Nimbus

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400050/nimbus-tii-400050.jpg 4.8134

Smrtka / Žatva smrti (2.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Thunderhead (2018)

Kniha Nimbus

ciaram

Mně se prostě autorův styl líbí. Jistě, Nimbus je klasický druhý díl, ale i přesto se děj dál vyvíjí. Prostě je jen rozehrán do doufejme grandiózního finále. Autor vede svůj fiktivní svět směrem, který jsem vůbec nepředpokládala. Ne, že by nebyly některé věci předvídatelné, ale tuším, že to je jen kvůli věkovému zařazení. Těším se na poslední díl. I když si asi počkáme, protože v originále vyjde až v listopadu 2019 (+ český překlad) - takže to rok 2020 jistí.

Petra21

Nimba jsem přečetla doslova ihned po zaklapnutí Smrtky, přestože jsem tušila, že to bude chyba nedopřát si pauzu mezi oběma díly. A asi to byl ten kámen úrazu, že už mi pokračování přišlo podobné co se formy příběhu týče. Přesto autor své čtenáře nezklamal, i když se logicky snažil děj vygradovat pomocí většího počtu zvratů, které ne vždy byly pro celkový dojem žádoucí. Nejvíce jsem na obou dílech ocenila četné momenty k zamyšlení se současnou, žitou přítomností a absenci typické uvzdychané love story.

ElenaM

Pro mě to byla dlouho očekávaná kniha a věříla jsem, že mě Neal Shusterman nezklame. A nezklamal! Nejdříve jsem byla trochu na rozpacích, protože Nimbus mi oproti Smrtce připadal o dost pomalejší s dlouhým úvodem. Byl tajemný a pořád jsem nevěděla, co si myslet. Konec mi ale vše vynahradil, ten byl epický a dost překvapivý, jen jsem zírala s otevřenou pusou. Pořád si myslím, že tato YA série má obrovský přesah. Je v ní hloubka, spousta myšlenek a nebo podnětů k zamyšlení nad dnešní dobou a nad dnešním světem. Nebude takto jednou vypadat i náš svět? Už teď chceme všechno řídit, cpeme se přírodě do cesty a nechceme odpovídat za svoje činy. Ráda bych napsala více, ale nechci nikomu nic prozradit, proto přeji - užijte si tuhle knihu... A před autorem smekám klobouk... vytvořil zcela nový svět, který jsem si velmi oblíbila stejně jako hrdiny v něm. ♥

Ivuska.09

Hodnotit tuto knihu je opravdu složité. I když jsem z prvního dílu byla nadšená a druhý díl má samá pozitivní hodnocení, já mám několik ale... Např. snaha o dějové zvraty. Setkáte se s postavami, se kterými byste mysleli, že už se nesetkáte. Podle mě hrozně překombinované, protože tyto postavy zastávají stále až příliš důležitou roli. Navíc opět velmi otevřený konec a další čekání na pokračování. Pro mě byl první díl mnohem lepší a lituji, že jsem se do celé série nepustila až tehdy, kdy u nás budou dostupné všechny díly - i to čekání snižuje požitek čtení, detaily člověk prostě zapomene.

Mermaida

Na Nimbus jsem se těšila od dočtení Smrtky! Tak moc těšila, že jsem si při čtení uvědomovala, že mě nenaplňuje (nebaví) tolik jako první díl. :( Byla jsem tím poznáním zklamaná. Ale nakonec z knížky zklamaná nejsem. Ano, čekala jsem sice víc, ale nemám jasnou představu, co tím "víc" by mělo být.
Kniha Nimbus se mi pěkně četla a rozhodně se těším na pokračování - už aby bylo.

Enxinka

Dala bych treba i tisic procent, kdyby to slo! Nevim moc, jak to okomentovat bez spoileru :D
Nimbus vytvari dokonaly svet, ale nic dokonaleho nemuze trvat vecne - v nedokonalosti je krasa. Nimbus me bavil od zacatku do konce. Jsem zvedava, co nam nachystal do tretiho dilu - verim, ze to nic fadniho rozhodne nebude!

zuzi.d

Pomalý rozjezd, ale pak jsem se nedokázala odtrhnout. Výborné jsou drobné připomínky na děj minulé knihy.
Po přečtení jsem se trochu zamyslela... spousta lidí považuje žánr YA distopie za méně kvalitní, ale už jsem pár těchto knih přečetla, ač už věkově nepatřím k cílové skupině, a dokázaly mě pěkně vtáhnout do děje a snadno se četly, takže to je pro mě první plus tohoto žánru - přitáhnout nebo udržet mladé u toho, aby četli knihy. A to druhé plus... stejně jako budoucnost světů v těchto knihách, i budoucnost našeho světa stojí na mladých, a pokud by jim tyto knihy s mladými hrdinkami a hrdiny měly dát jen toto jediné poznání, byla byla bych spokojená.

Leniik33

Parádní knížka :) Líbil se mi pohled Nimba a konec mě opravdu dostal. Také se mi líbilo, že spisovatel v průběhu vyprávění připomínal co se stalo v předchozím díle. Doufám, že další díl bude co nejdříve.