Smrtelné stroje

Smrtelné stroje

1. kniha série Kroniky hladového města. Představte si, že žijete v Londýně daleké budoucnosti, který se pohybuje prostorem pomocí motorů a kol a požírá jiná města. Představte si, že vypadnete ze svého rodného mobilního města do zlověstného neznáma. Přesně to se přihodí Tomovi, hrdinovi prvního dílu slavné sci-fi tetralogie. Je zrazen svým velkým vzorem, významným historikem Valentinem, a ocitne se uprostřed nehostinné pustiny. Jeho jedinou společnicí je nemluvná dívka Hester, která se touží pomstít Valentinovi za to, že zabil její rodiče a ji samotnou zmrzačil. Vydají se spolu zpátky do Londýna a na nebezpečné pouti je čekají mnohá dobrodružství. Přitom si Tom postupně uvědomuje, že dosud slepě věřil lidem, kteří si to nezasluhují, a myšlenkám, které vedou svět do záhuby… Přeložila Dominika Křesťanová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28959/smrtelne-stroje-6mK-28959.jpg 4.640

Kroniky hladového města (1.)

Mortal Engines (2001)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

Metroušek

Čtenáři, kteří jsou silní ve fyzice, by asi měli k mobilním městům značné výhrady, a ani já si jejich fungování a přesouvání moc dobře nedovedu vysvětlit, ale od teďka budu jenom chválit. Takhle nějak si představuji správnou sérii, ta spielbergovská radost z vyprávění a z pádivé akce je okouzlující. Atmosféra je správně postapokalyptická, nápady si zřejmě berou leccos z předválečných komiksů a sci-fi, což kvituji s povděkem, hrdinové jsou uvěřitelní, a ačkoli nejsem dvanáctiletý kluk s bohatou schopností vizualizace, dokáži se do jeho zážitku velice dobře vžít a užít si celou sérii. Bravo! Těším se na film, a doporučuji tři česky vyšlé díly přečíst před ním, než nás zase Jackson donutí vidět všechno jenom jeho způsobem...

ReniHan

Byla to docela průměrná knížka, ale pár skvělých momentů to mělo (hlavně na konci). Jednu hvězdu dávám kvůli originálnímu námětu (do teď jsem teda neslyšela o jezdících městech :D).

burianek
27.06.2017

Moc se mi to líbilo, mám přečtené všechny 3 díly, bohužel se nemůžu dočkat posledního. Napsaný je, ale není zatím u nás přeložený. Škoda!

iferdai
24.11.2015

Unikátní post. apo. svět se spoustou akce, bez zbytečných klišé. Napsané takovým tím správně podmanivým stylem, kdy nemůžete přestat číst. Vřele doporučuji!

bookemma
16.12.2013

Nádherná kniha, která se četla sama. A stejně tak ostatní díly série. Bravo autorovi!

umbra
09.03.2013

Toto postapokalyptické putování futuristickým světem se čte jedním dechem. Philip Reeve mě ve své prvotině nadchl odzbrojující představivostí, důmyslnými detaily a nápaditým, svižným dějem, jenž mě udržel přikovanou ke knize od začátku do konce.