběh i postavy byly fajn, ale něco mi tam chybělo, jen si nejsem jistá co přesně. V každém případě se těším na pokračování, ke kterému se sad brzy dostanu :).

Domča666
05.07.2017

Nápad a příběh řekla bych, že byl dobrý. Ale je faktem i to, že děj postav se nijak nevyvíjel.. všechno bylo stále dokola a dokola. Emmeline se pořád starala o sovu poskvrnu starou někde 2 generace dozadu. Taky je škoda, že se nedostalo víc prostoru sestře Manon, myslím, že z ní by se dalo vytáhnout víc. Co se ovšem nedá popřít je, že se moc nedalo vyznat v postavách komu se dá vlastně věřit, kdo Emmeline zradí a kdo ne.. Kane mi tam celou dobu moc nezapadal.. najednou se objevil a do všeho se podezřele míchal, když pak padla zmínka, že se objevuje s radními, tak mi bylo jasné, že to nebude jen tak. Tom byl celkem v pohodě, ale na začátku jsem si myslela, že s ním bude Em všechno objevovat. Ovšem když se Stockham začal Em, tak otevírat, tak než se stala na nemilá věc s řekou na konci, jsem si vážně myslela, že nakonec skončí s ním, vezmou se a spolu budou objevovat okolní svět a vše se změní k lepšímu. No.. nestalo se :D Ale rozhodně budu uvažovat nad přečtením druhého dílu. Jo a docela hodně mi vadila francouzština. Myslím, že několik věcí mi tím uniklo a opravdu mě nebaví číst knihu s překladačem po ruce a když něčemu nerozumím, tak si to překládat. Kniha pak ztrácí své kouzlo kdy se začtete a nemůžete přestat. Tímto Vás to donutí čtení přerušit a překládat a to je pro mě otravné.

jan6775
21.06.2017

Nemusím moc fantasy ale celkem slušný příběh. Ještě má dvě pokračování, tak uvidíme.

LucyJec
25.05.2017

Docela dobré a rychlé čtení... Pořád jsem čekala, co se stane a.. no... vlastně se toho moc nestalo. Nebýt bratra Stockhama- kterému jsem fandila víc než Tomovi a Kaneovi dohromady-, tak bych to asi ani nedočetla. Nápad to byl dobrý, jen mi přišlo, že Emmeline pořád dokola omývala svou poskvrněnost -která mi mimochodem vůbec nepřipadala až takové drama, jako z toho všichni v osadě dělali.
Přišlo mi, že autorka se zbytečně snažila dát Emmeline s Kanem dohromady. Nevím jak vy, ale mezi nimi ta chemie prostě nebyla....
Jediné, co mi ještě trochu vadilo, tak to francouzština. Vím, že to mělo dokreslovat atmosféru národu, který hovoří dvěma jazyky, ale bylo to poměrně zbytečné...

Dakarianna
30.04.2017

Velmi neobvyklá a zajímavá knížka. Vadila mi akorát francouzština a délka knihy. Čtivost nebyla zrovna nejlepší, některé pasáže byly dost krkolomné, ale nápad skvělý.

Lucy07
17.04.2017

Naprosto úžasná kniha. Když jsem se ji poprvé snažila číst, tak mě nezaujala. Ale pak jsem si přečetla děj na zadní straně obálky a dala jsem jí ještě šanci. Kniha mě hodně ohromila a je to jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla.

Tesset
14.04.2017

Jak už tady bylo zmíněno, tak příběh, hlavně ze začátku, připomínal Vesnici. V podstatě za celou dobu se toho moc nestalo, příběh a postavy se nijak extra nevyvíjely, navíc ani jedna postava mi nebyla sympatická. Tak trochu jsem fandila Stockhamovi, aby se s Em vzali a pomalu otevřeli pevnost světu. Tohle už každopádně nikdy číst nebudu a další díly asi taky nepřečtu.

SabrinaCZ
04.03.2017

Naprosto úžasná, tajemná, strhující knížka se studeným, zimním nádechem. Začátek sice trochu nezáživný ale ke konci velmi napínavé. Docela dost často jsem přemýšlela o tom, jaká by byla tato knížka ve filmovém zpracování. Rozhodně doporučuji si ji přečíst.

Ronnie68
27.02.2017

Bohužel jsem tuto knihu nedočetla, protože jsem moc neměla času a moc jsem se nedokázala prokousat přes začátek ... tak snad později ..

Glimmer
21.02.2017

Musím se přiznat, že na knize mě jako první zaujala obálka. Pak jsem si přečetla o čem je a rozhodla se, že do toho půjdu.
Knížka mě bavila od začátku i přesto, že rozhodně není nějak akční a napínavá. Děj byl vcelku zajímavý a stále se měnil můj pohled na jednotlivé postavy, jak se s příběhem vyvíjely. Očekávala jsem mnoho více akce, boje, napětí, ale bylo to spíše dost romantické. To mi ve výsledku ale vůbec nevadilo.
Jediná věc, která mi překážela, byly věty ve francouzštině, jež občas zůstaly nepřeložené a jejich význam nevyplynul z kontextu.
Nakonec je to ale velmi líbivá, jednoduše napsaná, oddychová kniha s lehce tajemným dějem.

Hodnocení: 80 %

židlička
30.01.2017

Kniha mě zaujala svou obálkou a různými recenzemi, ale přesto mi tam něco chybělo, později jsem se do čtení musela nutit.

Twerka
22.01.2017

První co mě na této knize nadchlo byla obálka a později její recenze. Byla jsem natčená že vyšla tato kniha, která byla přirovnávána ke knižnímu vydání Hunger Games. A to byla chyba. Byla jsem tak moc natčená, ještě před přečtení. O to víc jsem po jejím dočtení byla zklamaná. Kniha je to dobrá. Příběh taky dobrý. Ale moc mi to nesedlo. Něco mi tam chybělo. Něco, co by mě vtáhlo do děje. Po půlce knihy jsem se musela nutit abych knihu dočetla. Snad druhý díl bude lepší.

venacava
16.01.2017

Nápad dobrý, kniha se četla dobře, ale přeci jen něco málo mi chybělo. Další díl si přečtu, protože mě zajímá jak to bude pokračovat dále, ale nemám potřebu se po něm ihned vrhnout jako u jiných vícedílných knih. Souhlasím se Zrzavá_Tereza kniha mi připomínala námět filmu Vesnice.

Alex.Barunka
15.01.2017

Váhala jsem jaké udělit hodnocení, no nakonec jsem dala tři hvězdičky, ale je to spíše tak 2.5.
Fakt, že se jedná o prvotinu je patrný snad v každé kapitole. Příběh za moc nestál a neustále jsem čekala na to, až se dozvím, co se v tomto světě vlastně stalo, že tak lidi žijí a nemají na výběr. Ten nedostatek informací to všechno pohřbil. Atmosféra na duhou stranu byla vykreslena obstojně, ale s tím kontrastuje bláhová hlavní hrdinka, která opravdu na moc neměla.
Nicméně stylem psaní to nebylo špatné, autorka sice ještě není pořádně vypsaná, ale společně s krásnou hostovskou obálkou, to bylo asi tak vše, co drželo příběh nad vodou. V knihovně na mě čeká druhý díl, snad bude stát za to, alespoň o trochu více.

Channach
11.01.2017

Hodně dobrá dystopie. V aktuálních -20 stupních docela aktuální. Některé věci se mi líbily moc, jiné méně. Dala bych 4,5*, ale jaksi nemůžu. Link na recenzi na Chrudimce je v záložkách.