Smrtící prach

Smrtící prach https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/968/bmid_smrtici-prach-pgA-968.jpg 4 40 2

Autorova sbírka povídek: Muž ze Staked Plains, Černé oko, Zpívající voda, Hamail, Fi-fob bůžek, Gitano, Na březích Driny, Old Shatterhandova první láska, Nepravé Excelence, Kouzelný koberec, Přehlídka mrtvých.

Literatura světová , Dobrodružné , Povídky

Vydáno: , Návrat

The Killing Dust , 1939

Kakho-Oto
06.11.2020 3 z 5

Výběr průměrných Mayových povídek, apropos z německého vesnického prostředí je jen povídka Falešné (Nepravé) excelence... Nejvíce se mi jednoznačně líbí drsná povídka Černé oko (Divoký západ), následují povídky Zpívající voda (Divoký západ) a celkem překvapivě, ale i zaslouženě, Old Shatterhandova první láska (Německo). Solidní a čtivé jsou povídky Muž ze Staked plains (Divoký západ), Gitano (Španělsko) a Na březích Dviny (severozápadní Rusko). Následují Nepravé excelence a po něm nejslabší povídky: Fi-Fob (Dálný východ), Hamail (Sahara) a Kouzelný koberec (to ani není povídka, ale jakási průpovídka z muslimského Orientu). Přehlídku mrtvých (Balkán, Blízký východ) nenapsal May, ale jeho epigon.

danny_21
20.04.2018 2 z 5

S výjimkou Černého oka a Tyckaře se jedná o podprůměrné povídky, převážně z německého vesnického prostředí - 40 %