Smrtící jedy

Smrtící jedy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4185/smrtici-jedy-4185.jpg 4 38 9

Nebojte se, tahle knížka o jedech vás zaručeně neotráví. Zato ale budete muset sebrat dost odvahy, abyste zjistili, jak udělat ze sourozenců otroky zombie, proč zrovna teď vdechujete jed nebo jaké tajemství skrývá otrávený pohár. Jestli na to máte žaludek, přečtěte si všechno, co jsme zjistili o světě smrtelně jedovatých chemikálií. Zahrajte si na detektivy a pokuste se usvědčit proradné traviče, poznejte jedovaté plže, pavouky a další roztomilá zvířátka a přečtěte si Smrtícího průvodce.... celý text

Literatura naučná Věda Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Painful Poison , 2004

Morbidus
06.04.2024 4 z 5

Tento kus Děsivé vědy pochází z časů, kdy už celá série naplno odemkla svůj populárně-zábavný styl. Paradoxně právě v tomto období se u nás začala pomalu vytrácet. Je to škoda, protože kresba, texty i celkové pojetí se rozhodně posunuly výš, než v počátcích tvorby. Snad až na jeden nepřeložitelný vtip (zřejmě antigoat) dovedla tato kniha v čele s fiktivními odborníky udržet laťku morbidního humoru a zvědavosti vysoko.
U tohoto kusu jsem se na ničem netrápil a měl jsem ho hotový rychle. Je asi pochopitelné, že v knize o jedech nebude pro mladé čtenáře mnoho experimentů, ale ke konci se naštěstí pár rozumných našlo. Kniha se rozumně nese v duchu „hele tohle byste měli vědět a ano, děláme si ze všeho srandu, ale tyhle věci nezkoušejte...“ Sympatické!
Pro nejzákladnější přehled v oblasti jedů nejspíš Smrtící jedy postačí.

Evaho73
17.03.2024 5 z 5

Ďalšia kniha, ktorú sme čítali spolu s mojou deväť ročnou dcérou. Kniha Otravné jedy obsahuje množstvo informácií o jedoch a ich účinkoch. Autor sa tu venuje rôznym typom jedov, od rastlinných a živočíšnych až po syntetické, kde používa humor a sarkazmus, aby ľahšie sprístupnil tieto informácie aj pre detských čitateľov, ktorým je kniha určená. Oceňujem zakomponované interaktívne prvky, ako sú kvízy, testy a hry, ktoré čitateľom umožňujú otestovať si svoje nadobudnuté vedomosti.
Vďaka tomu, bolo pre nás čítanie zároveň hrou.

Lucissia
21.08.2023 5 z 5

Poučné a zábavné zároveň. Předčítala jsem a bavilo to celou rodinu. Dobrá série knih. :-)

inachisio
28.08.2020 5 z 5

Ještě doteď si z toho pamatuju spoustu informací. Výborné, vtipné, čtivé a já nevím co ještě. Tyhle knížky jsou prostě skvělé.

Broukodrak
03.02.2020 5 z 5

Zábavná poučná kniha o jedech, doplněná vtipnými ilustracemi (ty jsou nejlepší).
I když je to legrační, tak ty informace jsou nejspíše pravé, jelikož souhlasí s mými dřívějšími informacemi.

"Z toho budete valit očka pane Očko!" (pumpování žaludku).

mysik612
16.06.2019 5 z 5

Kniha má vše, co jsem od ní čekala: je vtipná, něco naučí a nabízí nepřeberné množství nápadů, jak se zbavit otravného mladšího sourozence a to se vždy hodí :-).

zipporah
22.01.2019 4 z 5

Desivý čas je od Nicka pre mňa lepší aj tematicky aj vtipnejší, ale táto je tiež super. Netušila som, že ktosi zopakoval Sokratov svetoznámy akt posledného drinku s Conium maculatum. Menoval sa Leon Bruck a bol to maďarský profesor. Asi sa dá na internete za štyri stovky objednať animované vyobrazenie:D

Peter.Melon
30.03.2015 3 z 5

Zajímavá kniha o jedech...Je vcelku dobrá.

Ell Amaterasu
27.04.2013 5 z 5

Četla jsem ji několikrát a přečetla klidně i znovu. Pořád mě baví.

humor jedy

Nick Arnold