Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1966 455

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

Mabie
24.05.2022 5 z 5

Tento díl považuji za daleko lepší než ten první - je čtivý, s dobrou zápletkou a využívá potenciál, který příběh má. Svět smrtek je stále stejně originální, naši staří známí jsou ještě pohotovější, záporáci otrlejší a všichni občas překvapí (ať už v dobrém nebo ve zlém). A samozřejmě Nimbus, glosující kdejaké pinožení lidstva, ten prostě nemá vadu.
To, co ze čtyř hvězdiček udělalo pět, byl konec. Vynikající! Nejenže nebyl prvoplánově “happyendový”, ale dokonce i rozesmál. Pořádná “velká rezonance”! :-)
Těším se na třetí díl.

kachnat
16.05.2022 5 z 5

První díl se mi líbil víc, skvěle se četlo.

Dusinof
06.05.2022 5 z 5

Opet skvele namluvena audiokniha a musim rict, ze tak dobre, jak je to namluvene bych si to asi ani sam neprecetl. Znovu tleskam Vasilovi za skvele cteni! Kniha jako takova... no majstrstych, co vam budu povidat, dej plyne, voda tece :-D ale vazne.. myslim, ze kniha se prijemne rozvinula, spravne se napina zapletka a konec skvele laka k poslechu(az bude) posledniho dilu. Musim rict, ze vsechny postavy jsem si oblibil vcetne tech zapornych. A Nimbus, to je jiny strelec.

jes09
14.04.2022 5 z 5

Za mě nadšení! Jestli se mi líbila Smrtka, tak Nimbus se mi líbil ještě víc! A co ten konec? Jsem ráda, že sérii čtu v době, kdy další díl je již na trhu! Za mě PECKA!

stanislav0373
13.04.2022 5 z 5

Audiokniha načtená Vasilem Fridrichem a Jiřím Suchým z Tábora - opět lahoda pro uši.

Možná půjdu proti proudu, ale mě se zdál Nimbus skvělý. Pokračování smrtky se rozběhlo krásně nelineárně, poznal jsem více aspektů fungování světa, nahlédl do myšlení Nymba... Možná se někomu může zdá býti natažené, ale na mě to působilo přesně naopak. Hltal jsem šíři světa, dokresloval si obraz společnosti, snažil se pochopit lidstvo... Ale jelikož nemám po ruce Zvon, je pro mě konec dosti trýznivý :-)

Inouš
13.04.2022 3 z 5

Po Smrtce jsem měl vysoká očekávání, která Nimbus bohužel nenaplnil. Ačkoliv to bylo pořád čtivé, nemělo to ono správné tempo a jiskru, jako první díl a děj se šíleně vlekl. 3 hvězdy jsou hlavně díky akcí nabitému konci.
Zvon snad opět nabere grády

Loriss
01.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Nimbus se mi hrozně těžko hodnotí, kdyby se dalo hodnocení rozdělit na dvě části - první 3/4 by měly 2 hvězdičky a poslední čtvrtina 5. Z té první části jsem si nejvíce jako postavu oblíbila Nimbus - nevím, jestli je to autorova genialita nebo bezradnost, když nejsympatičtější a nejvíce propracovanou postavou se stane umělá inteligence. Citra a Rowan jako postavy prostě stagnují, jak už tu někde zaznělo, linka nové postavy Toolivera byla zvláštní a zatím nikam moc nevedla, stejně tak mě v tomhle díle nudil příběh Faradaye.
Goddard je jednoznačně jedním z nejodpornějších knižních záporáků, ale už mě začíná štvát, jak mu všechno vychází, jeho znovuzrození i závěrečný "majstrštyk" mi přišel trochu přitažený za vlasy. Začíná mi pak připomínat vrahouna z béčkových hororů, který se vždycky na konci ještě probere, i když je prostřílený jak řešeto.
Ano, závěr byl epický, ale celé tak trochu na efekt, aby to šokovalo čtenáře a ždímalo emoce.
Za srdce mě tak nakonec nejvíc chytil osud Tygera, ze kterého mrazilo..

Kajetrina
20.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Ke konci jsem si říkala: " Klasický natahování děje"
A pak mě málem... Ten otevřenej konec. A proč zrovna Marie, moje nejoblíbenější postava. To snad ty autoři dělají naschvál... Proč když si nějakou postavu oblíbým tak musí umřít?
Jedinou útěchou mi je, že zemřela s gracií a Mariina smrt byla stejně impozantní jako její život.

PeťkaW.
17.03.2022 5 z 5

Po dočtení Nimbusu jsem se cítila stejně, jako když jsem marně hledala další stránky na konci Války za bílého dne od Bretta - frustrovaná, zmatená, na infarkt a hlavně totálně nas***! Shusterman je úplně stejný masochista. Nejdřív si vás hezky ukolébá až pomalu ke spánku (nechápala jsem, co mají všichni s těmi pěti hvězdičkami, vždyť se tu nic neděje a natahování děje dosahuje rovin opravdu kritických). Navíc většina postav tak nějak zvláštně stagnuje v nových pozicích, sžívá se svým postavením bez toho, aby něco výrazněji vybočilo, ale fajn... myšlenky Nimbusu jsou zajímavé a dovysvětlují hodně slepých nebo zdánlivě nelogických míst, které mě rozčilovaly v prvním dílu, takže čtu dál. A pak se děj překulil přes polovinu a autor začal nabírat dech přímou úměrou k tomu, jak vám se dech začal naopak zkracovat, protože tušíte, že se blíží kolosální dějový průser (ok, je to asi stejně dobré, jako první díl, takže tam ty 4 hvězdy dám). Až vás o ten dech v poslední třetině připraví autor úplně a vy jen lapáte na suchu, abyste všechno vstřebali. Protože víte, prostě víte, že se něco takového muselo stát, ale ten způsob, jakým to autor vše podal je prostě... vážně podpásovka. A za to poslední heroické kosení smrtky Curieové, u kterého pomalu stejně hrdinně zamačkáváte slzu, tam zkrátka tu pátou hvězdu imaginárně přihodíte a zadav se jí Shustermane!!!
PS: Ano, komentář nedává smysl, vím to. Stejně tak vím, že kniha měla dost výrazné mouchy a hodnocení je objektivně vzato dost nadhodnocené, ale čert to vem', jinak to prostě nešlo...

Radvana
10.03.2022

První dil série se mi líbil více,ale jsem zvedava,kam se civilizace řízena a nerizena Nimbem pohne

whack
07.03.2022 2 z 5

Tínedžerský lovestory príbeh vhodný pre 17-ročných čitateľov, obalený absurdnou víziou budúcnosti, situovaný odhadom 350 rokov dopredu, kde šašovia v stredovekých plášťoch behajú po uliciach a legálne tam vraždia (väčšinou stredovekými zbraňami) náhodne vybraných ľudí v rámci snáh o redukovanie preľudňovania. Svet pritom riadi ultrahumanista Nimbus - superpočítač, ktorý môže v sekunde preľudňovanie zastaviť nenásilne a bezbolestne, ale nechce, lebo to by „zasahoval do slobody“. Nadhodnocovaná séria, hoci musím uznať, že napriek absurdnostiam si niektoré postavy obľúbite a donúti vás to dočítať až do konca.

yellowbanna
06.03.2022 5 z 5

Dočítat poslední kapitoly ve světle války na Ukrajině jim přidává ještě temnější vyznění.

-knihomolka-
22.02.2022 5 z 5

Luxus! Druhý díly většinou nejsou zrovna šlágr, ale tohle byla jízda! Obdivuju spisovatelovu fantazii a talent psát tak, aby to člověka totálně dostalo. Miluju tenhle příběh a okamžitě se jdu vrhnout na Zvon!

girdi
16.02.2022 5 z 5

Neuvěřitelné, jak si autor udržel vysokou laťku a v mnohém ji přeskočil. Všechno je tak perfektně promyšlené, má to hloubku, cit a smysl. Znovu jde o napínavý příběh plný nečekaných zvratů. No prostě fakt PECKA, nějak se mi nedostává adekvátních slov chvály. Tohle si prostě musíte přečíst!

Chytuš
14.02.2022 5 z 5

UCHOKNIHA.
Naprosto výtečné pokračování Smrtky, dokonce bych řekla, že pro starší čtenáře (kteří se u románů nebojí nálepky "pro dospívající mládež") bude tenhle díl ještě lepší, než Smrtka. Ano, víc se tu politizuje, víc se intrikuje a je méně času na romantické pletky. Ale příběh je naprosto strhující - všechny jednotlivé roviny se mísí v jeden barvitý celek, kterému dominuje KONEC - takový konec, který zřejmě nečekáte a který vás donutí jen vztekle zavrčet "A kde teď mám narychlo sehnat další díl?"... Vzhledem k tomu, že audiokniha byla vážně parádně namluvená, sebemrskačsky počkám až na audiovydání :-) Snad to nebude vydavatelství Témbr trvat dlouho...

buboscsek
10.02.2022 5 z 5

Tak takový konec jsem nečekala, ale zklamaná nejsem. Spíš překvapená. Skvělé pokračování. Rozhodně jdu na třetí díl.
Baví mě googlit jména smrtek, kdo vlastně byl Robert Goddard anebo Ayn Randová.

knihomolka27
02.02.2022 5 z 5

Co je víc než GENIÁLNÍ snad možná DOKONALÉ, i když vzhledem k druhému dílu bych k pojmu Dokonalé byla radši trochu zkoupá. Každopádně dvojka byla v mnoha věcech ještě lepší než jednička, a to už je vážně co říct...a ten konec? Klidně tady můžu odpřísáhnout, že to byl jeden z těch nejlepších konců co jsem kdy četla. NEPOPSATELNÉ...prostě nemám slov...jen se nedokážu přestat divit jak se autorovi podařilo stvořit dílo, které má takovou duši, neuvěřitelnou komplexnost, je tak strašně nad věcí a zároven plné moudra, našpykované neotřelými nápady a postavami, které bud nenávidíte nebo milujete....a ten svět, to jak je realistický ...jako kdyby opravdu existoval, jako kdyby to jednou mohla být i naše budoucnost. Ale ten konec....ten tu knihu degradoval do nebeských výšin. NIC BYCH NEMĚNILA. Je to umělecké dílo. Nevím jak jinak to označit.

PS: Tenhle autor ani neumí psát špatné knížky.

Karcoolka2210
28.01.2022 4 z 5

Veľmi dobré pokračovanie, plné prekvapení, nečakaných návratov a s naozaj zaujímavým koncom. Shusterman to rozpracoval do hľbky, predstavil nám aj takmer vševediaceho Thunderheada a jeho vnútorné pochody, priniesol aj nové postavy, ktoré asi budú hrať nejakú rolu v poslednej časti. Naozaj sa mi to páčilo a asi aj o niečo viac ako prvá časť. Takže sa ide do finále. AJ

evineckY
28.01.2022

Právě jsem doposlouchala a více fakt už ne. Sice v tomto díle už tolik zabíjení nebylo, ale můj šálek kávy to není.

Teriiii
28.01.2022 4 z 5

Před chviličkou dočteno a musím teda říct, že ačkoliv konec překvapil a celou dobu jsem nevěděla, kam to všechno směřuje a co Shusterman chystá, jsem trošičku zklamaná. Čekala jsem úplně jiné pokračování, než kterého se mi dostalo a ačkoliv jsem se snažila si příběh užít a prožít ho jako ve Smrtce, v některých částech knihy jsem se prostě nudila.
Postavy, o kterých jsem číst chtěla, se objevovaly minimálně. Naopak přibyly nové postavy, u kterých jsem nechápala, proč tam jsou a konec mi moc odpovědí teda taky nedal.
Číst dál určitě budu, sérii dočtu, jen po Smrtce, která nasadila laťku opravdu vysoko, přišlo menší zklamání.
Za mě moc politikaření a intrikaření a odpovědi vlastně nikde. Sem tam nějaké na konci.