Smrtka

Svět bez hladu, nemocí, válek, bídy. To vše se lidstvu povedlo. Zvítězilo dokonce i nad smrtí. Scythové jsou nyní jediní, kdo může ukončit jakýkoliv život a je jim přikázáno tak činit s cílem udržet objem populace pod kontrolou. První část strhující nové knižní série od Neala Shustermana, autora čtenářského hitu Bez šance. Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“. Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít… Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334111/smrtka-IMC-334111.jpeg 4.5949

Smrtka / Žatva smrti (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

ISBN:978-80-7549-734-5

Kniha Smrtka

Knihomolka97
včera

Dlouho jsem přemýšlela co k této knize napsat..no zkrátka jsem si potvrdila, že tohle opravdu není můj žánr, chtěla jsem to zkusit po takové velké chvále, ale nebavilo mě to, hlavní postavy nemastné neslané, děj zbytečně zdlouhavý a ani docela zajímavý konec mé hodnocení nějak nevylepší. Ale abych nebyla jenom zlá :-D tak nápad je to velmi originální.

Šíša

Velmi originální námět na knihu, dost se mi líbil. Velmi rychle se četla, v půlce jsem si musela na chvíli dát pauzu, ale pak ji dočetla jedním dechem během dvou dnů.
Líbila se mi na začátku zamotanost toho všeho (Citra x Rowan, Faraday ...) a pak s jakou lehkostí autor vše jednoduše zase rozmotal.
Knížka se mi hodně líbila, jde se rovnou na Nimbus :-)

MOmoMO

Pane jo, musím říct, že se s fantasy knihami roztrhl pytel a jenom dobře! Smrtka je fantasy s originálním nápadem a dost mě to baví!! Hurá na Nimbus

MaléZlo

Hodně dlouho ve mě knížka nezanechala tak zvláštní stopu, až jsem se cítila při čtení nepříjemně. Příběh je hodně originální, snad nepamatuju, že by se nějaká kniha ani vzdáleně podobala této.
Jsem mile překvapena, jak stylem psaní, tak i čtivostí. Moc se mi líbily zápisky z deníků Smrtek.
Kniha je tak dobře napsaná, že až do konce nevíte, jak vše skončí.
Všem vřele doporučuju!

1v8na

Kniha byla čtivá od první stránky. Byla poutavá a perfektně vymyšlená.
Celý promyšlený svět se mi líbil.
Nutila mě zamyslet se nad tím, zda a jak moc si vážím svého života.
Citra i Rowan mi byli sympatičtí. Oceňuji i doplnění částí z deníku kosení ctihodných smrtek.
Byly však i některé zákony, které se mi nelíbily - např. když tě přijde pokosit smrtka a ty se bráníš, zemře pak celá tvoje rodina- proč by kvůli zbabělosti jedince měly trpět a umřít všichni?
I přesto jsem velmi zvědavá a velmi se těším na druhý díl.

Teri01

Tím, jak byla kniha ze všech stran opěvovaná, jsem měla možná až přehnaně vysoká očekávání...i přesto ji však řadím mezi nejlepší knihy, které jsem kdy četla...nato, že se jedná o YA knížku, měla tahle opravdu hloubku a narozdíl od jiných YA děl se mi hned nevytratí z paměti...:)

katallinka

Z knihy jsem naprosto nadšená. Líbí se mi představa budoucnosti lidstva a zároveň zajímavý příběh plný citu a dechberoucích zvratů.

motokatty

Po delší době dystopická YA která mne zaujala. I když jsem si občas říkala, že vím jak se děj bude odvíjet dál, autor překvapil :) Kniha se čte sama a během četby budete zažívat různé pocity (od znechucení, přes nevěřícnost až po sympatie s hlavními hrdiny).
Po Hunger Games a Divergenci je to další dystopické dílo hodno zfilmování.