Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1947 453

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

ReniHan
ReniHan
19.01.2020 5 z 5

Tak tohle byla BOMBA. Přečetla jsem to jedním dechem a dojmů jsem plná i po dvou měsících. Dílo byla úžasně napsané a těším se na další díl, který vyjde snad brzy.

Er.es
Er.es
08.01.2020 5 z 5

Prostě skvělý!
To byla jízda... První dílek se slušně rozjel s očekáváním kvalitního pokračování, užívala jsem si úvahy v denících. Každý člověk je prostě originál.
Druhý díl jedním slovem WOW. Příběh stránku co stránku gradoval (dýchala jsem vůbec u toho?), chyběla mi k tomu pouze ta nervy drásající hudba z JUMANJI. Zápisky umělé inteligence byly děsivě pravdivé, taky vás Nimbus dostával do kolen? SPIRO (Akta Illuminae) má velkou konkurenci a nevím, koho miluju víc…
Konec… Uf…. Za takové konce by měli autoři povinně viset, protože mě málem zabil!
Díky!!!

DericCaster
DericCaster
06.01.2020 4 z 5

Po nejakém čase, kdy jsem dočetl Smrtku jsem sáhl po další autorově knížce Nimbus... Smrtka mne bavila, ale z Nimba cítím lehoulinké zklamání. Není to tak, že by mne knížka nebavila, či nudila. Četla se hezky i když první půlka byla asi trochu slabší... Všiml jsem si ale, že mne knížka nějak netáhne... Znáte to, když čtete knížku a věnujete ji každou volnou minutu a nemůžete se už dočkat další strany... Toto jsem u této nezažíval. Ale možná jen nebylo správné období na tuto knížku. Přesto si nemyslím, že je to knížka špatná a i tak se budu těšit na další pokračování...

a.k
a.k
04.01.2020 5 z 5

Po Smrtce, která mě naprosto uchvátila, je Nimbus výborné pokračování. Více nám ukazuje, jak zdejší svět funguje a pozadu nejsou ani zásadní dějové zvraty. Moc mě to bavilo a těším se na pokračování.

BrozaM
BrozaM
04.01.2020 4 z 5

Dala bych 5 *, kdyby nebylo toho konce. Ač tuto sérii zbožňuji, tohle bylo moc.
Za srdce mě chytlo Nimbovo zoufalství na posledních stránkách ... cítila jsem se úplně stejně.

Eduarda
Eduarda
02.01.2020 3 z 5

To je tak bizarní, až je to superzábavné - baví mě to číst, sledovat vývoj a obdivuju schopnost autora udržet děj i napětí. Hvězdu dolů za poněkud zdlouhavější pasáže...a u čtyř by to zůstalo, kdyby to nemělo ten konec. Jako cože??!!

kedlis
kedlis
30.12.2019 4 z 5

Na druhý díl jsem byla neuvěřitelně natěšená a musím říct, že nejsem zklamaná. Druhý díl nám dodává větší náhled do světa kde vládne Nimbus, nové postavy a nové zápletky byly zajímavé a překvapivé. Konec byl naprosto skvělý, už se těším až si budu moci přečíst třetí díl.

halfbloodgirl
halfbloodgirl
27.12.2019 5 z 5

M I L U J U²! Tohle je ještě lepší než Smrtka. Nemůžu dospat, jak se těším na třetí díl. Zápletka, romantická linka - dokonalost! Ale ten konec...ten konec..mé srdce je roztříštěno na milion kousků a pochybuji, že to třetí díl spraví.

AgnessN.R.
AgnessN.R.
26.12.2019 3 z 5

Musím říct, že mám ráda knížky tohoto autora. A ani tato by nebyla výjimkou. Dobře se četla, měla neuvěřitelný spád, ovšem našlo se pár ale.
Pozor spoilery!:)
Jako to, že se záhadně objevila smrtka Randová, to jsem ještě pochopila, dokonce mě to i bavilo a překvapilo a byla jsem natěšená jak to bude dál. Ale to, jak se na scéně znovu objevil smrtka Goddard, to bylo prostě moc. Jsem schopná v knížkách skousnout hodně nelogických věcí, ale toto bylo prostě příliš...
I toto by mi upřímně ani tolik nevadilo, ale co ten konec?!
Za mě naprosto nevhodně zasazený do příběhu, vykonstruovaný a vůbec jsem nepochopila, jak to již zmíněné smrtky mohly zvládnout (nehledě na to, že mají být dávno mrtvé/ukončené).

Takže za mě trošku zklamání, první díl jsem si opravdu oblíbila, ale tento mi prostě nesedl. Tím nechci říct, že by se knížka četla špatně, to vůbec ne - přečte se jedním dechem, jen mi přišlo, že těch uměle vytvořených zápletek je v této knížce prostě moc, i tak ale dám poslednímu dílu šanci trochu si to u mě vylepšit ;)

danielpernik
danielpernik
24.12.2019 4 z 5

Bylo to fajn počtení, zajímavý plot, mělo to spád, ale wow efekt z jedničky už trochu pominul. Nicméně klidně si rád přečtu i ten další díl, pro který máme rozehráno.

Ainyska
Ainyska
17.12.2019 4 z 5

Rozhodně je tento díl daleko lepší než první, který byl pro mně dost nudný. V tomto díle je spád, akce, postupně se vyvíjející příběh, ale popravdě řečeno, konec je dosti přitažený za vlasy a nápadně se, v jistých scénách, podobá jedné z největších lodních katastrof, všem lidem dobře známé. Uvidím co přinese třetí díl, který si hodlám přečíst, snad bude mít stejné tempo.

Belisima
Belisima
16.12.2019 3 z 5

Me se ty smrtky vsechny sprotivily. A ta jejich politika a Nimbus je taky hroznej. Ale knizka dobra, nenudila jsem se. Ale ten svet je sileny. Prvni dil se mi libil vic.

Magdyla.8
Magdyla.8
14.12.2019 5 z 5

Nevěřila jsem tomu, ale opravdu..tento druhý díl je o něco lepší než první. Sice se v ději může zdát, že se nic neděje, ale to nás jen autor chtěl zahrnout do obrazu, aby to nakonci zase rozbalil! Nestačila jsem zírat. V tomto díle mě trochu štval Nimbus a jeho 'nicnedelani' vůči smrtkam a také konec připomínající Titanic. Nicméně to neznamená, že jsem neuronila nějakou tu slzu. Skončilo to velmi sklíčeně a já se nemůžu dočkat na pokračování.

smejkalova.m
smejkalova.m
05.12.2019 5 z 5

Jako hodně dobrý. Smrtka se mi líbila víc, ale tady ten konec byl neskutečný. O to víc mě štve, že další díl ještě nevyšel. Musí vyjít brzo!!!! :D

hurikan123
hurikan123
02.12.2019 5 z 5

EH... CO?
tak to byl NÁŘEZ kniha plynula, tedy spíše se řítila v ůplně jiným tempu! nové postavy, nové podněty, skrývání, zrada, úzkost, i konečně SMRT je pro vás v dnešním MENU přichystané!!! také plno informací o NIMBUSU - jeho vzpomínky a úvahy zde zastupují zápisy z deníků smrtek. tolik zvratů, že než se vzpamatujete přijde další. a ten konec... vzpomínáte si na TOHO PARCHANTA smrtku Goddarda???

JESTLI SHUSTERMAN DO P*DELE NEVYDÁ TŘETÍ DÍL, OSOBNĚ HO POKOSÍM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MonikaV
MonikaV
02.12.2019 5 z 5

No skvělé, chci pokračování...:-) !

MaléZlo
MaléZlo
29.11.2019 4 z 5

Cože? Už je konec? Teď? Nééééé!
Tak tohle mi proběhlo hlavou, když jsem dočetla knihu. Opět skvěle napsaný příběh, kdy nevíte jak vše skončí. Neuvěřitelně oceňuji originalitu příběhu a tématu, je to nadmíru osvěžující a knihu bez okolků všem doporučuji!

pazdy15
pazdy15
26.11.2019 5 z 5

Úžasná série... už chci 3 díl !! Mělo to spád a krásně se četla :)

Epes
Epes
22.11.2019 4 z 5

V druhém pokračování nás Shusterman naštěstí ušetřil technických detailů a naturalistických popisů porážení lidí, kterému eufemisticky říká kosení, a vyvážil je prokládáním Nimbusových filozofických úvah. Právě v nich se postupně rozkrývají indicie k osudu lidstva. Koncovka je napsaná napínavě, ale celkově autor opakuje sám sebe. Jako by se nedokázal vzdát někdejší série Unwind. I v Nimbusu stále narážíme na již vypotřebované motivy oživování a transplantace těla. Na třetí díl je zaděláno úspěšně, ale překvapí nás Neal ještě něčím?

petgona
petgona
19.11.2019 5 z 5

Ked som docitala, okamzite som isla pozriet ako to vyzera s 3. dielom a hned som zostala smutna. V Amrike vysiel 3 diel este len tento rok, takze predpokladam, ze u nas to bude trvat este dlho, kym sa to ukaze v knihkupectvach (ako napr skleneny tron - to je pre mna zahada, preco im to tak dlho trva vydat).
Kazdopane, Nimbus ma ani trochu nesklamal. Bolo to napinave, objavili sa tam veci, ktore som ani trochu necakala a hlavne ten koniec bol skutocny cliffhanger.