Smrt si počká

Smrt si počká https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25916/bmid_smrt-si-pocka-8IY-25916.jpg 4 42 11

Studentka medicíny Natalie Reyesová má na fakultě problémy, proto uvítá možnost navštívit lékařskou konferenci v Rio de Janeiro, kam ji poslal její vedoucí učitel. Tam se však stane obětí příšerného, zrůdného zločinu. Tisíce kilometrů daleko statečně bojuje geniální vědec Joseph Anson se smrtelnou nemocí, aby neprohrál dřív, než dokončí vývoj léku, který bude znamenat revoluční zlom pro lidstvo. Nakonec se jako jediné řešení ukáže transplantace a Anson téměř proti své vůli se zákrokem souhlasí. V Chicagu zatím nepříliš úspěšný soukromý detektiv Ben Callahan dostane za úkol zjistit totožnost neznámého mladíka, kterého v noci srazil kamion. Na jeho těle najdou podivné stopy Tyto tři zdánlivě nesouvisející osudy se nečekaně propletou a odhalí zločiny, které lékařská mafie páchá na celém světě. Její vražedné kontakty se rozrůstají, do sítě nemorálního obchodování se zapojuje stále víc vysoko postavených a vlivných osob, které se ve své povýšenosti začnou považovat za vyvolené božstvo, s kořeny až v dávném starověku. Studentka medicíny. Vědec. Soukromé očko. Tři lidé, kteří nejprve každý sám a pak spojenými silami rozbijí neviditelnou, ale o to zákeřnější a nebezpečnější mafii, postavenou na zrůdné víře o vlastní nadřazenosti, o právu na všechno i na cizí život.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Aktuell

Fifth vial , 2007

Rony70
25.02.2023 5 z 5

Myslím, že to je jedna z nejlepších knih, co jsem přečetl. A ještě je tak dobře napsaná, že čím víc se blíží ke konci, tím je zajímavější. Ke konci se prostě na každé stránce děje něco zajímavého a navíc se propojí osudy všech tří hlavních postav. Místy je děj poměrně dost drsný, rozhodně to není nějaký růžový románek, a místy umí docela překvapit. Některé události jsou naopak docela dobře předvídatelné, ale ani tak kniha neztrácí na zajímavosti. Jen mě mrzí, že všechny knihy tohoto autora jsou z lékařského prostředí (spisovatel je totiž sám lékař) a tak si od něj přečtu ještě jednu knihu a pak si najdu zase něco jiného.

Stanas513
09.03.2022 5 z 5

I když je kniha staršího vydání, líbilo se mi téma a docela jsem i věřila, že se něco takového může ve skutečnosti dít. Bohužel, žijeme v komerčním světě, ve světě byznysu a obchod s lidskými orgány by byl určitě hodně lukrativní...

Kontryhelka
09.01.2022 5 z 5

Palmer je záruka dobrého a detektivního čtení v jednom. Jeho romány jsou čtivé, někdy občas se opakuje, ale to čtenáři rádi odpustí. Vždycky jsem milovala to rozuzlení.

pch1976
12.05.2021 5 z 5

Jedna z těch lepších knih od tohoto spisovatele. Celkem napínavé, ale ten konec byl přitažený za vlasy - hlavně co se týče osoby, která Natalii do toho maléru dostala. To bylo dost překvapivé a nesedělo mi to tam. Ideální kniha na dovolenou, nebo deštivý víkend.

janina66
25.02.2020 5 z 5

Vynikající, napínavé, velice čtivé. Ale téma černého trhu s orgány je pro mě dost psychicky náročné, i když vím, že to ve světě stále existuje. Je to ale deprimující. Ke konci kniha nešla odložit.

Len2očka
01.11.2017 4 z 5

Kniha mě moc bavila,autora mám ráda,kdysi jsem přečetla všechny jeho knihy,musím si některé přečíst znovu.

Kerberos
26.06.2017 4 z 5

Když je boháč nemocný a potřebuje orgán je mu jedno kdo a kde mu ho sežene a lékařská etika jde stranou

Miruš
17.04.2015 5 z 5

Opravdu strhující, moc ráda čtu tohoto autora. :)

sabca
08.01.2014 5 z 5

Souhlasím s komentáři přede mnou. Kniha byla zajímavá, napínavá, která stojí za přečtení. Ke konci se nedala odložit dokud jsem jí nepřečetla. Trochu zavádějící je, že by to měl být horor.

lenocka2013
22.08.2013 5 z 5

Perfektna kniha, ani jedno slovo, veta alebo stranka nebola nudna. Cela kniha je na 1*

Skripi
28.03.2013 5 z 5

Vynikajúca kniha, veľmi napínavá až do konca, autor má talent. :)