Smrt princezny

Smrt princezny https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202703/bmid_smrt-princezny-202703.jpg 4 8 4

Když v časných ranních hodinách dne 31. 8. 1997 narazil do třináctého pilíře pařížského tunelu Alma černý Mercedes, šlo v mnoha ohledech o běžmou, byť tragickou dopravní nehodu. Mimořádná však byla tím, že při ní zahynula Diana, princezna z Walesu, se svým přítelem Dodim Fayedem, synem Mohammeda Al-Fayeda, majitele společnosti Harrods. Thomas Sancton a Scot MacLeod, dva schopní novináři časopisu Time v Paříži, se pustili do vlastního vyšetřování katastrofy stejně důkladně jako pařížská policie. Kladou si nesčetné otázky a ve své knize zkoumají různá, často rozporuplná fakta, která se po nehodě objevila.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu

Vydáno: , Ikar (ČR)

Death of a Princess, An Investigation , 1998

Noisette73
23.08.2022 5 z 5

Faktická, podrobná, úžasná.

Rapeh
01.01.2021 5 z 5

Nejsou v knize spekulace, jen popsaná fakta

Jana86
29.09.2020 4 z 5

Kniha plná faktů, dat a zajímavých informací pro ty, kteří se v tom vyznají. Osobně mi tato kniha přišla až moc faktická, ale rozhodně stojí za přečtení. A jako každá kniha o princezně Dianě má v sobě i něco nového, co se v jiných knihách o ní nedočteme.

4444913
26.10.2019 5 z 5

Možná je plný počet výsledkem mé radosti z naprosté absence spikleneckých teorií ale někdy potěší i maličkost.Knížka trochu těká v časové posloupnosti takže je trochu nepřehledná ale je solidní a poctivě vypracovaná.