Smrt v lese

Smrt v lese https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26338/bmid_smrt-v-lese-Gzk-26338.jpg 4 13 3

Dvanáct povídek vybraných z díla amerického romanopisce, dramatika, básníka a esejisty. Vynikají osobitým stylem a působivé jsou zejména snahou objevit lidské v člověku i životě pronikáním k jejich pravému jádru a podobě, hlubokým pochopením pro vše, co těší i bolí, povznáší i sráží.

haki34
21.01.2023 3 z 5

knihobudková. Zaujal název, původně jsem myslela, že jde o detektivu a ejhle povídky.. Co se ale obsahu týká, i když dobře řemeslně zpracované, pro mě většina postrádala nějakou jiskru, a i když ji ze začátku měla, na konci spolehlivě ztratila... Autor podle doslovu rád pozoroval svět a dění kolem sebe, psal o občejných lidech... Akorát teda trochu nudně. Nejvic se mi líbily poslední dvě - Smrt v lese a Zbožnost/Bohabojnost..knížku pošlu dál..

smazenaryba
27.03.2021 4 z 5

Andersonovo meno možno nerezonuje tak, ako mená Faulkner, Hemingway, či Steinbeck, ani sa zväčša nezaoberal tak obecne závažnými témami ako rasizmus, vojna, či hospodárska kríza. Nepísal objemné románové výpovede. No jedno vedel na ploche krátkych textov opísať lepšie, ako hocikto iný. Situácie, zlomy, ktorými prechádza bežný človek v rôznych fázach života, rôzne zistenia, pocity, ktoré sa ťažko opisujú slovami, ktoré si musí každý prežiť sám. A práve o tomto sú poviedky v tejto zbierke.

Faulkner o Andersonovi napísal: "Sherwood Anderson bol otcom mojej spisovateľskej generácie. Nikdy sa mu nedostalo také uznanie, aké by si zaslúžil. Dreiser bol jeho starší brat a otec sa volal Twain."

mira.k
31.07.2017 1 z 5

Četl jsem za mého mládí a byla to hrozná nuda.

americká literatura výbor z díla

Část díla

všech 12 částí díla

Sherwood Anderson
americká, 1876 - 1941
1976  80%Městečko v Ohiu
1964  78%Smrt v lese
1999  85%Smutní trubači (čtyři povídky)
1927  80%Temný smích

Kniha Smrt v lese je v