Smrť prekliatych

Smrť prekliatych https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316963/bmid_smrt-prekliatych-VYV-316963.jpg 3 53 17

René Juhász série

Kto odhalí rituálne vraždy v horách. Obyvatelia horskej obce Terovce stáročia žijú podľa vlastných pravidiel. Počas osláv letného slnovratu, zaživa uhorí sestra miestneho podnikateľa. Mŕtvych tiel v horúcom lete pribúda a stopy vedú k novodobému pohanskému spolku, ktorý má prepojenie na predstaviteľov vysokej politiky. Prípad dostane mladý policajt René Juhász, ktorý nastúpil na kriminálku po sérii neúspechov. Ryšavý tridsiatnik tak musí počas svojho prvého vyšetrovania bojovať nielen s vrahom, ale aj s nevraživosťou kolegov a s vlastným strachom.... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská
Vydáno: , Marenčin PT

Smrť prekliatych

Jája92
09.10.2021 4 z 5

Musím se přiklonit k těm čtenářům, kterým se kniha spíše zamlouvala. Téma knihy mě zaujalo a líbil se mi netypický hrdina zakřiknutý policista René se svými strachy. Někdy mi ho až bylo líto, ačkoliv některé jeho vlastnosti byly až protivné. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo stojí za vraždami v horské vesničce.

caldap
10.11.2019 3 z 5

Téma starodávné rituály a vraždy velmi zajímavé čtení, ale hlavní hrdina mi chvílemi připadal až odpudivý a jeho myšlenkový pochod jsem někdy nepochopila.

cukrovka
26.07.2019 3 z 5

Dost dlouho mi trvalo než jsem se začetla. Zápletka mi přišla zajímavá, ale hlavní hrdina mě nenadchl. Přeci jen si kriminalistu představuji jinak.

jarin58
16.01.2019 4 z 5

Tyhle tajemna mám rád,určitě si přečtu další knihy.

alibaba72
04.09.2018 5 z 5

Pěkné čtení, opravdu klasická detektivka. Těším se na další případ Reného Juhásze.

Ignis
10.08.2018 3 z 5

Celkem čtivá a zajímavá detektivka, hlavní hrdina je sice trochu na ránu (na druhou stranu jsem s ním občas soucítila), ale v podstatě to beru spíš jako plus.
Pravda, mělo to nějaké mušky, ale v zásadě dobré.
Jediné, co mě dost iritovalo byla kombinace slovenských jmen a českého textu, asi bych to radši četla slovensky.

orinka3
03.08.2018 odpad!

Strašné, kostrbaté, těžkopádné. Autorka by se měla věnovat něčemu užitečnějšímu, co jí půjde líp.

Peršanka
16.07.2018 odpad!

Ne, to se nedá :(

Market = )
07.04.2018 2 z 5

Knížku jsem četla jenom proto, že jsem do čtenářský výzvy potřebovala něco od slovenskýho autora a chtěla jsem knížku přeloženou do češtiny. Nebyla jsem předem otrávená, ale vážně to nebyla šťastná volba. Asi je to schválně (otázkou zůstává proč...), ale hlavní hrdina i všechny další postavy jsou líčeny vyloženě nesympaticky. Prostředí je zvolené taky tak, aby vás ani náhodou nenadchlo. Takže děj, který by jinak nebyl špatný, je upozadněný tím, že vám ho zprostředkovává nesympatický zakomplexovaný "hrdina" a navíc se odehrává ve vesnici, která je prezentovaná jako ten nehorší balíkov ever. Navíc mi přišla docela nedotažená jedna dějová linie, která slibovala trochu komplexnější problém, ale v průběhu se bez vysvětlení vytratila. Normálně přidávám hvězdičky za různé věci, tentokrát jednu ubírám za to, že knížka by byla docela čtivá, kdybych nemusela mít polovinu "čtecí doby" obrácené oči v sloup nad tím, jaká je to co do postav a prostředí strašná otrava. Druhý díl by mě podle popisu vážně moc zajímal, ale ani mě nenapadne číst si o těch divných lidech dobrovolně ještě něco dalšího :-(.

Macek58
06.04.2018 3 z 5

Zajímavá prvotina autorky. Nesmíme při hodnocení srovnávat s jinými autory / Dán, Češka, Neuer nebo severská krimi/. Hlavní hrdina není "Superman" a ani pohled na policejní práci není na jedničku. Přesto se dá knížka přečíst.

Jordison
08.03.2018 3 z 5

Kniha se mi sice četla docela dobře, snad kromě pomalého začátku mě bavila a zajímalo mě, jak to všechno skončí. Jen hlavní hrdina mě příliš neoslovil, vlastně bych mu místy dala facku za to, jak se pořád lituje. Příjemná detektivka s originální tématikou, která neurazí ale ani nijak nenadchne.

Nixa
08.02.2018 2 z 5

Konec to trochu vylepšil, ale jinak z knihy nemám moc dobrý pocit. Začátek mě nebavil vůbec, trvalo mi hodně dlouho než jsem se do knihy začetla. Postavu z knihy jsem si neoblíbila žádnou a možná proto mě kniha nechytla. Další knihu od autorky v plánu zatím nemám.

Acquenta
18.12.2017 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, ale nějak jsem se k ní nemohla dostat. Docela jsem se ztrácela v hlavních postavách a děj mě taky příliš nebavil. Moje asi poslední kniha od této autorky.

alnahu
25.11.2017 5 z 5

Povedený krimi thriller mladé slovenské autorky se mi velmi líbil, opravdu mě překvapila .Příběh z horské vesnice Terovce,kde se stane hned několik rituálních vražd a vše se točí okolo místního podnikatele Krasńana .Kniha byla napínavá až do konce.Těším, se na další knihy od této autorky.

Matita310
26.10.2017 5 z 5

Tak tato kniha mě velice překvapila... Velice zajímavě a čtivě napsané... Prostě super :) Spisovatelku si budu hlídat, už teď se těším na její další knihy :)

SilvieSisinka
13.10.2017 2 z 5

Pro me oddechova detektivka.Dala se precist,ale moc me nebavila.Mam radci vice napinave pribehy.

Ladiva
01.05.2017 2 z 5

Knihu som brala do rúk s veľkým očakávaním, pretože bola hodne vychvaľovaná. Mňa však príliš nenadchla. Samotný príbeh celkom ujde, hoci sa mi niektoré prvky (pohanský spolok, rodinné prekliatie) zdali príliš prekombinované. Autorke sa podarila aj ústredná dvojica vyšetrovateľov: drsný frajer + zakríknutý introvert, veľmi mi však prekážal jazyk knihy, tým nemyslím vulgarizmy, ale celkový štýl, akým je kniha napísaná - chvíľami naivný a chvíľami ťažkopádny.

Katarína Holetzová
slovenská, 1988