Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1964 455

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

Cress
18.06.2020 5 z 5

I když jsem si myslela, že první díl nepřekoná, překonala. Hlavně tím koncem.

Kukicka
16.06.2020 3 z 5

Ze bych z toho byla nejaka odvarena se rict neda. Dokonce jsem uvazovala o dvou hvezdach, ale ten konec to trochu vytahl. Pokud ma kniha pri tolika hodnoticich pres 90%, tak cekam naprostou pecku. Prvni kniha me zaujala a bavila urcite vic...

Rolada88
16.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Nimbus mi ze začátku dělal problémy naject na tempo jako u smrtky ale od půlky knihy až do konce to byla paráda řekl bych že dvojka od smrtky je asi ještě lepší čtení než smrtka taková . Dávám 100% těším se moc na třetí pokračování abych se dozvěděl jestli se citra a rowan dostanou z mořského dna

keselylenka
16.06.2020 5 z 5

Po pomalejším začátku jsem se trochu obávala, že tahle knížka bude trpět syndromem druhých dílů, ale naštěstí to tak nebylo. Finále za mě grandiózní a neočekávané. Už aby byl třetí díl.

Ivka14
10.06.2020 3 z 5

Na tuhle knihu jsme se tak těšila, všichni mi o ní říkali jak je to lepší než první díl, ale mě kniha nezaujala , tak jak první, což mě mrzí. Třeba si ji někdy přečtu ještě jednou a bude to lepší.

SONP
09.06.2020 3 z 5

No, tak v hodnocení tohoto dílka už s na rozdílu od prvního dílu ostatními přispěvateli na jedné vlně nepopluji. Snad proto, že kouzlo ústředního nápadu už od jedničky vyprchalo a nebylo nahrazeno ničím novým podobně zajímavým. Pravda, ponoříme se tentokrát hlouběji do organizace cechu smrtek a závěrečná právní procedura mě docela zaujala, ale Nimbus pro mě neměl žádnou ústřední dějovou linku, která by mne ke knize připoutala tou příslovečnou červenou nití. A tak mne ze všeho nejvíc bavily úryvky z Nimbových úvah na začátcích kapitol; co se psalo v kapitolách samotných mne nechávalo zcela chladným až do zhruba 3/4 knihy. A ten cliffhanger doutnající už od konce knihy, který zůstal nedokončený, je až přiliš okatým nalákáním na další díl, o němž nevím, zda ho budu číst. 60%

TerJac
05.06.2020 5 z 5

Původně jsem byla skeptická. Říkala jsem si, že první díl - Smrtku, to asi nepředčí, a měla jsem strach, že to bude takové to "násilné" pokračování. Ale omyl! Mě se snad Nimbus líbil ještě víc než Smrtka. Ano, ten konec ... ten mě ****al :D .... ale má být ještě třetí díl, u nás tuším ještě nepřeložen .... tak tam to teprve bude tooočo. Už se nemůžu dočkat :)

namornice
31.05.2020 5 z 5

“Idea, že by ti nejmoudřejší a nejsoucitnější lidé měli ukončovat životy, aby vyvážili nesmrtelnost, byla dokonalá myšlenka pro dokonalý svět.”

Temné a vzrušující pokračování Smrtky má malinko pomalejší rozjezd, ale ten konec!! Ten konec!!! Nebo spíš nekonec, že jo? A teď musím čekat JAK dlouho na pokračování? Ale začněme od začátku.
V druhém díle téhle dystopické trilogie nás Niel Shusterman opět pozýva do své dokonalé budoucnosti bez umíráni, válek a nemocí, kde neexistuje ani politika ani náboženství (tak trochu). Do fascinujicího světa, kde na jakékoliv zranění stačí pár nanitů ve vašem organismu, kteří se hned postaraji o utišení bolesti, kde můžete klidně skočit z mrakodrapu a po vašem velkolepém rozplácnutí přiletí ambudron, aby seškrábl, co po vás zbylo, a odvezl vás do nejbližšího oživovacího centra, kde vás dají za pár dnů do kupy - a vy jen zaplatíte pokutu. A až vás rozplácávání přestane bavit a zestárnete a zmoudříte, obrátíte list, je vám znova 25 a začnete znovu jako své mladší já, ale se zkušenostmi a moudrostí, kterou jste dosud nabrali.
Tento dokonalý svět řídí Nimbus, umělá inteligence, který samozřejmě opečovává a miluje celé lidstvo, ale přestože zánik civilizace dokáže vykalkulovat celkem na den přesně, on sám zabíjet nesmí. Možné přelidnění je proto kontrolováno Cechem smrtek, které sice mohou kosit a udržovat tak populaci v normě - aspoň zatím - ale ty zase nemohou vládnout.Cech smrtek I Nimbus musí koexistovat a přitom mít nulový kontakt.
Kniha je opět napsána velice poutavě a čtivě a k už známým postavám Citry, Rowana a smrtek Faradye a Curieové, přibývají další zajímavé postavy.
Zápisky z deníků smrtek nahradily v druhé knize myšlenky nebo spíš úvahy Nimba, ze kterých mi šel chvílemi mráz po celém těle a vstavaly vlasy na hlave.
Bavilo me odhalovat vic o informací o začátcich smrtek a stejně tak objevovat další regiony kromě Středomeriky. Líbilo se mi také, jak autor zakomponoval osud alexandrijské knihovny a další nové lokace - jako ostrov Trvalka někde uprostřed oceánu, kde umístil působiště Arcismrtek.
Trochu pomalejší rozjezd nahrazuje docela akční závěr, poslednich 100 stran jsem četla napjatá jak struna. A už samozřejmě netrpelivě očekávám ten třetí díl

Katania
28.05.2020 5 z 5

Opět povedené! Už se moc těším na další díl!

burg
28.05.2020 5 z 5

Výzva 2020. Nečekal jsem, že se z nejmocnějšího nadvědomí celého světa stane takový filosof - nezavání to ale trochu metafyzikou?
Také mě velmi bavily ty jemné detaily, plastičtější vykreslení hlavních postav, zkrátka vše, co dělá onen svět oním světem.. :)

kloin
27.05.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil mnohem více a zejména v závěru se posouvá do uvěřitelnější polohy. Docela se těším, co s tím udělá autor ve třetím díle.

Hanjimka
24.05.2020 4 z 5

Neskutečná fantasie autora, rozvedení postav, napětí a ten konec, no prostě super kniha. Už aby vyšel další díl v češtině.

theMarty
22.05.2020 5 z 5

Ten konec, to byla bomba.
Ještě, že třetí díl vychází už za měsíc, nemůžu se dočkat.

Adýsek
20.05.2020 5 z 5

(SPOILER) SPOILERY!
Do knihy jsem se pustila s velkým očekáváním, a tak jsem se trochu bála, jestli nebudu zklamaná...Jak jste ale asi mohli poznat podle mého počtu hvězdiček - nestalo se!
Vůbec nevím, kde bych začala.
Autor je originálnější a originálnější...Jeho myšlenka "Dokonalý svět", je opravdu působivá a donutil mě nad ní hodně přemýšlet. Hezky vykreslil psychiku hlavních postav. Menší kapitolky deníků smrtek z prvního dílu, vyměnil za myšlenky samotného Nimba...Bylo to velice zajímavé čtení - jeho pohled na to, že nemůže zasahovat do záležitostí smrtek, atd... Goddrada jsem nesnášela stránku od stránky víc...(koneckonců, to asi všichni...)
Na konci jsem se rozbrečela, protože ten byl opravdu dojemný...
Jsem hrozně zvědavá na další díl, mrzí mě, že musím čekat ještě měsíc!!! Ale zároveň se trochu bojím, aby to autor nezkazil...
Z celého srdce doporučuji!!!

TaLu
13.05.2020 5 z 5

Opět upozorním, že komentář obsahuje SPOILER, protože nevím, jak by bylo možné napsat názor na knihu bez vyzrazení některé klíčové, překvapivé myšlenky. Autor je natolik originální, že svým příběhem vyvolává emoce i zamyšlení. Jaký by byl svět bez smrti? Psychologie postav se rozvíjí spolu s dějem, nejprve pomalu, postupně nabírá na tempu, až vrcholí strhujícím závěrem, kde se ukáže, že smrt má mnoho podob a ani smrtky nejsou nesmrtelné.
Velmi ráda jsem se znovu ponořila do světa, který spisovatel vytvořil, s radostí jsem se potkala s osobami z prvního dílu a se zatajeným dechem je provázela na každé stránce. Úryvky z deníku smrtek vystřídaly tentokráte úvahy umělé inteligence, který nese jméno Nimbus. Bylo zajímavé sledovat, jak vývoj jeho „myšlení“ začíná obsahovat nespokojenost s lidmi jako takovými. Takže se nekoná překvapení – umělá vědoucí inteligence nás lidi ve všech dílech, které jsem přečetla, vždy po nějakém tom čase zavrhne jako nedokonalé a nepřizpůsobivé bytosti hodné vyhubení či převýchovy :o)
Jediné, co mi přijde nepravděpodobné, (ale to je jen můj osobní názor založený na osobní zkušenosti) je to, že se hrají hry Shakespeara, i když jejich emocím nikdo nerozumí, ale náboženství mimo jednoho splácaného ze všech směrů, nepřežilo.
Bez dohledu řízení společnosti Nimbem určitě zavládne chaos, takže kdo se v ponorce vydá hledat ?? Škoda, že na třetí díl si musím měsíc počkat.

DanaKa81
12.05.2020 5 z 5

tenhle díl se moc povedl nemám vůbec co vytknout. Svět byl popsán tentokrát docela barvitě a příběh v něm nabral na dynamičnosti, teď už nezbývá nic jiného než si počkat na další pokračování

janakincz
11.05.2020 5 z 5

Nejprve jsem chtěl knize udělit jen čtyři hvězdy (hlavně třetí čtvrtina knihy, tam to trochu zadrhávalo), ale po strhujícím závěru jsem hodnocení hned přehodnotil. Před autorem smekám!

iwosh
10.05.2020 5 z 5

Opět překvapivé zvraty :)

Andynka
10.05.2020 4 z 5

Mnohem lepší, jak první díl. Pořád se v knize něco děje, což jsem u prvního celkem postrádala. Líbí se mi zde především Nimbus.... jeho pochod "myšlenek".
Konečně jsem se i lépe dostala do světa smrtek, který mě opravdu fascinuje svoji originalitou. Naprosto nechápu, jak tohle dokázal někdo vymyslet.
Protože ten svět je jen lepší a lepší !
Zakončení knihy se za mě taky velmi povedlo. Člověk je hned natěšený na další díl.
Jediné, co bych u knihy vytkla... a to jsem zminovala i u prvního dílu, tak jsou akční scény.... za mě jsou slabě popsané... Opravdu se musím soustředit, abych od příběhu neutíkala myšlenkami jinam.... A to právě, i když to začíná být napínavé. Takže se musím hodně soustředit, aby mi příběh neutekl. A to u knih opravdu nemám ráda.

ivis77
10.05.2020 5 z 5

Uz vim, proc ctu serie, az kdyz jsou vsechny dily na svete... Tohle mi prece nemuzou udelat, chci treti dil HNED!
Smrtka i Nimbus jsou skvele, tesim se na dalsi.