Smrtící byznys

Smrtící byznys https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337153/bmid_smrtici-byznys-YS2-337153.jpg 4 177 87

Ellen dorazí do Ugandy, země plné bídy, aby na zdejší klinice pomáhala trpícím dětem. Iluze o léčbě ji brzy přejdou. Děti, které dostaly falešné léky na malárii, totiž umírají. Když se Ellen obrátí na tamní Organizaci pro boj s falešnými léky, udělá osudovou chybu. Nemohla tušit, že za výnosným kšeftem stojí někdo s hodně dlouhými prsty… Ona teď musí zachránit jak děti, tak sebe.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Alpress

Zlatinka.Emilly
22.03.2018 5 z 5

Knihu by si měl přečíst každý člověk. Je třeba o těchto věcech psát a říkat, aby se o takové krutosti dozvědělo široké okolí. Smutné na tomto příběhu je, že je to čistá realita, ne vymyšlený děj. Obvykle nás takovéto zprávy neberou až tak za srdce, ale co kdyby se to začalo týkat nás a našich dětí? Už by dávalo nějaký smysl, že máme potřebu se bránit? Jsou ale takoví, kteří se bránit nedovedou a právě jich se tato surovost bezprostředně týká.

Matamis
21.03.2018 3 z 5

Kniha je velmi čtivá, námět dechberoucí o to víc, že je založený na pravdě. Děj měl rychlý spád, někdy bohužel až příliš. Trochu to ubíralo na autentičnosti a propracovanosti prostředí i postav, což mi v případě autorčiny osobní zkušenosti přijde škoda. Nicméně oceňuji práci autorky, o těchto tématech je potřeba psát, je potřeba rozšiřovat povědomí o nich, je potřeba o nich číst - tato kniha rozhodně stála za přečtení.

amanda99
13.03.2018 5 z 5

Na doporučení autorky jsem si knížku přečetla a síla,slza nejednou ukápla.Leta podporuju UNICEF,tak snad se jednou a brzy situace zlepší.Doporučuji přečíst!

Aprilie
11.03.2018 4 z 5

Vyrazila mi dech. Takový hyenismus!!
Moje první knížka od této autorky a rozhodně si přečtu další.

Toňula
07.03.2018 4 z 5

Na základě doporučení samotné autorky jsem sáhla po této knížce, která mě mile překvapila. Dosud jsem četla pouze Očarovanou, která mě příliš neoslnila, na můj vkus byl příběh poněkud přitažený za vlasy a způsob vyprávění příliš triviální, Smrtící byznys už je o dost zdařilejší, jednak tématem, kterým se zabývá, jednak je zde znát posun ve způsobu vyprávění. Děj má spád, myšlenku i napětí, navíc přináší pohled na život v zemi, která pro mě dosud byla naprosto neznámá a upozorňuje na problém, o kterém většina lidí neví a možná si ani nepřipouští.

MiBla
28.02.2018 5 z 5

Autorka má veliký dar nenásilnou a velice čtivou formou napínavých příběhů předat lidem informace o závažných problémech, o nichž často neměli vůbec tušení nebo jen velmi mlhavé. Díky znalosti prostředí a důkladným přípravám, jsou její příběhy velice realistické a často se při čtení přistihnete, že vás příběh pohltil a vnímáte svět očima jeho postav.

Gabba99
23.02.2018 3 z 5

Knihu jsem si vybrala na základě tématu, kterým se zabývá. Místo děje je zasazeno do exotické Afriky, ale chyběla mě větší propracovanost postav a zápletky. Ale problematika léčiv je skvěle zachycena, nepřekvapuje mě, že se tyto věci dějí, vždyť již i ve vyspělých zemích nevíme, co je opravdové a co falešné. Otázkou je, jak tento boj, za kterým se skrývají mocní lidé a hlavně peníze, vyhrát. Ale i každé zrnko povědomí o těchto praktikách a vzbuzení zájmu v lidech může vést ke změně...

akdar7665
21.02.2018 5 z 5

Po přečtení pár řádků ,jsem před sebou měla neskutečný příběh , jako bych ho prožívala právě já .Pomoc , naděje , špinavé prachy, byznys , zoufalství a strach jsou slova , která jsem přiřadila k tomuto románu . Člověk nevěří a hlavně neví , co se v dnešní době děje a jak se vydělává na chudobě v rozvojových zemích.Je dobře , že toto téma přestává být tabu a začíná se o něm mluvit .Snad se jednou svět stane lepším. DĚKUJI za napínavé čtení .Radka Ef.

regulax
20.02.2018 5 z 5

Přečteno za pár hodin. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje. Doporučuji ke čtení a šíření dál...

kacaba77
19.02.2018 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem, stejně jako ostatní autorčiny knížky. Těším se na další knihu od autorky. :-)

Makropulos
15.02.2018 3 z 5

Smrtící byznys je kniha o opravdu závažném tématu, o kterém, přiznám se, jsem dosud neměla ani ponětí. Je to kniha i o tom, že pro peníze jsou mnozí lidé schopni udělat cokoliv a často si vůbec neuvědomují důsledky svého konání. Je i o životě chudých lidí v Africe a o tom, že bez pomoci nemají možnost získat vzdělání, a dokonce ani zdravotní péči na té nejzákladnější úrovni. A dokonce i o terorismu. Tato velmi důležitá fakta autorka předkládá formou příběhu, který se dobře čte, ale tak rychle pádí, že postavy jsou jen tak lehce načrtnuté, jejich osudy a traumata, přestože chvilku jakoby tajemná, jsou pak shrnuta na několika stránkách a jejich chování (či rozhodnutí) je mnohdy nevěrohodné nebo možná příliš zjednodušené. Ale přesto si myslím, že by tuto knížku mělo přečíst co nejvíc lidí, takže ji budu půjčovat a doporučovat dalším čtenářům.

lada123
15.02.2018 5 z 5

Čte se jedním dechem.prima

jana.hud
12.02.2018 5 z 5

Vynikající kniha, čtivě napsaná.
Hrůza je, že je postavená na reálném tématu.
Díky autorce za seznámení s ním. Nikdy by mě nenapadlo, že je něco takového možné až v takovéto míře.

alnahu
08.02.2018 5 z 5

Silný dechberoucí příběh z Ugandy má opravdu výstižný název"Smrtící byznys."Příběh je napsán velmi čtivě a napínavě.Autorka skvěle popsala život v Ugandě ,bídu s jakou se zde potýkají a moci peněz za které lidé udělají vše.Je dobře že se autorka zabývala tímto tématem ,aby nás čtenáře seznámila s touto alarmující skutečností.Knihu doporučuji k přečtení.Na mě osobně velmi zapůsobila,příběh je o to děsivější,že jde hlavně o malé děti.

bai.Cerna
04.02.2018 4 z 5

Kniha splňuje své hlavní „poslání“ – seznámit čtenáře alespoň okrajově s problémem falešných léků. A donutí "pátrat" po dalších informacích o tomto ohavném byznysu. Velmi dobrý komentář od Jana_Hlus, lépe bych to nevyjádřila. Čtvrtá hvězdička za hlavní téma, jinak 3/5.

hs777
04.02.2018 4 z 5

Napsáno velmi svižným tempem, spíš jako dokument, což neumožňuje dostat se víc do hloubky, a proto tak trochu klouže po povrchu. Nicméně myslím, že nebylo cílem napsat nějaký oskarový příběh. Záměrem bylo dostat do širšího povědomí tyto nechutné praktiky a obzvláště zrůdný a nepochopitelný hyenismus, o kterém většina civilizovaného světa nemá nejmenší tušení. A proto určitě stojí za přečtení.

Zlatovláska
28.01.2018 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a již vím, že ne poslední. Obsah na mě velmi silně zapůsobil; při jeho čtení jsem se neubránila slzám... Otevřít v knize téma falešných léčiv je z mého pohledu celkem riskantní záležitost a autorce patří velký obdiv, že se toto téma rozhodla zapracovat do své knihy a nám všem "rozšířila obzory". Zároveň však musím s radostí podotknout, že je titul napsán skvěle po žurnalistické stránce, následkem čehož se i velmi lehce a svižně čte.
Kniha se mi celkově líbila, hodnotím ji na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem. A za sebe mohu autorce slíbit, že i já osobně budu tuto problematiku šířit dál... :-)

orinka3
26.01.2018 4 z 5

Záslužná práce. Kniha se velmi dobře čte, připomíná smutné téma falšování léků pro ty, co se nemůžou bránit. Člověku se nechce věřit, že ani v tomto případě se mafie nezdráhá pro peníze nechat zemřít krutou smrtí ty, kteří věřili, že se léčí. Příběh je místy lehce naivní, ale myslím, že autorka časem dozraje a dokáže napsat i složitější knihu.

davas
21.12.2017 4 z 5

Velmi pěkný příběh ,který je napsán velmi čtivě ...autorka vykreslila situaci a podmínky v dané zemi celkem přesvědčivě ...první kniha (navíc s věnováním)autorky a musím říct,že za mne překvapení ...

j287
30.11.2017 4 z 5

I když je příběh jenom fikce, je inspirován skutečností a to mě celkem šokovalo. Neměla jsem tušení, že se ve světě něco takového děje a nechápu, jak farmaceutické firmy můžou vydělávat na úkor životů jiných...