Smrt panského písaře

Smrt panského písaře https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176300/smrt-panskeho-pisare-176300.jpg 4 6 4

Pavel Bláha série

Detektivní příběh, v němž se několik vojáků snaží vyřešit záhadu smrti neznámého muže, se odehrává na jaře roku 1628. Jen krátce předtím, než se setkáme s císařským důstojníkem Pavlem Bláhou a jeho lidmi, vojska Albrechta z Valdštejna a Martina Huerty v kraji pod Orlickými horami brutálně potlačila velké povstání poddaných. Autor se snažil co nejvíce držet historické skutečnosti. Kniha proto poskytuje podstatně více reálných faktů, než bývá v beletrii a v detektivně zaměřené literatuře tohoto typu zvykem.... celý text

Shardlake
04.01.2018 3 z 5

Za mne mohl v ději být více popisován příběh ohledně zjišťování příčin smrti panského písaře než o vojsku. Přesto se kniha nečetla špatně.

pollyanna
25.05.2017 3 z 5

Pěkné. Detektivka je ale v tomto případě jen kulisa pro popis doby a poměrů. Nicméně aspoň se člověk něco reálně dozví.

Galadwen
20.05.2015 4 z 5

Historický román z vojenského prostředí doby třicetileté války. Detektivní motiv je celkem podružný a knížka by se bez něj klidně obešla - přesto velmi zajímavé čtení.

vincek1
09.02.2014 4 z 5

Hezky napsaná kniha, která není ani tak historickou detektivkou, ale popisem života vojáků, poddaných i vrchnosti. Mě osobně docela zaujala. Doporučuji, nejen členům Klubu historických románů.

detektivní a krimi romány napětí

2013  70%Smrt panského písaře
2014  70%Hledání Čtyřokého
2015  70%Poslední haltýř
2016  60%Jan z Bubna, válečník a diplomat
2018  60%Ještě nenadešel čas

Kniha Smrt panského písaře je v