Beztvárni

Beztvárni https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339454/bmid_beztvarni-vSl-339454.jpg 4 13 2

Tretí nervy drásajúci a kosti lámajúci prípad detektíva kostlivca a jeho šarmantnej chránenkyne Valkýrie Kainovej. Niekto si vzal na mušku teleportérov a vyvražďuje ich pekne zaradom. Nikto nevie, kto to má na svedomí, ani čo tým vlastne sleduje. Našťastie má Valkýra svoj odraz, ktorý namiesto nej chodí do školy. Veď kto by mohol hneď na prvej hodine napísať písomku z geometrie, keď po nociach vyšetruje záhadnú sériu nadprirodzených vrážd? Valkýra a Kolohnát vezmú pod ochranné krídla mladého teleportéra Renna Šípa, z ktorého sa vykľuje najnezodpovednejší a najnafúkanejší človek na svete. Navyše im na krk dýcha rada starších, lebo sa chce Kolohnáta zbaviť. A aj najnešikovnejší detektív pod slnkom, podľa ktorého stojí za vraždami sám Kolohnát. A Beztvárni? Tí si brúsia zuby na náš svet. Tu ešte bude veselo.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovart (SK)

The Faceless Ones , 2009

Silmarien
27.06.2018 4 z 5

To čo bolo za koniec?! :-D

Dobrodružstvo pokračuje, Beztvárni sú zjavne za rohom ruka v ruke s koncom sveta. Kolohnát je degradovaný a na jeho mieste je neschopný detektív, ktorý sa stará o úplne iné veci. To vyzerá na veľký problém (ako inak).

Malo to spád, bolo to fajn, ostali tam tie klasiky ako "každý plán má xy zádrhelov, ale nejako to dopadne".
Trochu ma mrzí, že štvorka už v češtine/slovenčine nevyšla, lebo tam ostalo niekoľko otvorených vecí, ktoré by som si chcela ozrejmiť, ale zas ma to nechytilo tak, aby som si to zohnala a prečítala v angličtine.

Fajn séria v každom prípade.

AdyKody
04.10.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Akorát to potřebuje pokračováni. Plno otázek pro mne nebylo zodpovězeno.
SPOILER
Kde je hlava Smrtislava? Přidá se Fletcher do party? Je ten odraz nějak nebezpečný s těmi výpadky? Jak se zachová Čína po smrti bratra? Začne se Valkýra učit nekromancii? Vráti se Smrtislav? Jaké je jeho a Číny temné tajemství?