Smrtící byznys

Smrtící byznys https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337153/bmid_smrtici-byznys-YS2-337153.jpg 4 177 87

Ellen dorazí do Ugandy, země plné bídy, aby na zdejší klinice pomáhala trpícím dětem. Iluze o léčbě ji brzy přejdou. Děti, které dostaly falešné léky na malárii, totiž umírají. Když se Ellen obrátí na tamní Organizaci pro boj s falešnými léky, udělá osudovou chybu. Nemohla tušit, že za výnosným kšeftem stojí někdo s hodně dlouhými prsty… Ona teď musí zachránit jak děti, tak sebe.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Alpress

EvkaB7
24.11.2018 5 z 5

Autorka si vybrala náročné a pro mě šokující téma. Kniha se čte lehce, ale je vám z ní těžko u srdce.

Bobina74
17.10.2018 4 z 5

Tak tohle klidně ano. Nenáročný spisovatelský kousek s náročným tématem. Kniha je dobře napsána a čte se jako nenáročný román, stránky vám utíkají pod rukama. Téma je skvěle zvolené a vás do slova přikurtuje k židli.
P.s. : chválím autorku za "otevření mých očí" tomuto problému....

Šánka
02.10.2018 4 z 5

Na knihu této, pro mne neznámé autorky, jsem se již dlouho chystala a docela mě příjemně překvapila. Téma knihy je velmi vážné, obchod s neúčinnými léky do těch nejchudších zemí, kde bída, nemoci a negramotnost zasahují nejvíce ty bezbranné.....děti.
Příběh je alarmující v tom, že je inspirovaný skutečností, přiznám se, že jsem o této šílenosti četla poprvé a autorce moc fandím za odvahu pustit se do takového tématu.

AniLes
19.09.2018 5 z 5

Díky této knize jsem se dozvěděla o problematice z falešnými léky, o které jsem nevěděla. Četla dobře a myslím, že je to nejlepší autorčina kniha.

Sova15
08.08.2018 4 z 5

Téma a příběh hrozivý, pokud se něco takového děje. Hlavně že pár "mocných" vydělá, ale kde mají svědomí, když kvůli jejich zisku umírají lidé a navíc děti? Jsem ráda, že žiju v civilizované zemi, kde všichni nadávají na zdravotnictví, ale neví, co vlastně mají. A v podstatě zadarmo.

Jana283
07.08.2018 1 z 5

Škoda přeškoda promarněné příležitosti. Téma je určitě zajímavé. Ale…. Od autorky, která zná prostředí Afriky bych čekala, že mne dokáže více „vtáhnout“ do prostředí. Ale nějak na mne ty barvy a vůně nedýchly. Tohle byla nepovedená slohovka. A hlavní hrdinka naivní jako z červené knihovny (neustále se mi vybavovala Jirotkova Květinka Marta). A byla tak hodná, tak obětavá, tak laskavá, nepila kávu ani alkohol (jen se stihla na 10 stránkách dvakrát opít – ale to asi, že nebyla zvyklá…), nepodléhala svodům mužů… Tyhle slečny spisovatelky mají všechny jedno společné – jejich hrdinky jsou tak plakátové, že tuším, že píší o sobě. Ne jaké jsou, ale jaké by chtěly být, jak by chtěly, aby je vnímalo jejich okolí. Barbíny bez života, v kulisách bez života.

josef5899
27.06.2018 2 z 5

Téma super, ale četlo se mi to hrozně. Knížka se mi netrefila do vkusu. Hance ale přeju v dalším psaní hodně štěstí :)

Ellen16
19.06.2018 4 z 5

Opravdu hrozivé, co se kvůli zisku všechno děje. Určitě je dobře, že autorka vytáhla zrovna toto téma, o kterém se moc nemluví. Příběh není složitý, ale jen tak se na něj nezapomene.

JakubiRa
18.06.2018 5 z 5

O této knížce jsem hodně slyšela i četla. Proto se mnou odcestovala v květnu ze Světa knihy domů, podepsaná od autorky. Román poukazuje na jeden z problémů dnešní doby, a sice na obchod s falešnými léky v Africe. Teď jsem ji dočetla a jsem konsternovaná z toho, co všechno se ve světě děje. Člověk si znovu uvědomí, že má být vděčný za to, co má. A taky bezmoc při boji se zlem. Téma je smutné, ale knížka se četla dobře. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi příběhy inspirované skutečností.

ber
10.06.2018 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem za jeden den. Bohužel tyto praktiky se tady taky dějí, ale jinak např. methanolová aféra, výživové doplňky, které nejsou zrovna levné...... Peníze je to co vládne světem.
Knihu doporučuji všem, kdo má rád napětí, cizí krajiny a pohled na život trochu z jiné stránky.

Monolit0713
22.05.2018 5 z 5

Druhá knížka od téhle autorky a píše dobře. Zajímavé, děsivé a já už nikde nejedu. Jestli mi tohle v Africe hrozí, budu čučet ve střední Evropě.

Babkabylinkarka
16.05.2018 4 z 5

O tomto tématu jsem doposud neměla ani tušení. Čtivá kniha, která nutí k zamyšlení.

Sarrah
13.05.2018 5 z 5

Nevím jak začít. Možná tím, že jsem vděčná, že mohu žít zde!!! Kniha mě hodně zasáhla a slza ukápla. Dala bych to jako povinnou četbu, jak našim českým pacientům, kteří by si nejraději kvůli kašlíku nechávali dělat CT a neváží si našeho zdravotnictví, tak rozmazleným dětičkám, pro které je škola něco, co musí přetrpět a vůbec si neuvědomují, jaké vlastně mají štěstí, že ji mohou navštěvovat. Každopádně, kdyby se dalo dát deset hvězdiček, určitě je dám. Děkuji Hance za takový, bohužel ne fiktivní, příběh!

dlabikk
10.05.2018 4 z 5

Pro mě překvapení. Velmi hezky napsané a napínavé. Smutné je, že to není daleko od pravdy a takové věci se v Africe opravdu dějí. Určitě si přečtu od autorky další tituly.

terka95
27.04.2018 5 z 5

Tato knížka se mi moc líbila, měla neotřelý námět a o problematice falešných léků jsem nevěděla. Je to děsivé a šílené. Jsem moc ráda, že jsem po dlouhé době přečetla knihu, která mi rozšířila obzory. O tomto tématu jsem si během čtení a i po něm hledala další informace. Určitě plánuji i další kihy od autorky, bylo znát, že Afriku zná a dozvěděla jsem se i jiné zajímavé poznatky. Napětí nechybělo a v úryvku, který se odehrával na kamplaském hřbitově jsem stěží zadržela slzu. Jak již jiní čtenáři psali, možná by neublížila větší propracovanost, ale stejně nemůžu hodnotit jinak ne 5*.

Kája5951
25.04.2018 4 z 5

Pokud jste člověk, který se pod přečtení knížky, nad tím příběhem i nadále zamýšlíte, počítej s tím, že o této knížce, budete přemýšlet ještě hodně dlouho.

Zorka
22.04.2018 3 z 5

Tematicky je kniha opravdu velmi zajímavá a je potřeba, aby se v této oblasti šířila osvěta. Problematika falešných léků je něco, o čem se u nás zas tak moc nehovoří. Na druhou stranu jsem ale měla pocit (a bohužel v autorčiných knihách už opakovaný), že je stěžejní téma trochu snižováno naivitou hlavních postav. Vzhledem k tomu, že knihy Hany Hindrákové jsou většinou z nehostinných oblastí, chybí mi větší autetičnost. Život v takových oblastech totiž nemívá vždycky happy end...

sgjoli
14.04.2018 5 z 5

Tento román byl pro mne v mnoha ohledech novinkou. Jednak je to téma falešných léků, které není žádným výplodem autorčiny fantazie, ale naopak skutečným problémem. Minimálně v tom byla kniha pro mne obohacující, protože jsem o tomto problému vlastně nevěděla. A také prostředí Afriky bylo pro mne nové.

Kniha je pak neskutečně čtivá, je napsaná velmi lehkým stylem, který čtenáře velmi rychle vtáhne do děje. Jde o temně laděný příběh, který se sice zpočátku rozvíjí trochu pomaleji a hned v několika liniích, ale ty se na konci všechny propojují do vygradovaného, strhujícího závěru, který vás zcela pohltí.

Celkově jsem pak z knihy nadšená a určitě doporučuji. :-)

knihomolka525
31.03.2018 5 z 5

po strašně dlouhé době kniha které věřím její obsah na sto procent

Květ
31.03.2018 4 z 5

Román české autorky, který nastiňuje problematiku falešných léků se opírá o skutečné události. Hlavní hrdinkou je česká zdravotní sestra, která utíká od osobních problémů tím, že přijímá nabídku práce pomáhat africké nemocnici. Příběh se odehrává v Ugandě, ale zabírá i Čínu, Hongkong a Somálsko. Chvíli jsem si zvykala na autorčin styl, který je velmi akční a zhuštěný, neobsahuje žádné obsáhlejší a rozvleklé pasáže. Dovede velice dobře popsat prostředí, brzy na mě dýchlo horko černého kontinentu, jeho mentalita a problémy. Knížka je úzká, její přečtení zabere pár hodin, ale příběh a téma k zamyšlení zůstanou. Uvítala bych klidně delší pasáže, větší rozkreslení postav, pomalejší spád, protože s touto knížkou bych ráda strávila i víc času, líbila se mi.