Smrtící byznys

Smrtící byznys https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337153/bmid_smrtici-byznys-YS2-337153.jpg 4 178 87

Ellen dorazí do Ugandy, země plné bídy, aby na zdejší klinice pomáhala trpícím dětem. Iluze o léčbě ji brzy přejdou. Děti, které dostaly falešné léky na malárii, totiž umírají. Když se Ellen obrátí na tamní Organizaci pro boj s falešnými léky, udělá osudovou chybu. Nemohla tušit, že za výnosným kšeftem stojí někdo s hodně dlouhými prsty… Ona teď musí zachránit jak děti, tak sebe.... celý text

yvett239
25.11.2017 5 z 5

Moje třetí knížka s věnováním a autogramem... :) Konečně se dostávám k napsání hodnocení, které jsem Hance slíbila. Nechávala jsem si knížku ,,slehnout", abych nad ní mohla ještě přemýšlet. Je to rozhodně téma k zamyšlení a knížka ve mně zanechala hluboký dojem. Není úplně bezpečné číst ji v MHD. Byla jsem dokonce tak začtená, že jsem málem přejela stanici v metru a vyskočila na poslední chvíli s otevřenou knihou v ruce, tímto se omlouvám všem, do kterých jsem při svém úprku vrazila. :) Na kampalském hřbitově jsem se pro změnu v buse rozbrečela.
Hančin styl vyprávění i jazyk mě hrozně baví a po dočtení mi bylo strašně líto, že je už konec. Ale myslím, že bych stránky ani nepřidávala, podle mě bylo řečeno vše podstatné v dostatečně rozsáhlém úseku. (Ellenino trauma mi sice bylo jasné podle prvních náznaků, ale to mi přišlo naopak fajn.) Popis života v Ugandě se mi také líbil, skvěle jsem si to uměla představit. Tematicky je to pro mě zcela nová oblast, která mě začala hodně zajímat. Popravdě jsem o tom, co se děje po stránce léků v rozvojových zemích, neměla ani tušení a nikdy by mě to nenapadlo. Takže mi knížka otevřela nový obzor, děkuju a doporučuji ostatním k přečtení, myslím, že tu není omezení pro budoucí čtenáře.
Určitě si přečtu nějaké Vaše další knížky, Hanko. :)

Jana_Hlus
22.11.2017 3 z 5

Autorce se podařilo "vyhmátnout" skutečně velmi aktuální problematiku falešných léků a oceňuji i zasazení příběhu do Ugandy, bylo pro mne poučné číst o tom, jak těžký život mají místní obyvatelé. Text působí naprosto věrohodně, je znát, že paní Hindráková ví, o čem píše.

Na druhou stranu bych u tak zkušené autorky očekávala, že si s příběhem pohraje, vypiluje ho, podrobně rozepíše dějové linie, takto mi to přišlo psané "horkou jehlou". Příběh je vyprávěn šílenou rychlostí, každá z postav vychrlí svůj životopis na pár řádcích, do toho se střídají otřesné příběhy nemocných obyvatel, trauma hlavní hrdinky je naznačováno tak okatě, že je hned jasné, o co jde, i jak to dopadne. Kniha určitě za přečtení stojí, ale jsem přesvědčená, že měla mnohem větší potenciál, škoda toho nepříliš propracovaného příběhu, vzalo to celému vyprávění sílu. (3/5)

Boboking
20.11.2017 4 z 5

Autorka má talent vyprávění. Proto se kniha, řečeno coelhovsky, čte "jako řeka jež plyne". Vypráví příběh o lidské nenasytnosti a lhostejnosti, který děsí, a slovy hrdinky - buďme rádi za to, kde žijeme.

anko57
06.11.2017 4 z 5

Kniha, kterou přečtete rychle a to nejenom díky krátkým kapitolám. Kniha je napínavá od samého počátku, škoda, že není trochu delší. Jinak je hrozné, že se to vše stále děje a co všechno dokáže touha po penězích.

TerezaJágrová
28.10.2017 5 z 5

Kniha byla od začátku až do konce čtivá. Je neuvěřitelné co se na světě děje a je hezké,že někdo o tomto tématu píše. Knihu jsem měla rychle přečtenou,protože se od ní nejde odtrhnout. Doporučuji.

putpuda
27.10.2017 4 z 5

Dobře napsaná kniha. Krátké kapitoly nutí přečíst ještě jednu a ještě jednu a další ..... téma, o kterém se zde píše (i v předchozích knihách odehrácající se na "černém kontinentu") je bohužel tvrdá realita.Malé děti žebrající o kus chleba a v druhé ruce lepidlo....pro nás nepředstavitelné!
V předchozím komentáři je napsáno, že kniha má spád....možná až moc rychlý.....také by mi nevadilo pár desítek stran navíc. Ale i tak se mi moc líbila a určitě doporučuji k přečtení.
Těším se na další počteníčko o HH ;)

Kalina
27.10.2017 4 z 5

Jak autorka poznamenala. Bohužel nejde o fikci! Kniha se čte velice dobře, má spád i když někdy až moc rychlý. Knihu doporučuji.

ellis3
22.10.2017 5 z 5

Knihu Smrtící byznys jsem před chvílí dočetla a musím říct, že mi ještě pořád jde mráz po zádech. Zpracované téma je opravdu děsivé. Kniha ve mně bude ještě dlouho doznívat a určitě ji doporučím svým známým. Je napsaná čtivě, nejsou tam místa, kdy bych si řekla, že je slabá. Opravdu se mi četla velice dobře a snadno. Jestli mohu poprosit, milá paní Hanko, pokračujte dál v psaní takových knih, píšete moc dobře a také o něčem, co stojí za to si opravdu přečíst a něco se dozvědět.

karavela
21.10.2017 4 z 5

Čtivě napsaná kniha se silným příběhem.Ráda si od autorky ještě něco přečtu.

Makoves
19.10.2017 5 z 5

Neskutečné, co se děje. Perfektně napsaný příběh. Velké téma. Román má spád, žádné zbytečně zdlouhavé pasáže. Doporučuji přečíst!!!!!!!!!!!!

Daisy21
19.10.2017 5 z 5

Dechberoucí kniha, která není na zaplácnutí krátkých chvilek při cestování. Na Smrtící byznys si udělejte dostatek času o samotě, nikým nerušeni. Mě stačilo jedno odpoledne, ale ty myšlenky mi budou znít v hlavě ještě dlouho. Pokaždé, když svým synům podám jakýkoliv, u nás bezpochyby bezpečný, lék na obyčejnou chřipku, vybaví se mi, jak dodnes v Africe zoufalí rodiče vydávají své poslední, nebo i vypůjčené peníze na záchranu života svých dětí s malárií, a pak se zoufale obrací k Bohu, proč jim je stejně vzal. Ale to ne Bůh, to čínská mafie a zkorumpovaní vládní úředníci, kteří si mastí kapsy bez ohledu na statisícové ztráty nevinných životů. Děkuji Hance, že toto téma otevřela i v naší civilizované zemi, a to ideálně zvolenou beletristickou formou, která skýtá šanci dostat tyto alarmující informace do širšího povědomí! Na místech, o nichž se dočtete, mezitím lidé nasazují své vlastní životy i svých nejbližších, aby tomuto obchodu, výdělečnějšímu, než je prodej drog, zamezili. Klobouk dolů před každým, kdo pro osvětu v této oblasti cokoliv udělá. A autorce velká poklona za tuto úžasnou knihu! Čtenářům ji doporučuji z celého srdce!!!

DenisaH
17.10.2017 5 z 5

Velmi napínavé a silné čtení, knihu jsem přečetla téměř na jedno nadechnutí. Vřele doporučuji!

kulatina
17.10.2017 2 z 5

Mě podání příběhu bohuzel zklamalo. Nemohla jsem odpustit autorce, že prozradila hned v předmluvě hlavní myšlenku knihy. Každý náznak v příběhu mi říkal "tak už je to tady". To přece patří na konec knihy. Na takovém velkém tématu by šel zalozit mnohem silnější příběh, postavy, které se často chovali nevěrohodně, lépe propracovat, takhle jsem měla pocit, ze čtu knihu z dětského oddělení.

keiko33
15.10.2017 5 z 5

Niekedy je fajn precitat si knihu, ktora vas donuti zamysliet sa nad vaznymi problemami, ktore sa nas sice netykaju, ale potom sa tie nase zdaju uplne malicherne. Je smutne, ze najlahsie sa zaraba na tych, ktori sa nedokazu branit a snazia sa len prezit a uzivit svoju rodinu. A ti ktori im chcu pomoct za to potom zaplatia vlastnym zivotom. Kniha je pisana lahkym, no putavim stylom. Citate, citate a zrazu ste na konci. Jedine co by som zmenila je obsirnost, tato tema si urcite zasluzi viac stran.

Lucienka
14.10.2017 5 z 5

Nechápu, jak někdo může knihu označit za oddechovku. Pro mě to byla dechberoucí záležitost a o tématu falešných léků jsem neměla povědomí, takže mi otevřelo oči a jsem za to autorce vděčná. Problematika se netýká jen Afriky a může Vám přijít do cesty i na jiné dovolené nebo objednávce léků po internetu, tak neváhejte opustit svojí informační bublinu a poinformujte se pomocí této skvělé a napínavé knihy. Příběh není fiktivní a nedovolte, aby se stalo i Vaší realitou;-)
HH i přes své mládí a rodinu má v plánu další výborné téma ze svých výjezdů na "černý kontinent", takže se máme na co těšit.

vorenus
12.10.2017 5 z 5

Poutavé i poučné čtení. Konečně autorka, která píše o něčem, co má smysl. Jediná chyba byla v tom, že má kniha, tak málo stránek.

peko
11.10.2017 5 z 5

U této knihy je velká škoda, že není více rozepsána. Jedná se o téma velice zajímavé a poutavě napsané. Kniha neobsahuje žádná hluchá místa ... Ponaučení snad pro všechny kaskadéry, kteří si objednávají léky na internetu nebo na "černém trhu". Rozhodně stojí za přečtení. Za sebe vřele doporučuji

marve
07.10.2017 5 z 5

Se zkušeností několika let práce v Africe děkuji autorce za tuto knihu. Dotkla se ožehavého tématu, které se při dnešních možnostech cestování mohou týkat kohokoliv z nás. Zároveň si člověk uvědomí, jak důležitá je pozornost věnovaná kontrole léků v EU a jak problematická může být spolupráce č Čínou. Žádná "oddechovka", strhující příběh s hlubokou znalostí Afriky. Těším se na další knížku od slečny či paní Hindrákové.

adelinka
05.10.2017 5 z 5

Knihu som prečítala pomerne rýchlo. Čítala som upútavku od autorky, tak som sa na knihu moc tešila. Možno mohli byť niektoré témy viac rozpísané, to by vyvolalo väčšie napätie, ale samotná téma bola dobre spracovaná. Až príde človeku ľúto, čo všetko sa vo svete deje. Špinavosti v politike ale ešte horšie hazard s ľudskými životmi. Liekom sa zatiaľ úspešne vyhýbam, ale keď mám pravdu povedať, neverím ani liekom na našom trhu. Bola to moja prvá kniha od autorky, takže ja budem teraz vyhľadávať autorkine skôr napísané knihy.... :-) :-)

ThePeace135
01.10.2017 5 z 5

Co se k tomuto tématu dá ještě říct... Knihu jsem zaznamenala hned jak vyšla, chtěla si ji přečíst, ale stále jsem ji před sebou tak nějak "valila". Nakonec mě popostrčila osobní zpráva přímo od paní autorky a po knize sáhla hned. A určitě nelituji. Že se kde kdo snaží vydělávat na bídě, negramotnosti a nutné potřebě pomoci na obyvatelích rozvojových zemí jsem tušila, ale že někdo dokáže vydělávat na lécích, které tamní nutně potřebují, častokrát za ně dají všechno co mají a jsou pro ně mnohdy jedinou nadějí na přežití je vyloženě hnus. Kniha je sice fikcí - co do postav a příběhu - ale hlavní téma, téma falešných léků, je tak skutečné, až z toho mrazí. Bohužel "obyčejný" člověk v tomto boji nezmůže nic. Nezbývá než doufat, že boj proti "smrtícímu byznysu" bude i nadále pokračovat a že se bude nebojácným organizacím i nadále dařit mařit výrobu a distribuci falešných léčiv a zachraňovat lidské životy. Nedělám si v dnešním světě prohnilém korupcí iluze, že se podaří zastavit prodej falešných léčiv nadobro, ale každý zachráněný život je výhrou. Kniha byla napsána neuvěřitelně lehce, čtivě, četla se sama prakticky na jeden zátah.
"A radši nechci ani domýšlet, co se stane, až podvodníci najdou způsob, jak proniknout v západních zemích do legální distribuční sítě."
Jedna z vět, která na mě zapůsobila asi nejvíce. Člověk tady v Evropě má pocit, že tohle se ho ve své podstatě netýká a díky všem těm normám, zákonům apod. ani nikdy týkat nemůže, ale kdo ví...