Smrt na Nilu

Mladou krásnou milionářku Linnet Doylovou čekala růžová budoucnost. Ale na svatební cestě lodí za exotikou Horního Egypta došlo k pokusu o vraždu. Ještě že je náhodou mezi cestujícími i Hercule Poirot... V jedné z nejznámějších detektivek A. Christie, která se dočkala neméně slavné filmové adaptace s Peterem Ustinovem v hlavní r... celý text

V jedné z nejznámějších detektivek A. Christie, která se dočkala neméně slavné filmové adaptace s Peterem Ustinovem v hlavní roli, mají Poirot a jeho přítel plukovník Race plné ruce práce, aby přišli věci na kloub. Cestujících s možným motivem je na palubě lodi více než dost! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/9745/hercule-poirot-smrt--9745.jpg 4.7652

Hercule Poirot (15.)

Death on The Nile (1937)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

MirijamFrankl

Zatím nejlepší kniha od Agathy,co jsem četla,předčila dokonce i Orient-Expres!
Zaprvé je psaná moc příjemným stylem,fascinuje mne zdvořilost minulých dob.
Pak je tu nanejvýš napínavá a zajímavá zápletka plná zvrat.Zápletka,která se sice zašmodrchává,vražd přibývá,nikdo neví,komu může věřit a každá drobnost může být falešná či nefalšovaná stopa,ale pořád na konci dává dokonalý smysl.
Oceňuji rovněž hlubokou,šílenou psychologií postav.I díky nim bylo v knize tolik zvratů.
A i v téhle seriózní detektivce se našlo místo pro trochu happy endů,shipování a správně klišoidních konců!

Výborná detektivka a ta exotická kulisa... Prostě nádhera! :-)

Alíša236

Moje nejoblíbenější z díla Agathy Christie.

PetullaN

Brilantní detektivka s Herculem Poirotem.

Lanisa1966

Nestárnoucí detektivka nezklame.

Alizon

Jedna z nejlepsich knih s Poirotem. Vyborna zapletka, exoticke prostredi, skvele postavy a jako vzdy genialni detektiv. Cetla jsem ji vicekrat, k tomu videla film, ale I kdyz vite jak to cele dopadne, celkova atmosfera je neprekonatelna.

Briv
09.12.2016

Moje druhá knížka od Agathy Christie, rovněž výborná. Gradující napětí, omezený počet lidí na samotné lodi slibuje, že to bude zajímavé čtení. Kdo je vrah, mě v průběhu knihy napadlo, pak jsem se několikrát nechala zviklat a nakonec na to přišel Hercule Poirot. Akorát mi ho bylo trochu líto, že ani na své dovolené nemá klid.

Agátěoddaný
28.11.2016

Skvělá kniha, ale trochu ji zkazili tím, že asi sedmdesát stran zabrali vyslícháním.

Bumeso
25.11.2016

Vynikající

RudýOnkel
19.11.2016

Pomalejší rozjezd a mnoho společenských vztahů. Děj je místy trochu pro mě komplikovaný, v postavách se těžko orientuju, ale opět mě p. Mistryně překvapila :)

Příběh 7/10

Romance 4/10
Akce 6/10
Humor 2/10
Napětí 9/10

Lessana
17.11.2016

Moja druhá kniha od Christie (po 10 malých černoškoch), no a treba povedať, že sa mi čítala lepšie. Hoci postáv bolo spočiatku mnoho a ťažšie sa v nich dalo orientovať.
Hercule Poirot (pre mňa navždy spojený s výzorom Davida Sucheta) je nesmierne charizmatická postava a jeho postupy sú inšpiratívne. Ani tuto nesklamal, hoci vrahov som šípila zarovno s ním :).

Rup
10.11.2016

Ačkoli psáno v předvečer druhé světové, stále ještě vyvolává reminiscence na „Belle Époque‟. Autorka je výborná iluzionistka, vše vypadá jako živé. I ti mrtví. Nezbývá mi, než dát opět absolutorium a doporučit.

Panda92
19.10.2016

Strhující čtení. Hrozně mě to bavilo :-) Poirot je prostě skvělá postava, nikdy nezklame.

laepus
10.10.2016

Jedno z nejlepších děl Paní Agathy. To, jak Poirot každému pasažérovi během vyšetřování vraždy řekne, že vlastně žádné alibi nemá, že to mohl udělat kdokoli, je bezchybné. Navíc tady už mám i výjiměcně víc zafixovanou výbornou oskarovou filmovou podobu s Ustinovem a ne Suchetem, která je sice také dobrá, ale Ustinov je ironičtější a jízlivější - a to se sem výborně hodí.

Adeline87
06.10.2016

Dokonalé dílo od Paní spisovatelky.

OciVelkeZelene
17.07.2016

Neuveritelna atmosfera tech starych casu.... skoda ze svet uz takovy dnes neni....

Andrea81
15.07.2016

Úplně jsem se přenesla do atmosféry té doby a zápletka se mi také líbila, prostě Poirot je úžasný.

majík1
04.07.2016

Skvělá kniha

morava
11.03.2016

Hercule Poirot si sve dovolene v Egypte asi moc neuzil, protoze tam kde se objevi tento clovicek, tam se vzdy neco semele.Ja jsem si vsak pribeh uzila se vsim vsudy. Bavily mne postavy, se kterymi stravime plavbu parnikem a zapletka, ktera byla jako vzdycky poradne zamotana, to uz proste k tomuto detektivovi patri.Musim podotknout, ze jsem tipovala driv nez v polovine, a muj tip nebyl spatny, i kdyz na konci mne Agatha Christie opet prekvapila :-)

mari.seri
14.02.2016

Hercule Poirot prostě nikdy nezklame. Bravurně napsaná detektivka od královny detektivek.

tess.for
28.01.2016

Moje nejoblíbenější Agatha Christie. Velmi důmyslná, zajímalo by mě, jestli se někomu podařilo odhalit vraha. Doporučuju jako jednu z nejlepší detektivek od Agathy Christie.

Aingeal
03.01.2016

Opět na scéně můj oblíbený Hercule Poirot, takže nešlo odolat :). Velmi dobře napsaný příběh, napínavý do poslední chvíle. Agatha Christie zkrátka nikdy nezklame - moc doporučuji!

RobinzeŠenova
10.12.2015

Prostředí, postavy, dialogy a šedé buňky mozkové bez chyby! Naprosto jsem se dostal do děje knihy, na konci knihy mě přepadla jakási lítost.

pavla9879
10.10.2015

Páni... vážně povedená kniha, napínavá až do poslední strany. Skvěle napsaná, promyšlená detektivka. Moje první kniha od Christie a určitě ne poslední.

Faraon
29.08.2015

Pro mě osobně lepší než Vražda v Orient-expresu. Musím ale říci, že na černoušky to nemá. Líbí se mi omezené prostředí a množství postav. Je zde výborná gradace atmosféry. Někdo by mohl prohlásit, že je kniha značně přecpaná, ale nesouhlasím, neboť sice ze začátku "jednoduchého" úkolu, se přesune příběh do roviny, kde je potřeba vyřešit mnohem více úskalí, která se objeví.
Na posouzení jak se s tím autorka vypořádala, nechám jen a jen na Vás.

woodward
17.08.2015

Občas si říkám, co paní Agatha proti ubohému Poirotovi měla, když toho velevzora všech peciválů a bábovků pořád honila po všech čertech peklech. Egypt, Rhodos, Mezopotámie - samé horko a prach, co si tam ten chudák posedlý pořádkem a pohodlím mohl užívat?
Je ovšem pravda, že šedé buňky fungují bezchybně za každého počasí a v každém prostředí, dobrodružství na Nilu nevyjímaje. Pět hvězdiček.

Henriette
16.08.2015

Vynikající detektivka s oblíbeným hrdinou a navíc ve skvělém prostředí. Opět jsem četla poněkolikáté a stále je aktuální, i když jsem si vrahy pamatovala dobře.

Henriette
16.08.2015

Anyzz
06.08.2015

Tato kniha byla pro mě zlomová, co se týká mého čtenářského vztahu k Agathě. Úžasný námět, skvělé zpracování postav, překvapivé vyvrcholení. Agatha si mě touto knihou jednoznačně podmanila a stala se tak mou nejoblíbenější spisovatelkou vůbec.

RadkaKabát
26.05.2015

Jedna z nejlepších. Jen mě mrzí, že nezapracovala víc na vedlejších postavách. Já byla zvědavá, jak to s nimi dopadne