Smrtící kód

Smrtící kód https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344236/bmid_smrtici-kod-bHL-344236.jpg 4 218 46

Na washingtonském nádraží se probouzí muž. Zjišťuje, že leží na zemi na pánském záchodku, ale nepamatuje si, jak se tam dostal. Zapomněl, kde bydlí. Nemůže si vybavit ani své jméno… Je leden 1958, svět ovládá studená válka a závod o dobývání kosmického prostoru. Na mysu Canaveral začalo odpočítávání – ke startu se chystá Explorer, největší naděje Spojených států v souboji se Sovětským svazem. V souboji, který proti sobě postaví čtveřici lidí. Kdysi je pojilo přátelství, láska. A jedním z nich je Luke Lucas, jenž si momentálně na nic nevzpomíná.... celý text

Literatura světová , Thrillery , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Code to Zero , 2000

burilltomas
burilltomas
20.02.2024 5 z 5

skvělý Follet jako vždy:) opravdu thriller v knize

princesse
princesse
15.11.2023 4 z 5

Opět hezké čtení, tentokrát tam trochu něco chybělo, abych dala plný počet hvězd. I když by se to slušelo, s ohledem na děj knihy. Určitě ale nejsem zklamaná, skvěle se kniha četla a opět jsem spokojená. Zcela jistě si dopřeji i další autorova díla. Doporučuji.

jarda155
jarda155
01.10.2023 5 z 5

Špionážní román z prostředí závodů o dobývání vesmíru.
Jednoduchý, čtivý.Minulost dokresluje přítomnost.
Komorní obsazení, kdy se to hlavní motá kolem pěti osob.
Bez mobilů a internetu :)

Micho86
Micho86
25.06.2023 4 z 5

Bavilo mě, že díky nevědomosti hlavní postavy je nevědomý i čtenář a jen díky retrospektivním kapitolám, které oživují děj, a několika náhledům do jiných dějových linek se čtenář postupně dostává kousek před Luka a může si začít vymýšlet vlastní teorie. Už od začátku jsem věděla, kdo v příběhu lže a podvádí, a těšila jsem se, až na to Luke přijde, autor mě prostě přiměl fandit hlavní postavě už od první kapitoly, neměla jsem na výběr Knížka se mi moc líbila a téma mi přišlo celkem zajímavé, nicméně něco mi tam scházelo. Když nad tím tak přemýšlím, asi bych ocenila větší zapojení postavy Elspeth do současného děje, takto jsme se s jejím aktuálním já seznámili vlastně až na konci a v mých očích z toho vyšla asi jako o něco větší chudinka, než jakou byla ve skutečnosti. Styl psaní se mi ale líbil, takže bych si od tohoto autora ráda přečetla něco dalšího. :)

elcapitano
elcapitano
21.06.2023 3 z 5

Celkem fajn, ale všechno v té knize bylo tak nějak očekávatelné a předvídatelné. Nejvíc mne to tedy bavilo ze začátku, kdy hrdina opravdu tápe - díky amnézii. Když se začala záhada rozplétat, už to přešlo do takového "čtení na pláž". Bylo to celkem dobré, dávám tři hvězdy.

Kami33
Kami33
15.02.2023 5 z 5

Nebylo to špatné. Má první kniha od Folleta, takže nemám s čím srovnávat. Četlo se to svižně. Co se týká překladu, docela mě pobavila věta: "...Neviděl ženy rád v blízkosti odpalovací rampy a nebral si žádné ubrousky, když jim to dával najevo."

tittanie
tittanie
07.10.2022

Folletta mám docela ráda. Ale tahle knížka mi přišla taková rozvláčná a málo napínavá. Je to možná i tím, že jsem ji četla s přerušováním asi čtrnáct dní. To ji možná uškodilo. Občas mi přišel divný překlad. Myslím, že Follett umí psát lépe.

Kaja1
Kaja1
24.05.2022 5 z 5

Mě kniha moc bavila, nepostrádala napětí. Střídání dvou časových rovin, propletené osudy všech hrdinů, špionáž, četlo se to samo. Zajímavé, že když ztratíte paměť, některé věci nezapomenete a děláte je instinktivně. Zkrátka Follet umí.

soukroma
soukroma
24.02.2022 3 z 5

Poněkud zklamání: jak mám ráda starší Folletovy thrillery (skvělé Kladivo ráje) a špionážní/válečné napínavé příběhy (Oko jehly, Sršeň létá v noci) a dávám jim přednost před jeho historickými svazky, tady jsem pořád doufala, že to bude lepší, že se to rozjede, že mne to v dobrém slova smyslu odrovná, ale ono to bylo ke konci pořád pomalejší a bralo to pořád nové nepříjemnější směry, navíc se přidávalo na neobratné a neuvěřitelné romantice vztahů, až jsem nějak nepochopila, o čem vlastně autor chtěl napsat - že byli Američané šikovnější než Rusové v dobývání (tedy prvním oťukávání) kosmu, že měli lepší průmyslové špiony, že francouzský válečný odboj v řadách OSS vlastně některé naučil zabíjet a jiné přivedl ke komunismu, pokud se jim to "nepovedlo" už na Harvardu??? Leccos z toho je jistě - aspoň částečně - skutečně pravda, ale takto předloženo je to spíš zpochybnění těchto očekávaných premis a pomalé zabití jednoho potenciálně skvělého špionážního thrilleru z konce 50. let.

A překladateli i něco občas uteklo, např. "nebere si ubrousky"...

danny_21
danny_21
26.12.2021 3 z 5

Tentokrát mě Follet příliš nebavil - příběh z prostředí špionáže rusko-amerických agentů na pozadí historického versmírného souboje je možná námětem zajímavý, ale jeho zpracování pokulhává. Anamnéza hlavního hrdiny je bez pořádného vysvětlení, pocukrovaná vata agentů hrajících na obě strany mě ukrutně nudila a mizerné zakončení s tunou klišé potvrdilo průměrnost, tak snad u Kavek bude lépe Kene - 55 %

iveta3689
iveta3689
07.09.2021 4 z 5

Námět i děj nebyl nic převratného, ale zpracování bylo super. Autorův styl je úžasně čtivý, příběh byla tak strhující.

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
26.05.2021 5 z 5

Neskutečně napínavé, tím že se prolíná minulost a přítomnost a hlavní hrdina neví stejně jako vy. Musíte číst dál a dál

gaaabi
gaaabi
18.04.2020 4 z 5

Ještě mě žádná kniha od Folletta nezklamala. Čte se moc hezky, je to napínavé, je tam láska i nenávist, dobře to dopadne a ještě se vždycky v nějakém oboru něčím obohatím. Tady tedy to obohacení bylo menší než v trilogii, ale jo... dobrý to bylo.

Ronnie68
Ronnie68
30.01.2020 4 z 5

Za mě se četla dobře ...

pavlinka0250
pavlinka0250
07.11.2019 5 z 5

Pro mě je Ken Follett ,, PAN SPISOVATEL ,,
Jeho knihy se čtou jedním dechem a špatně se od rozečtené knihy odchází.
Jsem opět nadšená a doporučuji.
*****

DickBach
DickBach
03.09.2019 4 z 5

Velmi zajímavá myšlenka a námět. Neříkám, že je téma uchopeno špatně, jen... mi to zkrátka moc nesedlo. Osobně mi trošičku vadil ten "druhý příběh o mysu Canaveral." Možná kdyby autor zvolil třeba jen "obyčejnou vraždu", že by mi to sedlo lépe. Kdo ví? Nicméně napsáno velmi čtivě, poutavě a uvěřitelně.

derminator
derminator
02.09.2019 5 z 5

Výborná kniha jako od autora skoro všechny. Velmi čtivá, napínavá a hlavně má dobrého kladného hrdinu. Knihu doporučuji a dávám jí 80%.

AndulinaU
AndulinaU
07.08.2019 4 z 5

Strhávám pouze jednu hvězdičku, protože mi tak od půlky knihy bylo víceméně jasný, jak to dopadne. Ale jinak za mě super knížka, tento druh byl pro mě premiéra a moc jsem si to užila. I když jsem pak víceméně věděla, jak to dopadne, tak to bylo napínavé. Nebylo zde příliš moc postav, takže se dalo dobře v tomto spletitém příběhu orientovat. Knížka se četla moc dobře. Líbily se mi i návraty v čase, které vysvětlovali určité situace. Celou dobu jsem si v podstatě připadala jako hlavní postava Luke, který ztratil paměť a musí od začátku zjistit, kdo je a co se děje a jak jsem se více prokousávala knihou a více se do příběhu dostávala, tak i Luke se více dostával do přehledu o svém životě a v jaké situaci se nachází.

axspevak
axspevak
27.05.2019 3 z 5

Je to kniha,ktera se ke mne dostala omylem,spionazni thrillery nevyhledavam,ale presto jsem si tu cetbu uzila,bavilo me to.Obcas mi technicke popisy nic nerikaly,ale zaroven proste ke knize o raketach a kosmu patri. Nevim jestli to chvilema uz nebylo pritazene,ze se start rakety neuskutecni 3 vteriny pred startem.Ale co ja vim,treba fakt jo. Mne se libil popis te doby,to gentlemenstvi,ta romantika.

DericCaster
DericCaster
22.04.2019 4 z 5

Smrtící kód je mé první setkání s Kenem Follettem a myslím, že vcelku příjemné. Knížka se hezky četla a bavila. Příběh je špionážní krimi vsazené do doby začátků kosmických letů a hlavní hrdina musí přijít na to, proč mu byla vymazána paměť, aby - v bondovském stylu - mohlo vyhrát dobro nad zlem. A navrch malý bonus v podobě knihou se prolínajícím základním popisu přípravy, startu a průběhu letu prvních raket.

špionáž CIA

Ken Follett