Smrt před branami ekniha

V Imperiu i za jeho hranicemi se schyluje k válce. Helena Aquilla, císařův Krkavec, čelí útokům ze všech stran. Císař Markus, pronásledovaný minulostí, ztrácí příčetnost a nemilosrdná velitelka vojenské akademie využívá jeho šílenství, aby posílila vlastní moc. Helena se snaží najít způsob, jak zastavit blížící se temnotu. V sázce se totiž ocitá nejen život její sestry, ale i všech obyvatel Impéria. Laia z lidu Učenců ví, že osud světa nezávisí na pletichách válečnického dvora, ale na tom, zda se podaří zastavit Temnonoše. Ve snaze ho svrhnout naráží na nečekané hrozby ze strany těch, na jejichž pomoc spoléhala. Elias Veturius se na území mezi životem a smrtí vzdá svobody, aby mohl sloužit jako Strážce duší. Tím se však zaslíbí pradávné moci, která se nezastaví před ničím, jen aby si zajistila Eliasovu oddanost — dokonce i za cenu ztráty jeho lidství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402907/smrt-pred-branami-0IY-402907.jpeg 4.816

Jiskra v popelu (3.)

A Reaper at the Gates (2018)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno: (ekniha), Host

Kniha Smrt před branami

jeani001

Smrt před branami, pro mě osobně asi nevíce očekávaná kniha ever, takže co o ní říct teď, když mám tuhle krásku konečně přečtenou?
Prostě: "WOW!!! boží!!! páni!!!" (nadšeně poskakuju po místnosti)

Tak začnu asi obálkou, je opět překrásná, vymazlená a prostě skvělá, přesně tak jak to Host umí. :-)

Ohledně příběhu se asi nemá smysl moc rozepisovat, jsou tu opět všichni naši staří známí, takže ať už fandíte Laie, Eliasovi, Heleně či Temnonošovi, tak si všichni přijdete na své. :-)
Navíc tentokráte byla Sabaa milosrdná a odhalila nám i pár tajemství, což je super! Na druhou stranu byla trochu krutá, protože mnoho jich ještě zůstává a další k tomu přidala jako bonus.

Ano, tohle je věc, kterou mě překvapila, naštvala a potěšila zároveň, tento díl totiž není poslední! Prostě nemůže být! (Nemáte prosím někdo informace o tom, kolik dílů se nakonec chystá a kdy?)

A kolik dávám hvězd? Samozřejmě pět, ale pokud by to šlo, dala bych i deset! :-)

Teriiii

Tak tohle... Mě dostalo. Jako vážně!
Jak mě začátek ubíjel a já si říkala, jestli jsem si náhodou nespletla svou oblíbenou sérii, tak se postupně vše obrátilo v naprosto napínavý příběh, kdy posledních sto stránek jsem hltala a odmítala se od knihy hnout. Celou dobu jsem navíc žila v domnění, že se jedná o trilogii a ono teda asi ne?

Každopádně, jak jsem v předchozích dílech milovala Eliase, tady mě jeho linka příběhu příliš neoslnila, abych byla upřímná - až na pár světlých výjimek. Naopak jsem si ještě více oblíbila Helenu a fandím jí a tomu jednomu dotyčnému. Kdo už četl, pochopí, koho mám na mysli. :) Hrdinka Laia zůstala stále na stejném místě v mém pomyslném žebříčku oblíbenosti. A její část příběhu? To jedno velké odhalení... mi bohužel moc smysl nedávalo, ale smířila jsem se s ním. Keris Veturie stále stejná bestie. :D

Třetí díl Jiskry všem vřele doporučuji! Není to asi jízda úplně od začátku, ale od určitého úseku určitě. Takže jen do toho! :)

Markysek45

Skvělé pokračování příběhu a příprava na epické finále. Tahir vytvořila komplexní dílo, kterému nechybí vůbec nic. Jsou zde všechny pozitivní i negativní vlastnosti, emoce, všechny možné druhy lásek a sporů a já jí to věřím. Přestože byl rozjezd pomalejší, tak díky závěrečným 100 stranám jsem na něj úplně zapomněla. 4 * a to jen proto, že si plný počet šetřím na finále. Doufám, že mě nezklame.

Spoiler:
Jak Helena v mých očích roste, tak Elias padá. Jeho linka byla až na pár světlých okamžiků celkem nudná. Ale doufám, že poslední kapitola prozradila přesně to, co jsem pochopila. Že to byl všechno plán. A já doufám, že se snad ještě může vrátit jeho staré já.