Smrtící útes

Smrtící útes https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427466/bmid_smrtici-utes-7kz-427466.jpg 4 180 61

Jedenáctiletý Billy Wheatley je zvláštní kluk, tak trochu samotář, introvert a vědátor. Žije se svým otcem uprostřed Atlantiku, na osamělém útesu, v domě obklopeném přírodou. Zdánlivou idylku naruší osudná noc, kdy se během oslavy ztratí mladá turistka. Policie po dívce marně pátrá a Billy se rozhodne do vyšetřování zapojit. Aniž to tuší, rozehraje nebezpečnou hru, která ovlivní životy všech okolo. Co se stalo se zmizelou dívkou? A kým je doopravdy Billy sám? Rozuzlení případu bude velkým překvapením nejen pro Billyho. Znepokojující psychologický thriller, který vás stáhne pod vodu a nepustí, dokud nedojdete na konec. A tak znovu vyrážím a kráčím přitom místy, k nimž při přílivu dosahuje voda. To je pro chůzi nejlepší, protože písek je tu pokaždé tvrdý a povrch pláže rovný. A navíc, jako bonus, tu můžete najít věci vyplavené mořem. Ale dnes hlavu neskláním, držím ji zpříma, a jak se blížím k cíli, snažím se rozeznat detaily. Když jsem zhruba v půli cesty, vidím, jak se po pláži k tělu pomalu blíží policejní vůz. Nafouknu tváře a zklamaně vydechnu. Vím, co si asi myslíte. Není úplně normální, aby jedenáctiletý kluk toužil po tom, zkoumat mrtvé tělo vyplavené na pláž. Jak už jsem ale říkal, nejsem jako většina jedenáctiletých. Chci říct, že někteří mí spolužáci by se s ním určitě chtěli vyfotit, udělat si selfie nebo tak něco. Já nic z toho dělat nechci. Já se o tělo zajímám proto, že ho chci studovat. Jako pravý vědec.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Katto

The Things you find in Rockpools , 2018

LaBella
LaBella
10.08.2020 5 z 5

Skvělá, originální, napínavá. Příběh byl svižný a rozuzlení mi vyrazilo dech - měla jsem podezření kdo a co, ale vše bylo nakonec jinak. Výborné čtení a zaslouženě plný počet.

Lindulinek
Lindulinek
07.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Plná napětí a zvratů. Závěr jsem nečekala. Přečetla jsem za dva dny!

oregano
oregano
02.08.2020 2 z 5

Po precitani hodnoteni som sa tesila, ze sa zrodil novy Hemingway ci Dostojevsky, no zial zase nic. Absolutne nechapem tie 5 hviezdickove hodnotenia, ktore by podla mna mali dostavat iba spickove knihy a nie taketo zlataniny. V tej knihe nebola jedina sympaticka postava a tiez logika tu dostala poriadne na frak.
hm policajti zoberu maloletemu odtlacky len tak? bez pritomnosti zakonneho zastupcu?
A tie predchadzajuce sa do databazy dostali jak? vzali ich z cumlika ci dojcenskej flase??
Najranejsie spomienky maju ludia od veku troch rokov..genius negenius. Ci ta mater mala poporodnu depresiu do 4 rokov veku deti?
Vrah je tam len bodaj bol, jeho povaha sa razom zmeni o 180 stupnov.
Clovek ktory roky unikal aj so synom, sa len tak necha napchat do kufra auta a odviest jak krava na porazku.
Policia chodi zasadne s bubnom na zajace.
Koniec je ako z nepodareneho beckoveho filmu :-)
Hlavny hrdina - 11 rocny protivny premudrely trkvas /ja by som ho na mieste autora utopila bez mihnutia oka/
takze tak. 2 hviezdicky za mna, aj to len preto, ze sa to citalo lahko a stratila som pri tom len 2 dni zivota.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
02.08.2020 5 z 5

Že by mi příběh vyrazil dech, to ne, ale moc dobře se to četlo. Billyho si prostě člověk musel oblíbit, i když byl možná trochu podivínský. Chytře napsáno, dobré rozuzlení i zvraty. Nemám co vytknout.

Janaves
Janaves
01.08.2020 5 z 5

Skvěle vypracovaný příběh, Billy byl správný mudrc, oblíbila jsem si ho. Nevěděla jsem,co si myslet o jeho otci. Konec překvapil. Za mě kniha stojí za přečtení, líbily se mi kapitoly vyprávěné Billym.

Hella
Hella
19.07.2020 5 z 5

Příběh mě opravdu bavil. Vyprávění z pohledu 11-letého prima klučiny bylo zábavné a vtipné, táta byl....táta a i ostatní postavy si udržovaly věrohodnost a "normálnost". Za mě velké a příjemné překvapení.

Terez25
Terez25
18.07.2020 3 z 5

Já tentokrát půjdu proti proudu, protože mě Smrtící útes nijak zvlášť neoslovil. Naopak, kniha je pro mě zklamáním a rozhodně jsem při tak vysokém hodnocení čekala mnohem víc.
Neobvyklý styl vyprávění z pohledu malého chlapce byl zajímavý a postavy dobře napsané, ale jinak mi to celé vyznělo tak nějak prázdně.

Danago
Danago
24.06.2020 5 z 5

Tentokrát se psychothriller opravdu povedl. Velkou část knihy vypráví jedenáctiletý kluk, což dodává knížce originální pojetí. O překvapení a napětí není nouze.

mateska
mateska
18.06.2020 4 z 5

Velice čtivě napsané. Knihu jsem přečetla za jeden den.

daja51
daja51
13.05.2020 5 z 5

Za mě velká spokojenost - úseky knihy, které jsou popisovány očima 11-ti letého chlapce mě bavily nejvíc - taky si dovedu představit event. zfilmování celého příběhu....... doporučuji všem, skvělé počteníčko.

jeny-v
jeny-v
11.05.2020 4 z 5

Začátkem knihy jsem se prokousávala, jelikož jsem netušila, jakým směrem se bude ubírat vyprávění jedenáctiletého Billyho, který žije na ostrově Lornea se svým otcem, náruživým surfařem. Když se po večírku začne pohřešovat studentka Olivie, začne po ní Billy na vlastní pěst pátrat. Má totiž pocit, že policie, konkrétně detektivové Rogers a Westová nic v tomto směru nepodnikají. A chce to jen náhodu, jako je sejmutí otisků a rozjíždí se kolotoč plný překvapivých zvratů, kdy si po přečtené kapitole nejste s ničím jisti. Závěrečná část vás tak pohltí, že knihu neodložíte, dokud se nedostanete na poslední stranu. Beru jednu hvězdičku za neukončenou minulost Bena a Stona.

MirKop
MirKop
10.05.2020 5 z 5

Propracovaný příběh z větší části vyprávěný očima 11-ti letého chlapce, což dává psycho-thrilleru netradiční nádech samo o sobě.

Tady si sedlo všechno jako zádel na hrnec, rozhodně doporučuji. Jen je škoda, že ke konci se ještě nedořešil dopad na intriky pomněnkového Austina a jeho family.... rád bych se býval ještě dočetl, jak jeho sebevědomí a olympiáda ve lži narazily na realitu...

kasavubu
kasavubu
30.04.2020 5 z 5

Troufám si říci, že po delší době konečně zase nějaký velice vydařený thriller. Zápletka super a závěr neuvěřitelně napínavý. Prostě skvělé počteníčko.

Irsaf
Irsaf
29.04.2020 5 z 5

Kniha se četla moc dobře. Krátké kapitoly byli taky fajn...
Billy byl skvělý...

alexis818
alexis818
28.04.2020 5 z 5

Super kniha.Billyho jsem si doslova zamilovala a těžko so mi sním loučilo.Byl skvělý vypravěč.Příběh gradoval snad s každou stránkou a byl napsaný krásným stylem.Doporučuji všema deseti.

MMacicekk
MMacicekk
10.04.2020 5 z 5

Tempo knihy je strhující, zvraty překvapivé a nečekané a celkově se jedná o knihu pro thrillerové fajnšmekry. Autor umí za každé situace navodit tu správnou atmosféru nepostrádající napětí, které je pro tento druh žánru přímo žádoucí. Nechybí ani tolik potřebná gradace děje, která má ke konci vražedné tempo. Tento nervydrásající příběh vám ještě dlouho zůstane v hlavě.

Bishi
Bishi
06.04.2020 5 z 5

Jedním slovem skvělé. Kniha mě bavila a měla jsem ji přečtenou za dva dny. Konec jsem nečekala a musím říct, že někdy jsem se i trochu bála, jak to všechno dopadne. Emoce se u mě střídaly jako na houpačce, Billy byl skvělý vypravěč.

Pípasek
Pípasek
04.04.2020 5 z 5

Opět jedna z nejlepších knih, ač vyprávěna 11-letým chlapcem, nemá chybu. Právě styl psaní mě zaujal nejvíce.

terez_knihomol
terez_knihomol
01.04.2020 5 z 5

Tak to byla jízda! Prvních cca 70 stran jsem se bála, že jsem sáhla vedle a zase se nechala nalákat na "rádoby psychothriller", ale to jsem se teda spletla a zpětně musím říct, že vše v knize mělo svůj smysl! Jakmile se do příběhu dostali vyšetřovatelé, nabral takové grády, že jsem ji dočetla na jeden zátah. Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla.

alena1228
alena1228
30.03.2020 5 z 5

Plný počet hvězdiček,za den přečtená celá knížka 404 stran.Opravdu mě to chytlo a nepustilo,i když tu minulost jsem začala tušit někdy v poslední třetině knížky.Ale přítomnost tedy v žádném případě ne.Mám ráda tyto psychlogické thrillery,kde netečou potoky krve,ale nutí člověka přemýšlet....

vypráví dítě

2020  88%Smrtící útes